Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alkoholista az apám, viszont...

Alkoholista az apám, viszont nem tudjuk őt lerázni?

Figyelt kérdés
Egy 15 éves fiú vagyok. Apám már kisgyerek korom óta lehülyéz, ócsárol, néha meg is ver. A családban bárkit elkezd szidni, ócsárolni (főleg a hátuk mögött, mert gyáva). Nem mellesleg még illegálisan literszámra gyárt pálinkát (azért áll a kertünk csak szlivafából).Anyámmal már szinte rengetegszer gondolkoztunk azon, hogy hogyan kéne "lerázni". Azt mondta anyám, hogy mivel ide hordja a pénzét, így ha elválnak akkor is a ház másik fele az övé lesz és nem fog elmenni, hanem majdnem olyan lesz, mintha velünk élne (nem vagyok benne biztos, hogy ez igaz, szóval írjátok meg légyszi, hogy ez igaz vagy nem). Anyám szerint mikor még nem volt házasok, akkor teljesen normális volt. Mesélte nekem egyszer, hogy apja már kiskorában meghalt (szerintem ez okozta a traumát nála). Rendszeres cigizik és már 46 éves, mégis 14 évesen már elkezdte mind a kettő tevékenységét. Minden embernek szoktam adni második esélyt, de ez az ember sose lesz javuló félben, csak rosszabb lesz. Anyám is mondta, hogy korábban kellett volna elvállni, meg azért mégis az apám, de ezek után már bőven nem izgat az ilyen dolog. Valaki le írná, hogy ilyenkor mit lehet tenni?

2016. jún. 12. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Attól tartok nem ez a legmegfelelőbb fórum a téma kitárgyalására. Ez azért így nem elég infó ahhoz, hogy felelősséggel lehessen tanácsot adni.


Lehet, hogy ha apádat megkérdeznénk, hogy miért hülyéz le, akkor azt mondaná, hogy azért, mert hülyeségeket csinálsz. És valószínűleg ugyanazt mondaná anyádról, amit ő is róla, hogy amíg nem voltak házasok addig minden rendben volt, azóta meg nem lehet kijönni anyáddal. Láttunk már ilyent is eleget.


De ha csak azt várod, hogy a részletek ismerete nélkül itt most téged automatikusan megerősítsünk a saját álláspontodban, akkor azzal hibát követsz el, elsősorban önmagaddal szemben.

2016. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%
#1 Teljesen korrekt, nagyon jó válasz.
2016. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!