Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság mit csinálnak a régi...

Manapság mit csinálnak a régi arisztokrata családok tagjai?

Figyelt kérdés

At Esterházy Péter kapcsán gondolkodtam rajta, hogy nem hallani róluk.

Pedig biztos érdemes lenne tudni, hogy mivel foglalkoznak ma az Andrássyak, Széchenyik, Rákóczik, Wesselényik és mások.

Igaz, néha a Nők Lapjában van arról cikk, hogy egy régi nemesi család tagjai ma polgári foglalkozásokat űznek, és szép családjuk van.


És volt valami film a tévében is, hogy Erdélyben egy régi család sarja rendbehozta, ahogy tudta az egyik régi házukat, és ott gazdálkodott.



#arisztokrata #régi nemesi családok
2016. júl. 15. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi arisztokratáktól elvették a vagyonukat a kommunisták, és rendszerváltáskor sem kapták vissza, csak azt, hogy szabadon élhetnek és tanulhatnak. Úgyhogy ma mindenféle munkát végeznek, van köztük méhész is.
2016. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy még régebben a Széchényi Könyvtárban is volt egy rokon könyvtáros.

Az Eltén meg volt egy takarítónéni, akiről azt beszélték, hogy "grófnő" volt.


Beszélni kéne róluk is. Tanulhatnánk belőle. Az biztos, hogy többet, mint a mindenféle celebek életéből; nem?


És ki a méhész, ha szabad tudni? Az nagyon hasznos foglalkozás, a méz örökké eláll. Akinek méze van, már nem halhat éhen.

2016. júl. 15. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Élünk és dolgozunk mint a többi ember. Magyarországon ne volt lehetőség az elvett birtokok és épületek visszavételére, így marad mindenkinek a polgári foglalkozása. Az idősebb generáció tagjai közül a legtöbben fizikai munkát végeztek, valamilyen szakmunkát, hiszen ők nem mehettek egyetemre, főiskolára a rendszerváltás után vagy a hetvenes, nyolcvanas években születettek már akármilyen értelmiségi pályát is választhattak.
2016. júl. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


És vajon a családi papírokat visszaadták?


Mert pl. az oroszok az Esterházy levéltárat fölpakolták, kivitték Mo-ról, és külön fizetni kellett azért, amit eddig megtaláltak, ha jól tudom.

Bár nem tudom, hogy azok személyes családi papírok voltak-e.

2016. júl. 19. 06:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem adták vissza. Szerintem a körmendi Battyhányi levéltárral kevered az Esterházy levéltárat. Azt dúlták fel a szovjet csapatok a megszállás alatt, de nem vitték el az anyagot csak vécépapírnak használták az okleveleket a pecséteket meg a csizmájuk fényesítésére a képekből pedig remek pótlást csináltak a kitört ablaküvegek helyére. Az Esterházyak családi levéltárának döntő része a mai Ausztria területén található így az megúszta a pusztítást. A saját családi levéltárunkat például 1945-ben a Besztercebányai Állami Levéltárba szállították át, itthon csak a 70-es években készült mikrofilmeket lehet kutatni.
2016. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem Esterházy volt, és amennyit megtaláltak, és talán fizettek is érte, hogy visszaadják, azt a magyar valamelyik országos levéltárba vitték, pontos leltározásra.

Volt egy film róla, hogy az oroszok nem is tudták, hogy mi van a dobozokban, mert latin betűsek voltak az iratok, és egy magyar csoport engedélyt kapott, hogy átnézze.Úgy derült ki. De azt mondták, hogy még így is rengeteg hiányzik. Ami esetleg majd máshonnan előkerül.


Micsoda helyzet, milyen világ.

2016. júl. 19. 22:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm régen Apponyi-lánnyalk járt. Ők elvannak. Normális méretű házban élnek egy normális méretű nyaralóval, jómódúak, de nem gazdagok, szülők multinál dolgoznak, lány egyetemista.


A településen, ahol élek, van egy kastély, ami régen egy nemesi családé volt. A leszármazott Ausztriában él ma, németül beszél már csak, de a kastély felújítására hazajött, utcatáblát kapott nálunk (ciki volt, mert elírták :D ), a magyar vezetéknevet nem tudom, használja-e, vagy esetleg nőági leszármazott.

2018. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: nekem is van a családomban, mármint a családfámon régi nemes, de ő nem egyenes ági ős, és hát akkor se volt hú de gazdag, nem ez a "van egy kastélyom" szint. :)
2018. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!