Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért járnak az...

Az emberek miért járnak az utcán nagyMagyarországos pólókban?

Figyelt kérdés

Ez a szememben csak egyszerű ostoba panaszkodás, ami ellenszenvet kelthet itt-ott - főleg szomszédos országoknál. Miért nem értik meg, hogy nem lesz Mo. újra nagy? Ezt a dolgot szőnyeg alá kellene söpörni, talán örökre! Elsődlegesen a nemzeti érzelemnek nem a múltra kellene fókuszálni, hanem NEMZETÜNK SZERETETÉRE! Őseink tisztelete egy dolog, de azokat is tisztelni kellene akikkel együtt élünk - ez kb. mindenkinek szólhatna -, együtt kellene velük dolgozni, megérteni az eltérő véleményeket stb. Nemzetszintű összefogással képesek lennénk igazi gazdaságot elővarázsolni, ami a szomszédainkra nem igaz. Külföldön élek, és tudom, mekkora kereset van a magyar szakemberekre. Tehetséges orvosok, mérnökök, jogászok, szakmunkások. Miután gazdaságunk fellendülne, örökre pontot lehetne tenni a kisebbségből fakadó problémákra is. Sőt! Tőlünk gazdaságilag függővé tehetnénk a szomszédos országokat is. Már csak egy lépés lenne az, hogy visszakérjük a magyar LAKTA településeket, akik egy boldog és fejlett országhoz boldogan csatlakoznának. Erdély és Románia viszonya egy érdekes téma, gazdaságilag utóbbi lehúzza az előbbit, és már alig van kapcsolat a kettő régió között. Szóval a gazdaságilag meghatározó, így politikai életben hatalmas kis Magyarország kiharcolhatná Erdély függetlenségét, tekintettel arra, hogy annak a területnek és lakóinak tényleg jó lenne függetlenség; sokkal fejlettebbek lehetnének. Ezzel egy Erdélyi-Magyar szövetség is megalapulhatna, és nem mi lennénk a haszonállatok. Ugyanezt belehetne játszani Szlovákia egészével, és még Szerbiával is.

Tudom, hogy ez nagyon 'hihetetlennek, mesésnek' hangzik, viszont egyáltalán nem lehetetlen. Annyi kellene hozzá, hogy az emberek ahelyett, hogy sírnának a leégett utcájuk - házaik - mellett, fognák magukat és belekezdenének az újjáépítésbe.



2016. nov. 15. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert aki ilyen pólót hord, az sem csak panaszkodik. Nem feltétlenül azért hordja. Nem kell mindenre ugrani. Ha meglátok valakin egy ilyen pólót, nem gondolok semmire. Majd ha megismerek valakit, aki ilyet hord, akkor úgy is kiderül, hogy milyen ember. Idegenekkel meg minek foglalkozzak, hogy mi van rajta, miért az, stb.?

Egyébként amit írtál az sem fog soha megtörténni. Románia pont azért nem fogja soha elengedni Erdélyt, mert az ottani gazdaság tartja fenn az egész országot.

2016. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Na, akkor mondom sorban:


1. Azért hordanak az emberek Nagy-Magyrországos pólót, mert megtehetik. Mert egy szabad országban élünk és az embernek joga van olyan pólót hordani, amilyet akar. És nagyon nem szeretnék egy olyan országban élni, ahol betiltanak egy pólót, csak azért mert néhány ember nem ért egyet annak közlendőjével. Attól, hogy a te szemedben ostoba panaszkodás, még nem biztos, hogy másnak az és, hogy ilyen minőségben viseli.


2.Rendkívül butának tartom - és nem is kedvelem - azokat az embereket, akik önkényesen kijelentenek dolgokat akár a jelenre vagy még inkább a jövőre nézve ("A nemzetállamok kora lejárt", "Nem lesz újra Nagy-Magyarország" stb.).Ezek nem valós tapasztalatokon/tényeken alapulnak, hanem az "amit én gondolok az úgy van" hozzáállás. Nem tudom kell-e magyarázni, hogy ez miért rossz.


3. Nem azért nincs az országban egység, mert ilyen pólókat hordanak. Vagy ha igen, akkor vissza lehet fordítani a kérdést:

Miért előítéletesek azokkal szemben, akik Nagy-Magyarországos pólót hordanak?

Így már azért sokkal neccesebb a kérdés és kiderül, hogy azért mégis csak kettőn áll a vásár. Ha én felveszem az ilyen pólómat, miért néznek rám úgy az emberek, mint a véres rongyra? Miért kell engem másokkal azonosítani, amikor én egy független individuum vagyok? Egy teljesen más szemszögből látom a dolgokat és így jutottam egy olyan pozícióba, hogy úgy döntöttem szeretnék ilyen pólót hordani, sőt lehet, hogy az általam elgondolt mód talán még jobb is és a végén nem "haszonállat"-ként tekintek a többi népre.


4. Amit leírtál tényleg mesésen hangzik, mert a realitástól elég messze van. A gazdaságunk még ha drasztikusan fejlődne is sosem fog olyan szintet elérni, hogy a környező országok gazdaságilag tőlünk függjenek ehhez például a primer szektorunk meglehetősen gyenge és egyébként is szűkösek a forrásaink. Továbbá, ha sikerülne is elérni az erős gazdaság nem jelenti azt, hogy akkor mindenki azonnal csatlakozni szeretne. Kiváltképp a románok illetve egész Szlovákia(!!).


5. Nagyon szép dolog változásról meg összefogásról beszélni csak kívülről kicsit hiteltelen és visszatetsző. Ugyanis pont azok mennek ki akik ezt a változást és összefogást megvalósíthatnák, majd onnan mondják meg mit és hogyan kéne tennünk.

Én nem kárhoztatok senkit, amiért külföldön él/dolgozik. Biztosan meg volt rá az oka, miért döntött így, csak akkor az lenne az igazi, ha nem onnan osztaná az észt, mert azzal nem segít, sőt csak árt.

A legtöbbet azzal segítené, ha külföldön megszerzett tőkét, tudást és legfőképp mentalitást hazahozná és azt az ország határain belül kamatoztatná. Nem szokásom más farkával verni a csalánt, így nem is várom ezt el, de akkor a kint élők se várják már el attól a valóban értelmes pár tízezertől a változást, akik úgy döntöttek, hogy inkább itthon maradnak. Pedig ez történik, amikor ők maguk lehetnének a változás. És akkor tényleg megindulhatna egy valódi újjáépítés.

2016. nov. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Az én szememben másmilyen az ostoba, egyszerű ember.

Figyelj csak kérdező. Az alábbi idézetekez az egyszerű és ostoba emberek okulására ajánlom. Olvasd el...


"Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."

-Széchenyi István


"Magyar az, akinek Fáj Trianon!"

-Illyés Gyula


"Nem lész kisebb Hazánk, nem, egy arasszal sem,

Úgy fogsz tündökölni, mint régen, fényesen!

Magyar rónán, hegyen egy kiáltás zúg át:

Nem engedjük soha! soha Árpád honát!"

-József Attila



"Ne mondjátok, hogy a haza nagyobbodik.

A haza, a haza egyenlő volt mindig

ezer év óta már, és mindig az marad,

mert nem darabokból összetákolt darab:

egytest a mi hazánk, eleven valami!

Nem lehet azt csak úgy vagdalni, toldani."

-Babits Mihály

2016. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!