Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a vélemyénetek a hitler...

Mr Orange kérdése:

Mi a vélemyénetek a hitler jézus analógiáról? Úgyértem e két történelmi szereplő köré belehet sorolni az egész világot és az egész történelmet mindenki aki élt rajtuk kívül élt köztük helyezkedet el.

Figyelt kérdés

2016. aug. 25. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

1. Tanulj meg helyesen írni.

2. Tanulj meg helyesen fogalmazni.

3. Nem.

2016. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden nagy világbirodalom és vezetője a végső világbirodalom és az Antikrisztus előképe.
2016. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kérdezz újat, ennek nincs értelme.


Tegyük fel a játék kedvéért, hogy az emberek valóban Hitler és Jézus között helyezkednek el egy képzeletbeli skálán. De ez még nem jelent semmiféle analógiát Hitler és Jézus között. Tehát mire is vagy kíváncsi?

2016. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó a kérdés szarul van megfogalmazva elismerem, a helyes írásom szerintem nem fontos hanem az érveim amiket kisporoltam a kérdésből és most részletezem. Arra gondoltam ,hogy az erkölcsi rendszer ami bennünk mozog a skála e két személy közöt helyezkedik el..Persze lehet mondani hogy Mao Cetung több embert ölt meg de Hitleren kivűl nincs még olyan aki egymaga indított volna világháborút akárhogy is nézzük más is kellet hozzá de ő volt érte a felelős.Az analógiát úgy értem mindketten szimbolóumai az embernek csak az egyik az emberi jóság a másik az emberi gonoszság szimbolúmává avanzsált ezért mindenember hozzájuk képest másodlagos pl Newton hiába tett kb akkor hatást mint jézus fizika óra 10 dik osztály,án kívül a többség leszarja. Jézusról és hitleről viszont nap mint nap beszél az átlag ember is ezért gondoltam analógiára nem jellem belli párhuzam hanem hatásbel.Amít jézus tett az ma minden érték amít hitler az mind tabu.Misztifizált két figura.


A helyes írásom meg azért tabu ha végig nézed a többi kérdésem láthatod hogy bonyolult filozofálgatást folytatok de ezt tényleg össze csaptam. Éppen ezért neutalj arra ,hogy alacsony intelektuáls képpeségekel vagyok megáldva azért szar a helyesírásom mert ez nem igaz.

2016. aug. 26. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy troll vagy...mondd, hogy csak troll vagy, könyörgöm! Jézus és Hitler is fontos történelmi személyiségek voltak, valóban. Erre komolyan egyedül jöttél rá? Nem semmi filozofálgatásokat folytatol te!
2016. aug. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg ,hogy azok voltak hanem az hogy ha két emberrel le kéne irni a világtörténelmet akkor szerintem ők lennének azok erről szólt a kérdés nem aról hogy azok voltak-e
2016. aug. 26. 16:02
 7/12 anonim ***** válasza:
2 emberrel nem lehet leírni a világtörténelmet. Azon is lehet vitatkozni, hogy Hitler lenne a második legfontosabb személy, ott van Mohamed, Napóleon, stb...
2016. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mert minden embert két erő húz szét pl az Esti Kornél is valami ilyesmiről szól egy jó és egy rossz mindenkinek ez határozza meg az életét pl: freude is megújította a szellemet csak úgy mint jézus de azért nem válhatott olyan híressé vagy hírhedté mint jézus vagy hitler mert nem kötelezte el magát annyira az egyik oldal felett se hiába kart jó az embereknek azzal hogy rávilágított az elme működésére. A magán életben elég gátlástalan volt .Azért ők ketten lettek az elsőszámú történelmi beszéd téma pl kocsmában is rögtön a 2-vh ról beszélgetnek az emberek ha a töri jön szóba legalábbis általában és ezért lehet jézusnak a mai napíg 2 milliárd híve mert szimbolizálja a jót. Az emberi jellem két archetípusává vált ez a két személy.

A kérdés lényege nem az hogy ők nagy hatásúak-e vagy sem mert egyértelműen igen hanem az miért pont ők ketten beszéd téma ennyire a nyugati világban legalábbis,mert elismerem az iszlám ,india, és kina is rendelkezik saját gonosztevőkkel és vallási figurákkal.

2016. aug. 26. 16:13
 9/12 A kérdező kommentje:
De a nyugati világ gyarmatosította a bolygót ezért ennek a civilizációnak a hősei vagy úgymond gonosztevői a legfontosabbak
2016. aug. 26. 16:15
 10/12 A kérdező kommentje:
Napóleon nagyon fontos volt de a kérdés nem is a hatásáról szól első sorban hanem arról a két személyről aki legjobban foglalkoztatt egy átlag ember ezen a bolygón és Napóleont Hitler felül írta . Mohamed pedig szerintem nem tudta űberleni Jézus filozofikus teljesítményét ( mert véleményem szerint a vallás alapítok filozófusok) de való igaz meg közelítette azt és nem azért mert 2 miilárd keresztény van és 1500 millió muszlim hanem mert a nyugati civilizáció mint politikailag mint kulturálisan fejlettebb mind az arab
2016. aug. 26. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!