Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikába programozóként ki...

Amerikába programozóként ki lehet költözni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

14/F vagyok. Informatikát tanulok. És a programozás részét szeretem a legjobban. Nagy álmom, hogy amerikába kiköltözhessek ésletelepedjek. Tervbe van, hogy programozói egyetemre megyek itthon majd. Azért mert szeretek programozni. Le szeretném még a középiskolába tenni a CISCO vizsgát (már el is kezdtem). Tudom, hogy macerás a kiköltözés és a letelepedés is (vizum, zöldkártya, állampolgárság). Én a "Sziliciumvölgy"-et, Los Angeles-t, Washington környékére gondoltam. Nem tudom mennyire keresett a programozó amerikában (úgy gondoltam, hogy egy nagyobb cégnél (játékfejlesztőnél) Rockstargames, Activison stb., írnám meg mondjuk a játék egy részletét.). Tudom lehetőség van zöldkártya szerzésre munkáltatő által, házasság útján egy amerikai állampolgárral, zöldkártyalottóval. Én mindenképpen munkáltató által szeretnék munkavizumot és zöldkártyát szerezni. Azt is tudom, hogy ha 2 évig ideiglenes a zöldkártya és utána lehet állampolgárságot kérni de arra 5 évet kell várni és abban az 5 évben nem hagyhatom el az USA területét. Tehát a fő kérdés az lenne, hogy az ilyen cégek hajlandóak-e zöldkártyát kérvényezni nekem ha elvégeztem a tanulmányaimat. Tudom függ attól, hogy milyen az USA politikája a bevándorlással kapcsolatban. Mellesleg ha majd itthon megházasodnák akkor megoldható lenne kiköltözni amerikába? Tudom sok pénz de ezt most ne vegyük bele mert ha 30 éves gyüjtöm össze a pénzt akkor is kiszeretnék menni.


Összefoglalás:

A játékfejlesztő vállalkozások "adnának-e" zöldkártyát és vizumot programozóként?

Keresett szakma a programozó amerikában?

Ha itthon házasodok magyar állampolgárral megoldható lenne a kiköltözés a családnak (milyen papirokkal?)?


Köszönöm, hogy elolvastad és előre is ha válaszolsz!!! :)

Legföbbként kint élő magyaroknak szólna de mindenkinek a válaszát szivesen várom! :)

Ha valamit elírtam bocsi...



2016. nov. 3. 21:08
 1/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
27%
neked adnak green card ot
2016. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hetente megkérdezi ezt valaki. Az e.államok az informatikai ipar origója és ott vannak a legjobb ilyen szakemberek helyben milliószámra (az országuk lakossága 300 millió ebből 4-5 millió informatikus minimum van). Nincs náluk informatikus hiány (hanem inkább többlet) és nem minden vágyuk az hogy a kelet-európaiakat hívják oda informatikusnak. Ezt úgy mondom hogy már több ismerősöm is kiment informatikusként elég jó képességekkel és egy kivétellel alkalmi munkákat voltak kénytelenek végezni internetes munkaközvetítő cégeken keresztül. Olyat mint videokártya csere meg elromlott tápegység kicserélése. Ezekből éppen fenn tudták magukat tartani. Zöldkártyát vagy munkavízumot csak egy olyan ismerősöm kapott aki már Európában is egy amerikai cég leányvállalatánál dolgozott és előléptették. De már az európai leányvállalatnál is középvezető volt.

Még a helyi amerikai informatikusok nagy része is internetes alkalmi munka közvetítőkön keresztül dolgozik annyian vannak. Nem véletlenül mennek a magyar informatikusok inkább valamelyik európai országba (ahol vagy mosogatással kezdik vagy a csókosok már beállhatnak rendszergazdának és ebben a pozícióban is maradnak).

Ez van most.

30 évig akarod gyűjteni a pénzt a kiköltözésre? Vagy 30 éves korodig? Addigra sokat változhat a helyzet és a világ. 15-16 év múlva rá se lehet majd ismerni a világra mai szemmel nézve annyit fog változni az informatikai ipar.

A letelepedésről és annak nehézségeiről olvashatsz ha rákeresel erre. A lottón kicsik az esélyek és van aki már 20 éve próbálkozik ezzel sikertelenül. Hallottam már valakiről aki nyert de nagyon nagy szerencse kell hozzá. A házasság kockázatos és drága és még át is verhetnek. Ha munkavízummal mész akkor az se tart örökké és nem lesz belőle állandó letelepedés. Ha véget ér a munkád akkor irány haza. De amíg tart addig gondolom a család is maradhat.

Az Activision egy kiadó de a Rockstar games már játékfejlesztő. A játékfejlesztők a legprofibbakat keresik. Van miből válogatniuk mert rengeteg tehetséges fejlesztő van a világon (több 10 millióan). Akkor van esélyed ha a világ legjobbjai közé kerülsz. Sokat kell tanulni és sok gyakorlat kell. Először be kell tudnod jutni legalább egy magyar játékfejlesztő céghez. Ha sikerül akkor már a magyar topban vagy de ez még nem jelenti azt hogy a világranglistán is az leszel. De legalább már elkezdhetsz fejlődni.

Ha van művészi érzéked akkor elindulhatsz grafikusi és animátori irányban mert ott lehet nagy sikereket elérni. Ehhez nagyon tehetségesnek kell lenni de ha ez megvan akkor jó esélyeid vannak.

Úgy látom hogy a céljaiddal vannak gondok. A te célod úgy tűnik az hogy amerikában élhess nem pedig az hogy jó játékfejlesztő legyél.

2016. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!