Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sztetek bunkóság vagy inkább...

Sztetek bunkóság vagy inkább pont jó közvetlenség megkérdezni egy gyanús sráctól, hogy "te meleg vagy? "?

Figyelt kérdés
mert most is van egy gyanús, aki eléggé rejtegeti de sztem az, és egyszer meg volt már ilyen tapasztalatom, h rákérdeztem a srácnál, és nyíltan megmondta, h hát igen az. de azóta is jóban vagyunk, meg szal semmi gond, ő ezt nem vette zokon, meg sztem se gáz, de sztetek a nagy átlag ezt mennyire veszi durva kérdésnek?
2016. aug. 13. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem az, akkor könnyen megsértődhet és rombolhatja az önbizalmát, hogy melegnek hiszik. Amúgy meg mi közöd hozzá? Miért nem hagyod békén? Úgy nem lehet vele "jóban lenni", hogy nem firtatod a témát és esetleg megvárod, míg hajlandó magától közölni, ha tényleg az?
2016. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A feltűnően heteroszexuálisaktól is meg szoktad kérdezni?
2016. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ez hülyeség, aki nem a titkoska típus, és nyitott is, az sztem nem csinál ebből ekkora gondot, mint ahogy ti leírjátok ... mondom volt már egy ilyennel dolgom és neki ez nem volt probléma. amúgy meg ez egy olyan dolog amire az ember ráérez akkor is ha nem akar. és utána már érdekelne biztosra, és ezerszer rosszabbul esik ha átcsesz mintha megmondja az igazat ... ennyi.
2016. aug. 13. 15:44
 4/7 anonim válasza:

Szerintem elég szar megkérdezni random valakitől. Kb. mintha megkérdeznélek téged, hogy k*rtad-e már meg az asszonyt a mosógép tetején... Mármint szerintem ez egy ilyen magánügy, amit nem kell se titkolni sem megosztani. Kérlek ne vedd zokon, ez nem ellened szól vagy ilyesmi, csak eszembejutott, hogy ide leírhatnám a véleményem a dologról. Szóval a szexuális irányultság definiálása és beazonosítása eléggé beskatulyáz embereket. Mármint mások nézőpontjára hat. Tudva azt, hogy Pistike meleg, felvonultatunk szinte ösztönösen egy rakat értelmetlen sztereotípiát, hogy akkor ő biztos nőies, nyávog, biztos csapongó élete van, valószínűleg rengeteg emberrel feküdt le, képtelen komoly kapcsolatra, stb. Szóval már más szemmel nézünk az adott emberre, ezzel nem azt mondom, hogy nem jó tudni ha az a barátunk, de én megfelelőbbnek tartom azt az utat ha megvárjuk amíg az adott ember megosztja velünk. A legtöbb amit tehetnénk az az, hogy biztosítjuk őt, hogy bármi is történjék mi mellette leszünk, illetve közvetítünk valamilyen jelet, hogy érezze gyanítunk valamit. Hangsúlyozom ezt nem ellened írom, akinek nem inge ne vegye magára.


Nekem személyes tapasztalatom, hogy nagyon kellemetlen helyzetbe lehet hozni valakit aki még nem játszotta le ezt a meccset magában azzal ha rákérdezünk.


De persze ennek lehet, pozitív vége is, szóval ha úgyítéled meg a helyzetet, hogy nem lehet gond belőle akkor kérdezz rá. Ez már a te ítélőképességedre van bízva :) Remélem tudtam segíteni egy picit. Búék :)


ui.: most látom, hogy egy kétéves kérdéshez fejtegetek ki mélyenszántó gondolatokat :))))))

2018. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nyilván nem random embertől, de mondjuk egy olyantól akivel egy egyesületben vagy egy évfolyamban vagy és sejted róla ... hát nemtom, nekem pl fura h ennyire rejtegetni kell, sőt vszínű ez a rejtegetés sokkal inkább kiváltja mások ellenszenvét, mintha simán csak nyíltan megmondaná és kész.


de oké, az tény, h magyar környezetben ennek lehetnek buktatói, elismerem, bár erre meg azt szoktam mondani h hülyékkel minek barátkozni, akkor már legyen olyan környezetben, akikkkel jól érzi magát, nem?

2018. dec. 31. 09:21
 6/7 A kérdező kommentje:

"illetve közvetítünk valamilyen jelet, hogy érezze gyanítunk valamit."


értem-értem, na de én pont ebben látom a problémát. miért kell "közvetíteni jelet", miért nem lehet akkor nyíltan megbeszélni vele? sztem neki is sokkal jobban esne. ezek a közvetítések eleve azt sugallják h vmi nagyon titkos, bűnös dolgot művel, aminek nem szabad kiderülnie. most nem?

2018. dec. 31. 09:24
 7/7 anonim válasza:

Megértem a nézőpontodat. Tényleg lehet egy ilyen vonzata is az utalásoknak. Akkor talán azt tanácsolnám, hogy mindenképp figyelj a felvezetésre, hogy hogyan teszed fel a kérdést. :)

Meséld majd el, hogy mi volt.

2019. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!