Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem zavar ennyire a...

Csak engem zavar ennyire a csámcsogás, szürcsölés, böfögés és egyéb, undorító étkezési módok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ha valaki csámcsog, feláll a szőr a hátamon, elkap az undor, nem bírom megállni, hogy ne szóljak az illetőnek, hogy egyen már kulturált ember módjára. Ekkor meg én leszek a bunkó, hogy szólok ezért. A fogpiszkáló a másik, hogy étteremben úgy tudom, hogy a kezünkkel eltakarjuk, nem nyitott szájjal mások szeme láttára turkálunk a szánkban. Könyörgöm, alap műveltség, hogy nem úgy eszem, mint egy disznó, meg nem is úgy viselkedem.


A másik, a mellékhelyiség használata. Amikor ottmarad a bizonyos "folt" a WC-ben vagy a "csepp" az ülőkén. Akkor egyenest felrobbanok. Az már egyenes gusztustalan. Nem értem, hogy az ilyen emberek milyen nevelést kaptak.


Sajnos nevelő apám is, meg egyik barátom is ilyen. Bírom őket, de ezekkel kinyírnak tényleg. Ha kajálunk, inkább eszek később, vagy a lehető legtávolabb tőlük. Mellékhelyiség használatát pedig a 7 éves unokahúgomnak sokkal jobban megy, mint nekik.


Jogosan érzem ezeket, vagy már beteges szerintetek?



2016. júl. 27. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak minden normális, jól nevelt embert zavarnak. Egyszerűen hozzátartozik a civilizált társadalmi léthez, hogy nem zavarunk másokat, nem vesszük el az étvágyukat csámcsogással és szürcsöléssel, nem hagyunk magunk után mocskot sehol. Szerencsés esetben ezt már óvodás korben sikerül elsajátítani.
2016. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A simán csak gusztustalan dolgok utálata természetes tulajdonság, ha viszont fizikailag fájnak az éles hangok, pl csámcsogás, szürcsölés, protkócsattogás szerű hangok az mizofónia.
2016. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A simán csak gusztustalan dolgok utálata természetes tulajdonság, ha viszont fizikailag fájnak az éles hangok, pl csámacsogás, szürcsölés, protkócsattogás szerű hangok az mizofónia."


nane:) amúgy nem ismerem eme nemes szó értelmét "mizofónia":)

lehetséges hogy én is "mizofónia"as vagyok.

Engem is nagyon zavar a kérdező kérdései. Nálunk a tányércsörömpölés, mintha kaparná a tányér alját, egyszerűen borzasztó hallgatni, a szürcsölést, az állandó orrfújást, folyton folyik az orra evés közben, tán nem vesz levegőt amíg eszik? nem tudom, bár már kérdeztem, még jó hogy nem röfög hozzá, nagyon idegesítő, ilyet csak filmben láttam, amikor a foglyok a csajkát ütögették.

a wc- erről ne is beszéljünk, mindennapos hogy én mosom le az otthagyott cseppet, nem szólok, inkább megcsinálom,mert abból csak szájkarate keletkezik:(

2016. aug. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nah, akkor nem csak én vagyok ezzel a problémával egyedüli. :)

Annyi a különbség, hogy ha én ilyet meglátok, beindítom a szájkaratét és általában én is győzök benne. :)

2016. aug. 5. 10:27
 5/5 anonim válasza:
Nekem a horkolas hangjatol ami orrbol jovo horkolas, kiraz a hideg es feszult leszek, menekulok
2019. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!