Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Könyvkiadás?! Írtam egy...

Könyvkiadás?! Írtam egy szakácskönyvet. Az ételkészítés tanárom szerint olyan jó lett, hogy tankönyvként is megállja a helyét. Szerinte jól átlátható, jó a felépítése. Én ezt a könyvet szeretném kiadni. Mik ennek a költségei? Mi a menete?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan kiadót keress vele, ami szakácskönyvekkel foglalkozik! Elküldöd nekik, és ha ők is olyan jónak tartják és van is rá pénzük, akkor kiadják. Akár még fizetnek is neked érte.

Természetesen léteznek olyan kiadók, ahol te fizetsz, ők szinte bármit hajlandóak kiadni, mivel úgyis a te pénzed az a félmillió (könyvenként változó, hogy mennyi). Ilyet is kereshetsz, de inkább az első opciót javaslom.

Aztán kiadhatod elektronikusan is, ekkor a netről fogják megvásárolni az általad meghatározott áron. Ezt akár ingyen is megteheted.

2015. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Keresel egy kis magánkiadót, illetve többet, és leülsz velük tárgyalni. MInd másfajta árajánlatot fog adni.


de ha beírtad volna a google-ba, hogy könyvkiadás költségei, találtál volna konkrétumokat!


[link]


egy kis gyakorlatiasság: ne éld bele magad olyan nagyon, csak azért, mert a tanárod ezt mondta!

ez egy középiskolai tantárgy, vagy egy fizetős tanfolyam?

első esetben, ha tantárgy, a tanár esetleg csak szeretne téged megdicsérni. nem kétlem, hogy jól írsz, de ha ő ételkészítést tanít, akkor nem egy irodalmár, így nem tudja megítélni azt, amit egy kiadó/nyomda szakembere tud. valamint az ő számára lehet, hogy jó a felépítése, szaknyelven íródott, de egy kezdő háziasszony számára túl szakmai lenne.

szóval a tanár dicsérete azért nem azt jelenti, hogy a gazdasági életben is megállja a helyét egy ötlet, és jövedelmező lesz. nekem a kedvenc tanárom azt mondta anno, hogy jó tanár lesz belőlem. aztán persze nem lett belőlem semmilyen tanár.


ha az illető egy fizetős tanfolyam/okj-s képzés tanára, naná, hogy ilyesmit mond! végül is abból van pénze, hogy vannak diákjai, akár a diákok maguk, akár az állam állja a költségeket! dicsér agyba-főbe, mert ez a munkája.


még egyszer: nem kétlem, hogy értesz ahhoz, amit csinálsz. csak gondolj bele: annyi szakácskönyv van a piacon, hogy az már megszámlálhatatlan. miért épp a tiedet vennék meg, mikor tv-reklámja van a Séf Úrnak, vagy a miniszterelnök séfjének is van műsora, és ő is adott ki könyvet? Mellette Fördős Z, és elég sok celeb is... Meg ott vannak a hagyományos könyvek. Amit még megvehetnek ajándékba, azok a nagyon szép, díszes, színes, minőségi papírra nyomott, keménytáblás, igazi ajándék-könyvek. Ennek viszont olyan költsége lesz, hogy azt nem bírod megfizetni.

Te magad is felkeresheted a nyomdát, de majd amikor mondanak egy olyan összeget, amiért már családi házat vennél, akkor átgondolod a dolgot.

Párszáz darabért ráadásul be sem indítják a gépeket, csak mosolyognak egyet.

Szóval nem tudom, mi kéne ahhoz, hogy én, vagy egy átlagember megvegye a könyvedet. Ha magadat teszed rá, az nekem semmit nem mond, 2 másodperc múlva már nem is emlékszem a könyvre. Ha meg egy gyönyörű étel képét, nos....... ugye tudod? több ezer ilyen könyv van már.

úgy tudnád eljuttatni a könyved hírét sok emberhez, hogy reklámozod. a reklámnál drágább dolog pedig nincs.

ja, és a lényeget nem is írtam: én szeretek főzni, és kb 12-15 receptkönyvem van.

200 ft-ostól a több ezer ft-osig, gagyitól a legnagyobb szakácsokig. a lényeg: szerintem évek óta ki sem nyitottam őket. tudod, miért? mert ha főzni akarok vmit, amit csak ritkán szoktam, beütöm google-ba, és 2 perc alatt megnézek 4-5 féle receptet. kiválasztom, ami nekem szimpatikus, amihez minden van itthon, sőt: amihez vannak vélemények! el szoktam olvasni mások tapasztalatait, mert odaírják, ha ebből-abból kicsit több/kevesebb kell, mint amennyit a recept ír.

arról nem beszélve, hogy a nagy oldalakon (mindmegette, nosalty) egy-egy étel névre rákeresve 50-100 találat is van! ezek már értékelve is vannak.

szóval azt kérdezném: te, tanulóként, mi olyat tudsz leírni, amit nem találunk meg a neten? nem csak az alapanyagok mennyiségét, de a használati, gyakorlati tanácsokat is mind megtaláljuk. mellette képekkel, érdekességekkel, kérdezési lehetőségekkel, stb.


Jól gondold át, sajnos ma már a könyvkiadás nem üzlet, épp az internet miatt. Nagyon sok könyvkiadó és nyomda húzta le a rolót az utóbbi években.

2015. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!