Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor van vagy nincs...

Most akkor van vagy nincs áldozat-típus?

Figyelt kérdés

Mi a pszichol szakon végig úgy tanultuk, hogy bizony abszolút létezik, egészen jól körülírhatók a jellemzői annak a személynek, akire jobban ugranak.

Ehhez képest ez egy örökös vita a társadalomban, szóval kíváncsi lennék, ki hogy látja.


[link]


Megvallom őszintén, én akiket eddig ismertem áldozatokat, azokra bizony bőven illett az áldozat-típus karaktere, szóval számomra nem volt meglepő egyik eset sem. Na meg elgondolkodtató azért mindig a kérdés, hogy "vajon miért pont ő" ...


Tehát kinek mi a véleménye?


2016. júl. 22. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem folytattam ilyen irányú tanulmányokat, mint te, de szerintem igenis van áldozat típus. Nem azt mondom, hogy csak ők esnek bármilyen bántalmazás vagy zaklatás elszenvedőjévé, de szerintem tény, hogy vannak olyan nők/férfiak akik az elkövetők szemében sokkal potenciálisabb áldozatok.

Szerintem ez pont olyan, hogy van behódoló és parancsoló/domináns típusú ember.

2016. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
így van, egyetértünk.
2016. júl. 22. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, van áldozat-típus, és ha csak tehetik, a bántalmazók őket szemelik ki, ennek miértjét már leírtam egy másik kérdéshez, de nem lett túl népszerű... igaz, talán kissé fura teória, de ha érdekel privátban megírom. Illetve még annyit, hogy vannak esetek, amikor nem az áldozat-típusok lesznek az áldozatok, de ilyenből nyilván jóval kevesebb van.
2016. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szintén egyetértek, persze, nézd nem is várom el h népszerű légy, és hát valljuk meg, az igazság sokszor baromira fáj ugye ... írd meg persze, kivi vagyok!! üdv
2016. júl. 22. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kifejezés
2020. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!