Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem ilyen felfoghatatla...

Csak nekem ilyen felfoghatatlan ez a dolog? Valóban vannak ilyen buta emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy egyáltalán jó-e a kategória előre is bocsi.


Na, arról lenne szó hogy én nem Magyarországon születtem csak az anya nyelvem magyar. Ezzel ellentétben ismerem a magyar szokásokat pl. néptánc,népviselet és hasonlókra gondolok. Viszont ismerek egy magyar családot akiknek a fiuk totál nincs képben ezekkel a dolgokkal (elmondásuk szerint gyereknek nem is kell tudni). A fő téma itt a csárdás. Valóban ilyen kevesen ismerik? Én azt hittem alap kultúra. Mégis ők és a fiuk sem ismerik... hogyan lehet ez? (ők Magyarországon laknak) Kérdeztük hogy esküvőn mégis mit táncolnak? Erre jött valami "Roki" vagy mi. Már hallottam róla de ez nem néptánc, vagy tévedek?


A másik. A Magyarok valóban az óvodában tanulnak beszélni? Szerintem ez baromság mégis az anyuka szerint Balázska nem tudott beszélni, ő az oviban tanulta... hát totál ki vagyunk akadva. Csak ők ilyen ormótlan idióták? Vagy Magyarban ez tényleg így van?



2016. jún. 28. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom egy kis provokátor vagy. Ha meg komolyan gondoltad, akkor pont olyan idióta, mint akiről írtál.
2016. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok provokátor és nem szerettem volna senkit megsérteni csak fel nem tudom fogni hogy ha Magyarországon élnek akkor hogy hogy nem tudják a magyar kultúrát?
2016. jún. 28. 21:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak ők. Hála Istennek (vagy sok szülő és nagyszülő nevelésének - az én családomnak/rokonságomnak is kiemelten) sokan nem ilyenek. Nyugi, van remény! :)


A rokin kissé mosolyogtam. :) Nekem az volt a kedvencem, amikor még régen osztálytársaim saját szavajárásuk szerint mentek nyaralni "görögbe", "olaszba", meg a "francba". :P

2016. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Hát akkor megnyugodtam. És visszaolvasva valóban sértő lehet a kérdés de nem szándékoztam senkit sem megbántani bocsi még egyszer.
2016. jún. 28. 21:17
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldi vagyok. Az óvodában tanult, attól függ, mikor adták óvodába. Mert ha beadják 2és fél évesen simán lehet. Meg amógy ógy veszem észre sok gyerek jobban elkezdt beszélni társaságban. Az enyém két éves korára már folyékonyan beszélt, de pl amikor több kicsivel játszott együtt, sokszor több új szót is elkezdett használni, a társaság hatására. Látta, hogy ők mire használják és eltanulta :) Meg gyerekeknél ez változó, van amelyik 3 éves korára kezd el beszélni és ez is normális.

Másrészt a csárdás: mi esküvőkön nem nagyon szoktuk táncolni, szüleim még igen. Bár hát ugye mi nem Magyarországon élünk.

Egyébként sok minden másképp van, már sok év eltelt az ország szétszedése után, nem feltétlenül egyszerre és egyirányba kezdtek el fejlődni a magyarországi és külföldi magyar közösségek, szóval sok minden különböző. Kárpátalján pl a kulturális viszonyok le vannak maradva 20-30 évvel a nyugati liberális kultúrától, de amúgy nekem ez sok mindenben jobban is bejön. Ebben a tekintetben régi vágású vagyok. :)

2016. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Nézd, én ultranacionalista vagyok, és kb. kivágnának egy néptáncóráról, mert falábú vagyok, és minden táncot rühellek.

Népviselettel megvagyok, de nem hordanám.


Ok: az őseim nem a népből, hanem a nemességből, a polgárságból (és a parasztpolgárságból) származtak. A magyar kultúra számomra az építészet, a színművészet, az irodalom, a komolyzene (a katonadalokat és a revizionista dalokat is kedvelem). A népművészet nem alap, de az is a kultúra része (népdal, népmonda, népviselet).

2016. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem ezt nem is tudtam. Akkor azért lehet ez az egész mivel mi pont Kárpátalján (Szerbia) élünk :)) Nálunk még megy a csárdás esküvőkön. Egyébként ha jól tudom 4 éves korában ment oviba. Bár is az anyja így mondta.
2016. jún. 28. 21:22
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

:D :D :D

Kárpátalja-Szerbia. Én meg pont a kettő között :D

2016. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kárpátalja-Szerbia XD. Tényleg provokátor vagy, legalább a földrajzot ismernéd.


Kárpátalja - Ukrajna

Bácska - Szerbia

2016. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát bocs elírtam. A földrajznak ezt a részét nem nagyon vettük vagy csak nem figyeltem oda nem lényeg. Még mindig nem vagyok provokátor.
2016. jún. 28. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!