Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kivándorlás: Új-Zéland,...

Kivándorlás: Új-Zéland, Ausztrália, USA Szerintetek? ( Elnézést ha hosszú)

Figyelt kérdés
Párommal tervezzük a kiköltözést a következő 3-4-5 évben. Az volt a tervünk, hogy skilled migrant kategóriában jelentkezünk, de közben felfedeztem egy vízumot kifejezetten friss diplomás mérnököknek ami 18 hónapra szól,az a kritérium, hogy 31 év alatti legyél és az elmúlt 2 évben szerezz mérnöki diplomát. van esetleg itt valaki akinek van tapasztalata ezzel a vízummal? Vagy érdemesebb lenne a skilled migrant, és inkább konkrét állásokra jelentkezni? ( A párom a mérnök, de ezzel a vízummal magával hozhatja a partnerét) Illetve a másik kérdésem, hogy ha skilled migrantként jelentkezünk, akkor érdemes külön-külön beadni, vagy adja be csak az egyikünk, a másikat hozzátartozóként megjelölve? Azért ez a két ország jött szóba, mert mindkettőnk szakmája szerepel a skilled listákon. Ugyanakkor nekem a nagy álmom az USA, ahol dolgoztam már pár hónapot, és nagyon szeretnék visszamenni. Azért is gondoltuk, hogy előtte dolgoznánk angol nyelvterületen, ( plusz hogy világot lássunk) a páromnak szerintem pedig jobb karrierlehetőséget biztosítana az USA ( környezetmérnök alapra most tanulja a biomérnök mestert, DNS-kutatás, fehérje-szintézis, egészségvédelem érdekli) Új-Zélandon, Ausztráliában elsősorban környezetmérnökként tudna dolgozni. Szerintetek reális célok ezek az országok? Nagyjából mennyi kezdőtőkével érdemes belevágni? Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 24. 13:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem írtam, hogy a kérdés első fele Ausztráliára és Új-Zélandra vonatkozik:)
2016. júl. 24. 13:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak így simán kimehettek az USA-ba, akkor menjetek!
2016. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom az USA-ban azért jó pár éves tapasztalatot elvárnak a munkáltatók ahhoz, hogy végigmenjenek a vízum procedúrán, de lehet érdemes megpróbálni:) Ment a zöld!
2016. júl. 24. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nektek kell tudni. Ha én lennék a helyetekben, biztosan Ausztráliát vagy Zélandot választanám, mert régi vágyam oda eljutni.


De ha nektek kedvezőbb az USA, akkor egyértelmű, hogy oda.

Miért ne lenne reális? Rengetegen mennek ki oda élni.

2016. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

bárhova indultok, rengeteg pénzbe fog kerülni. Az USÁ-ról nem tudok nyilatkozni, de Au/NZ elég szigorú és drága bevándorlási szempontból. Ausztráliában, már méreténél fogva is, több a lehetőség, de skilled migrantként mindkét ország jó.

A kérdés, hogy milyen életformát kerestek, NZ nincs nagyváros (jó méretre van, de a legnagyobb is csak másfél milliós kertváros) Auban viszont azért Sydney, Melbourne elég nagy nagyváros. De száz km-el arrébb kicsi porfészkek vannak...


Master fokozattal mindkét országban jó esélyei lehetnek, sőt ha az megvan, akkor simán érdemes távolról állást keresni, akár olyan cégnél, amelyik elintézi a bev. papírmunkát.


Azért arra érdemes figyelni, hogy a skill shortlistek és a bevándorlás egyéb szabályai is gyorsan változhatnak.

2016. júl. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 29. 20:01
 7/8 goaus ***** válasza:
Én Ausztráliát csak azoknak ajánlom, akiknek nincs erős családi vagy baráti kötődése otthonra. Onnan nagyon ritkán jut haza az ember, és nem azért mert drága, kinti fizetés mellett meg sem kottyan, de az utazás az horror, még nekem is, aki nagyon szeret repülni. És mielőtt végleg nekivág az ember, erősen ajánlott előtte kimenni turistaként 3-4 hétre, mert messzi van, így csak a csillogás jut el magyar földre, a valóság azonban kicsit más.:) USA mindenképpen jobb szerintem, de oda még mérnökként is elég necces kijutni, de mindig azt mondom, ha nem próbálja az ember, nem is fog sikerülni. Arról nem is szólva, egy jó mérnök azért bőven nem esélytelenül vág bele.
2016. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen Ausztráliában még nem voltam, csak néhány ismerős lakik ott, ők szoktak mesélni meg amit neten találok,jó lenne megnézni mielőtt odamegyünk. Azért is gondoltunk erre a 18 hónapos mérnöki vízumra, mert másfél év alatt azért el tudjuk dönteni jó-e nekünk. USA valóban reálisabb lehet, én sérült emberek fejlesztésével foglalkozom, és biológiai kutatások területén is sokkal több a lehetőség. Köszönöm neked is!
2016. júl. 30. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!