Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted, miért van az, hogy...

Szerinted, miért van az, hogy akinek sok pénze van, az nem munkát teremt másoknak, hanem, önmagára költi a nyereségét? Miért érzéketlenek az emberek a szegény emberrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mi lenne a megoldás, hogy ne legyen ennyire sok szegény ember a környezetedben?
2010. ápr. 16. 08:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy gondolják, maguknak keresték meg, és ha már tanultak és dolgoztak érte, akkor élvezni is akarják ennek gyümölcsét.
2010. ápr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
50%
Tudod ez olyan oda-vissza dolog. Ha most megnyerném az ötöslottót én se segítenék senkinek, már csak azért sem, mert ezidáig nekem sem segített a kutya se. Aztán le lehet pontozni.
2010. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Nos, ha én gazdag lennék, szépen elosztanám ezt a dolgot. Én biztosan arra gondolnék, hogy nagy családot szeretnék és szeretném őket nagyon jó körülmények között felnevelni és mértékkel, de mindent megadni nekik, amire csak szükségük van. szeretném megalapozni az életüket, hogy ne a nulláról induljanak és persze fel akarok valamit mutatni az életemben, hogy igen elértem valamit. mert a gyerekeimnek (és talán majd az unokáimnak sem) semmiben nem kell hiányt szenvedniük. nem kell azon aggódniuk, hogy miből fizessék ki a számlákat, milyen hitelt vegyenek fel, hogy megint albérletre kell költeni stb... itt viszont nem csak egyetlen személyről beszélünk, hanem sok leendő családról! hát ezért nem az lenne az elsődleges, hogy mások jobban éljenek.
2010. ápr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Mert az emberek önzők és kapzsik.Soha nem elég nekik,amit eddig megszereztek,Még jobb cucc,még drágább utazás,kocsi,netán repülő stb kell nekik,"mert megdolgoztak" érte.Ami többnyire nem is igaz.
2010. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Én ha nyernék a lottón, a Heim Pál Gyermekkórház Kisded osztályát támogatnám az biztos. Ott olyan ellátásban részesültem gyermekként, azóta sem felejtettem el a gondoskodásukat. És itt szeretném megköszönni Dr. Czirbesz Zsuzsanna főorvos asszonynak, és Dobszai László tanár úrnak, aki már nincs az élők sorában azt az odaadó, emberi törődésüket, amit én 3 évig tapasztaltam.
2010. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Ki dönti el, hogya vezérigazgató tudása, nagyobb érték mint a WC pucolóé? Akinek megadatott, hogy több pénzt keresen, annak miért nem jut eszébe, hogy az nem csak az Ő érdeme, hanem egy közösségé, és így miért nem fordítja vissza a vagyonának egy részét a közösség segítésére? Ha szegénynek születik valaki, miért egyenes következmény az hogy az is marad? A szegény gyereke sem, a gazdag gyereke sem kérhette azt, hogy megszülessen, de azt kérheti magától, hogy emberséges legyen. A szegény ne gyűlöljön, a gazdag alázatos és segítő kész legyen!
2010. ápr. 16. 09:31
 7/41 anonim ***** válasza:

Mert ma Magyarországon ennek nincs kultúrája. Már mi is sokat tehetnénk pusztán annyival, hogy támogatunk egy alapítványt (pl. Vöröskereszt, vagy valami olyan, ami segít a munkahelyteremtésben). Ha mindenki csak havonta 1000 ft-ot áldozna ilyenre, már sokkal jobb lenne és nem kellene ujjal mutogatni a gazdagokra, mert ők pont ugyanolyanok, mint mi. Szóval a megoldás szerintem a szociális érzékenység lenne.

Másrészt ha megengedhetném magamnak, bizony én is építtetnék egy hatalmas házat, amiben lenne zeneszoba, mert imádok zenélni és a nagy hangszereket, könyvtárszoba, mert imádok olvasni és a könyvtárakat, bulizós szoba terasszal a házibuliknak, úszómedence, futópálya, mint a Margitszigeten, hatalmas kandalló, csillagvizsgáló. Most hirtelen ennyi jut eszembe. És ha sikerülne annyi pénzre szert tennem (persze munka+szerencse kombóval), hogy ezt megengedhessem magamnak, bizony először ezt venném meg, utána kezdenék el gondolkozni, hogy segítsek a szegény embereken.

Csakhogy az se megoldás, hogy mindenkinek, aki szegény, adunk. Ezt csinálták 20 évvel ezelőttig és nem vezetett jóra. Én inkább támogatnám a tehetségeseket, művészeti alapítványt hoznék létre, illetve ahol kell, munkahelyeket teremtenék és rávenném az embereket, hogy költözzenek oda, ahol van munkalehetőség. Ugyanis sokszor amíg az ország egyik felében sírnak az emberek, hogy nincs munkájuk, addig a másikban nem találsz normális munkaerőt. A megoldás az lenne, hogy a munkavállaló költözzön, de erre sok magyar ember képtelen. Holott olyan kicsi az országunk, hogy ha otthon is hagyja a rokonait, akár hétvégén meg tudja látogatni őket. Na meg ugye telefon, internet, ma már egyik sem luxuscikk. Szóval valahogy ezt oldanám meg, esetleg honorálnám, ha valaki költözik a munka miatt valami plusz lakhatási támogatásal, ilyesmi.

2010. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
86%
Nekem van egy millám megtakarítva, de nem hinném, hogy odadnám valakinek. Viszont nem vagyok gazdag. Ez is szemétségnek számít?
2010. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
Sok mindenben igazad van, viszont, ma már az emberek nagy részének megvan a lehetősége kitörni, tanulással és szorgalommal. Én szegény családból származom, megkűzdöttem azért, ahol most vagyok és rettenetesen bosszant, hogy amiért megdolgozom becsületesen, annak szinte a felét elveszi az állam adó formájában, aminek egy rését naplopók és börtöntöltelékek között szórnak szét.
2010. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Elsősorban az állam feladata lenne megsegíteni azokat a szegényeket, akik önhibájukon kívül valóban rászorulnak. Ezzel szemben az állam beszedi a rengeteg adót, most már minden utcasarkon valamilyen alapítvány vagy egyesület van, az emberek a fizetésük 1-1%-át is fel tudják ajánlani, rengeteg az adománygyűjtés is.
2010. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!