Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a könyvkiadás menete és...

Mi a könyvkiadás menete és mennyi költséggel számoljak?

Figyelt kérdés
Első könyves vagyok,így csomó kérdőjel van bennem. Egy kézműves könyvet írtam teli fázisfotókkal. A szöveg készre van szerkesztve, a fázisfotók is meg vannak szerkesztve és be vannak illesztve. A borítót is megterveztem. Vagyis kész van egy komplett nyersanyagom ami nyomtatásra vár. Hova menjek kiadatni? Milyen előnyei és buktatói vannak a könyvkiadásnak? Olyan emberek válaszát várom akik már végigjárták ezt az utat. Nem akarok nagy példányszámot nyomtatni,hanem első körben 200-300 db-ot aztán annak függvényében hogy mennyire fogy...fogok után nyomtatni. Köszönöm szépen előre is a válaszaitok :)

2016. júl. 29. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért akármennyire azt hiszed, hogy komplettül kész van a könyved, azért annak kell egy kiadó, amelyik eldönti, tényleg kiadásra érdemes-e, ő is szerkeszt rajta, és főleg elküldi egy korrektornak, hogy semmi (még vesszőhiba se) hiba ne legyen a könyvben. Ez nélkülözhetetlen. Aztán nyomdát kell keresni, és már csak ki kell nyomtatni. De még nyomtatás előtt újból meg kell korrigálni a betördelés után.
2016. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsky ***** válasza:

Esetleg próbálj meg itt érdeklődni:


[link]

2016. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2016. júl. 30. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:
16 éves nyomdai tapasztalattal a hátam mögött azt mondhatom, hogy amikor könyves ügyfél (főleg első könyves) jön azzal, hogy készre szerkesztett anyagot hoz, az azt jelenti, hogy nulláról meg kell szerkeszteni újra, de legalább látjuk, hogy mit akart. A kedvencem egy tanárnéni volt, aki egy hetet hagyott a kivitelezésre, de "készen hozta" az anyagot. Aztán kicsit csalódott volt, amikor kiderült, hogy az A/5-ötösnek szánt könyvet ő A/4 méretben "szerkesztette" meg, mert az volt a Word-ben az alapértelmezett lapméret, és hát igazából eszébe sem jutott ezen gondolkodni. Az sem mindegy, milyen kötéssel készül a könyv, mert a margók beállításánál pl. erre is figyelemmel kell lenni. Összességében a szerkesztésbe csak azután érdemes belekezdeni, hogy egyeztettél azzal a nyomdával, aki majd kinyomtatja.
2016. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Kiadattad már? Én a helyedben az Underground Kiadóhoz mennék. Nézd meg az oldalukat, ajánlani tudom őket, nagyon korrektek. Egyébként borítót például nem tudsz addig tervezni, amíg nincs meg a cégleges könyvméret, amit csak a tördelés után tudnak neked megmondani. Stb, stb. Ha még nem jött össze, keresd fel őket szerintem. :)
2016. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!