Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságon alapul az ami az...

Igazságon alapul az ami az István a király című rock operában be van mutatva, valóban úgy történt volna, és arról van szó benne amiről történelmileg kellene szólnia?

Figyelt kérdés

Ez a történelmi rock opera hiteles?

Kételkedésem oka az, hogy már jóval Szent István király előtt keresztény volt, lehetett a nép amit a Szent István előtti korból származó nagyszámú honfoglalás kori mellkeresztek gazdag leletanyaga bizonyít. Ezeket a kereszteket korabeli sírokban temetőkben találják szép számban.



2013. aug. 14. 19:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
A "nép" (rabszolgák, parasztok) már a honfoglalás előtt itt élő leigázott szlávokból és germánokból állt, akik tényleg keresztények voltak, a magyar szabad harcos réteg viszont nagyrészt pogány volt. Koppány viszont keleti keresztény volt, sőt, a rockzenét se szerette, szóval nem hiteles az István a király.
2013. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt az egész nép keresztény. Ajánlom figyelmedbe Szent László és Könyves Kálmán törvényeit. Azok arra utalnak, hogy még 200 év után is erősen küzdöttek a pogányok ellen. Akkoriban szigorítottak a törvényeken a pogányokkal szemben. Tehát, ha jó 200 évvel István után is probléma volt ezzel, nem hiszem hogy István előtt már mindenki keresztény lett volna.
2013. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem.István előtt is voltak már keresztények a kárpát medencében és halála után 200 évvel is voltak pogányok.
2013. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Igen, egy kis ferdítés azért, hogy az egész rockoperán keresztül Istvánt a szövegei túl békés természetűnek állítják be, a valóságban ennél valamivel erőszakosabb volt.

Pl. az akkori magyarság 20-25%-át irtotta ki az "üdvösség és Jézus nevében", és a magyarok töredéke vette csak fel a kereszténységet, még 200-220 évvel utána is voltak pogánylázadások, hogy visszatérhessenek az ősi magyar hitre.

Egyébként természetesen a valóságon alapul.


Mind Koppányt, mind Istvánt tisztelet illeti a mai napig.

2013. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 hollófernyiges ***** válasza:
István előtt Géza a saját felségterületén (Észak- és Közép-Dunántúl) erősen, a többi részeken kevésbé már bevezette a kereszténységet, nem válogatva túlságosan az eszközökben (lásd az élve eltemetett Tonuzeba esetét). Erdélyben is erős volt az ortodox kereszténység, István nagyapja, Gyula is az volt. Szóval legalábbis a felszínen a népesség nagyobbik része valószínűleg már nem volt pogány amikor István átvette a hatalmat.
2013. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Ozmium42 ***** válasza:
66%

Nyomokban igazságot tartalmazhat, viszont egy óriási történelemhamisítás a nagy része.


Mondok példákat...


Semmiféle korabeli forrás nem utal arra, hogy a népet erőszakkal térítették keresztény hitre. A Képes Krónika nem korabeli forrás, de még ez sem tartja fontosnak megemlíteni ezt az eseményt.


Istvánt semmiféle külső kényszer nem hajtotta arra, hogy erővel térítse katolikus hitre az ország lakosságát. "Rómába vezet minden út, vagy pusztulásba" - ahogy a rockoperában elhangzik. Az igazság az, hogy István két alkalommal verte rommá a német-római császárt, nem értem, hogy jön ide a pusztulás, vagy a fenyegetés. Ugyanúgy megvédte az országot a keletről érkező fenyegetésekkel szemben is. Minden külső és belső ellenségét legyőzte, egyetlen vesztes csatájáról sem tudunk.


"Idegeneket hív, magyarok ellen segítségül" - Ez a másik nagy hatású mondat. Nem tudom, hogy ezek kikre utalnak, ugyanis a nyugatiakkal csatákat vívott. Amikor István meghalt, őt Orseolo Péter követte, aki így vélekedett: „Vendég telepesekkel árasztom el Magyarország földjét, és a magyarok szolgák lesznek saját hazájukban.”


Orseolo Péter ellen lázadás tört ki, első alkalommal elüldözték az országból, majd megpróbált visszatérni, ekkor elfogták és megvakították.


Kérdem én, miért nem István ellen volt ez a lázadás?


Lehet Koppánnyal érvelni, de az az igazság, hogy a források semmit nem írnak az ő indítékairól, csak annyit, hogy végre sikerült legyőzni.


Ebből jön egy másik hazugság is, a trónköveteléséről. Keressük fel az István előtti magyar uralkodók sorát, és látni fogjuk, hogy mindegyik az előtte uralkodónak a fia, mint ahogy István Gézáé. Hol érvényesült valaha is a rockoperában megjelenő levirátus?


Visszatérve az idegen behívásos dologra, az tény, hogy a királyi udvarban sok külföldi volt, és szakemberek is jöttek külföldről tanulni és tanítani. István az intelmeiben erről ír, és nem arról, hogy az országot el kell árasztani idegen népességgel. Ekkoriban még nem volt Internet és telefon, és a nemzetközi információáramlásban a külföldi utazók játszottak fontos szerepet.


Nem ismerek bizonyítékot Koppány akármilyen vallásosságára vonatkozóan. Honnan veszik, hogy megkeresztelkedett? "Bizánc jelét magamra vettem".


Konkrétan a kérdéshez ennyi, de még bőven lehet tovább kalandozni ebben a témában. Sok utólagos hazugság övezi még ezt a kort a rockoperán kívül is.

2013. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Ozmium42 ***** válasza:
66%

"Pl. az akkori magyarság 20-25%-át irtotta ki az "üdvösség és Jézus nevében", és a magyarok töredéke vette csak fel a kereszténységet"


Valami forrást kérhetnék ezekre az adatokra vonatkozóan? Csak mert én hallottam már 30-50-80-100%-os verziókat is erre a kiirtásos dologra, szeretném ellenőrizni.

2013. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
62%

"Semmiféle korabeli forrás nem utal arra, hogy a népet erőszakkal térítették keresztény hitre. A Képes Krónika nem korabeli forrás, de még ez sem tartja fontosnak megemlíteni ezt az eseményt."


Az 50-es évek rákosista propagandaművei sem írnak arról, hány embert öltek meg a kolhozosítás, a padlássöprések idején. A Szabad Nép sem írt a Málenkíj Robotról vagy Recskről...

2013. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Ozmium42,


4-es vagyok, Vécsey Aurél valamelyik könyvében olvastam, nem tudom már melyikben, sajnálom. De ez ugye még a történészek részéről is becslés, mivel akkoriban nem tartottak népszámlálást.

2013. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
A válaszokból én azt szűröm le, hogy ezt a rock operát tudni kell a helyén kezelni, mégpedig olyan módon, hogy nyomokban igazságot is tartalmaz, nyomokban pedig kitaláció, hozzáköltés, belemagyarázás, így érzem sajnos és nem győzött meg a történelmi események nagyfokúan hiteles bemutatásáról, mindamellett, hogy művészi és zenei szempontból egy értékes, közönség szórakoztató mű de semmi más.
2013. aug. 14. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!