Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hivatalos Kádári-külpolitiká...

A hivatalos Kádári-külpolitikához melyik állt közelebb:a monarchista, arisztokratikus Sah-rendszer vagy az új, klerikális berendezkedésű Irán?

Figyelt kérdés

#Irán #iszlám forradalom
2016. máj. 20. 14:03
 1/1 anonim válasza:

Nem semmi kérdés. ;)


Előre bocsátva, hogy fogalmam sincs, laikus vagyok a témában, de én ott keresném a választ, hogy az akkori Szovjetúnió hogyan állt a kérdéshez (tudomásom szerint Irán-barátak voltak nyilván némi érdekkülönbséggel megspékelten), mindezt úgy, hogy az utolsó iráni sahnak (Reza Pahlavinak). A sahnak előbb voltak komolyabb amerikai kapcsolatai.


Másfelöl az sokat elmond, hogy mivel a a sah 1941-től uralkodott 1979-ig, ezért a Kádáréknak vele volt intenzívebb kapcsolata, míg a rendszerváltásig húzódó kb.10 év itthoni hanyatlás biztos átrendezte a prioritási listákat.


Harmadfelöl mivel a sah kapcsolatteremtő politikát folytatott én azt gondolnám vele könnyebb lehetett szót értenie a kádári adminisztrációnak, mint egy vallási alapozású társasággal.


Egy érdekes komment a kádári időkre nézvést:

[link]


Kiváncsi vagyok milyen válaszok érkeznek hozzáértőbbektől.

2016. máj. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!