Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az interneten lógó gyerekek/ti...

Az interneten lógó gyerekek/tinik 99%ának miért van kertes házuk, háziállatuk, kocsijuk és miért tudnak mindig nyaralni menni, amikor állítólag Magyarországon rengeteg a szegény?

Figyelt kérdés
:(
2016. aug. 13. 15:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%

tizenévesen? hagyjuk már


akinek ebben a korban bármije is van a szüleinek köszöheti


majd úgy 30 éves koruk körül ténylegesen kiéleződik majd, hogy kik azok akik tartani tudták a színvonalat

2016. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló, nem az olyan szegényre gondolok, akiknek netre sincs pénzük, hanem akiknek csak plusz kiadásokra nem telik (nyaralás, kocsi pl), vagy ez a középréteg? Mert én nem értek ehhez.
2016. aug. 13. 17:25
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

hát ezt így tini szempontból nehéz elmagyarázni


Magyarország a szocializmus óta még mindig "erény" a szegénység, tehát ha valakinek azt mondod, hogy szegénységéért maga is felelős, akkor aztán te vagy a patás ördög. Ide tartozik a legalsó 10% akik abszolút nélkülöznek, és a legnagyobb részük egyébként cigány, akiket a többségi társadalom nagyon lenéz. A felettük lévő 20% akiknél mondjuk az egyik családtag rokkant, de a másik kereső sincs ám eleresztve.

A felette lévő 30% az alkalmazotti középfokú piacon alkalmazott szakmunkások, és a közalkalmazotti értelmiség (tanárok, orvosok).

Újabb 30% a piacon dolgozó értelmiség (mérnökök, magánorvosok, magántanárok), és a vállalkozó kétkezi munkások.

A felső 10% a gazdasági szervezetek vezetői(középvezetők minimum), állami felső vezetők, és mindenki más aki valamilyen módon megfogta az isten lábát.


Szerintem látható, hogy alapvetően az iphone 6 fiatalság a felső 40%ból kerülhet ki, de igazából probléma nélkül a felső 10% engedheti meg magának, hogy a gyerekinek ilyesmiket megengedhessen.


Különben én is laktam kertes házban. 6 millió ft volt mai áron. Ja azt nem említettem, hogy a bátonyterenyei járásban:D?

2016. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy egy családnak kertes háza és háziállatai vannak, még mindig lehet szegény. Akinek kocsija van, az jómódú, vagy legalábbis az volt néhány hónappal azelőtt.


Másrészt, a szegénység az a lelkiállapot, amit a szomszéd új kocsijának megpillantása idéz elő.

2016. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Aki napi háromszor tud enni, az már nem szegény. Erről gyakran megfeledkezünk.
2016. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12: Az a középréteg alsó-középső része. A felsőnek már telik legalább valamelyikre, ha egy kicsit összehúzza magát a család.
2016. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
Az is érdekes állítólag "nagy szegénység" van ebben országban. Mégis azt látom "szegényeknek" mindig van pénzük piára,cigire,kávéra, + drogra.
2016. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ismerek olyat, akinek a cigi fontosabb, és közbe munkanélküli
2016. aug. 14. 12:00
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
Mo.-n szinte senki sem tud semmit sem értékelni: ha egy dolgot vehet meg valaki, akkor neki rögtön kettő kell. Ettől függetlenül évekkel ezelőtt adtak esélyt a felzárkózásra a szegénységben élőknek is (pl.: net bevezetése a hátrányos településeken).
2016. aug. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Igen, én is annyit olvastam a neten hogy Magyarország nyomorog, meg a sok éhező, szegénység, ahhoz képest, amikor hazamentem azt láttam hogy a többség jobban él mint én külföldön :D Méregdrága fürdő tele volt helyiekkel, éttermek is csordultig, elég jó autók mindenhol (jó az lehet mind lízing is, de az se 2 forint, nekem nem telik rá, használt kocsit vettem). szóval csak hisztiznek az emberek nyugi :D

ez olyan, mint amikor a pasi nekem sír, hogy kidobta meg megcsalta a nője, de visszamegy hozzá mert szereti :,D

2016. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!