Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az diszkriminációnak számítana...

Az diszkriminációnak számítana, ha valakit nem alkalmaznának bemondónak, riporternek a rádióban ill. tévében, mert beszédhibás, vagy mert alapvető hiányokkal él a magyar kiejtési szabályokat illetően?

Figyelt kérdés
De, remélem, azért nem alkalmaznak egy beszédhibást az említett foglalkozásokban, hogy önmegvalósíthassa magát, és, hogy ne érje sérelem az önbecsülését (?)
2016. júl. 15. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Pl.mesterlövésznek sem alkalmaznak gyengénlátót.

( Alkalmaznak beszédhibást műsorvezetőkén itt-ott.)

2016. júl. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem számít diszkriminációnak, mert ez egy képesség, ami ténylegesen szükségesen a munkához. Igaz, a híradóban ettől függetlenül hibásan beszélnek, mert mindig azt mondják az egyelőre helyett, hogy egyenlőre, és egyébként asszem láttam már TV-ben tájszólásos meterológust is.
2016. júl. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A tájszólás (szerintem) még beleférne, viszont (napi szinten)hallok nagyon sok olyat, ami egy normális médiavilágban nem férhetne bele (ja, az mondjuk igaz, hogy nem csak a médiavilág nem normális....)

Le szoktam jegyezni (közben-közben), hogy miket hallok (ja, és, hogy hogyan - mert az az igazán izgalmas). Egyszer majd összegyűjtöm - egy lapra (pontosabban füzetbe, mert egy lapra nem férne el).

2016. júl. 16. 10:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Még az első hozzászóláshoz a reagálásom: abból lehet baj, ha a mesterlövész nem teljesíti küldetését, mert pl. mellélő, ne adj isten mást lő le, mint akire a megbízatása szólt . De, sajnos, sokan úgy gondolkodnak (odafönn magas helyeken - ha egyáltalán ilyesmi egyáltalán benne lenne a döntési szempontjaikban) -hogy az már a legkevesebb, hogy ki, hol, hogyan "vartyog" a médiában....
2016. júl. 16. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!