Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért olyan ellenszenvesek az...

Mért olyan ellenszenvesek az emberek a gazdagokkal?

Figyelt kérdés
nem egy szegény családi körülmények között élek, ez mért van kihatással a többiekre? lehet azt hiszik rólam h beképzelt vagyok? pedig én egyáltalán nem szeretek embereket megismerni és nem nézem azt h kinek milyen a családi körülménye. meg mindenkinek első látásra h*lye kis pi***nak tartanak. mit tegyek h ne legyen így?
2010. ápr. 26. 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ma már sokan úgy néznek egy gazdag, jól öltözött emberre h na ez bármit megvehet, mindent megengedhet magának.Azaz lenézik, mert azt hiszik hogy ha van pénze akkor már beképzelt is, de ez nem így van.Én még elég fiatal vagyok, de néha kapok beszólásokat hogy: könnyű neked mert...

Higgyétek el, a pénz nem boldogít!!!Régebben azt hittem hogy ha pénz van akkor semmi gond az életra, de ez nem így van.

2010. ápr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát nem. más szempontokból jobb hogy van de más szempontokból meg nem :S
2010. ápr. 27. 17:51
 13/14 anonim ***** válasza:

Már amúgy is mindene megvan a szaros gazdagnak, még udvariaskodjanak is vele? Nem a középkorban élünk, már nincs nemesség.


"lehet azt hiszik rólam h beképzelt vagyok?"


Minden gazdagon meglátszik, hogy gazdag. Ezen nem tudsz változtatni. A szegények gyűlölik a gazdagokat (érthető), a gazdagok ezért gyűlölik a szegényeket és félnek tőlük (szintén érthető). A szegénységet, gazdagságot le lehet olvasni az emberek viselkedéséről, akármennyire igyekeznek rejtegetni.


"mit tegyek h ne legyen így?"


Nincs mit tenned. Más gazdagokat kell keresned, akikkel jóban tudsz lenni (bár őszintén szólva a gazdagok közt minden baráti és rokoni kapcsolat az üzleti megfontolásoknak szokott alárendelve lenni). Mindenki a saját rétegével tud barátkozni. Ezért van az, hogy a kispolgárok tudnak leginkább úgy haverkodni, hogy abban nincs mindig számítás vagy rejtett utálkozás.

2010. ápr. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
El kell fogadni ,hogy a létező minden dolognak megvan a rajongó és az ellentábora is. Az emberiség közel fele lenézi,utálja a csorókat, másik fele allergiás a gazdagokra.Ezen nem lehet változtatni,mert volt van és lesz ez a két oldal. Meg kell találni azt a közeget ahova való vagy, és ott kell létezni.Ennyi. De ettől függetlenül vannak középutak, optimális toleráns emberek,akiket nem ez alapján osztályoznak, ők a főnyeremény kategoira. Rengetegen vannak ,akik nem tehetnek róla,hogy eleve jó családi háttérrel születtek,vagy nincstelen nyomorba születtek bele. Ezeken incs mit utálni,tolerálni kell,mert ez a sors,az élet igazságtalan.De le kell nézni,le kell közni azokat a csorokat,akik ha dolgoznának érte,ha képesek volnának,csak lusta disznóságuk miatt nem törnek ki,és irigy paraziták csupán, illetve a másik oldalon az adócsaló, szintén parazita ügyeskedős féle ujgazdagokat is el kell itélni negatív irányba mert fertő.
2010. szept. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!