Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten ezek a környékek,...

Budapesten ezek a környékek, mennyire bizonságosak/ veszélyesek?

Figyelt kérdés

-Keleti pályaudvar (bent/kint) környéke??

-Aréna pláza környéke (kerepesi út)?

-Könyves Kálmán körút (K3 Allianz székház)?

-Üllői út ?

-9.kerület (Tompa u/Mester u/ környéke)?

-Corvin negyed, corvin sétány?

-Kőbányai út (piac környéke végig)

-Orcy út, Orcy tér?


22/l itt fogok közlekedni Pesten, valahol gyalog, de lehet villamosan.

Veszélyesek ezek a helyek? Mire figyeljek oda, hogy ne érjen baj? Keresztbe akasztott táska magamon a biztonságosabb, vagy ha kézi irratáska a jobb kezembe, melyiket tudják kevésbé lekapni rólam?

Ügyvédnek tanulok, mindig elegánsan öltözködöm, térdig éri szoknya, harisnya, magassarkú. Vidéken ha ha megyek az utcán utánnam nézegetnek.

Mivel sok helyen leszek Pesten, inkább nadrágot veszek fel, és nem olyan magassarkút.

Gondoltam arra is, hogy inkább kevésbbé öltözöm, fel ügyvédesen inkább valami hétköznap átlagruha, amiben a mostani lányok járnak (sport cipő laza nadrág minden)

Nem tudom szerintetek, hogy kötnek jobban bele az emberbe, egy hétköznapi ruhába vagy elegánsan? Most lehet ez, nem jó példa :/ de az én meglátásom az, ha valaki hivatalos személynek nézz ki, azzal inkább nem kezdenek.

De mivel nő vagyok, mindig sminkelem magam, adok magamra ápolt megjelenés, ha gyalog közlekedem mint megszólnak idősek, fiatalok, hogy "hogy szép lány, " persze jóból.

De szerintem ennek pesten lehet negatív hátraütője.

Gázsprét, azért a zsebembe viszek.

Vélemények, jó tanács, amit érdemes megfogadnom?


2016. nov. 21. 15:57
 1/5 A kérdező kommentje:
*(kevésbe annyira magassarkú, de attól még magassarkú)
2016. nov. 21. 15:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek jó része mondjuk pont a veszélyesebb helyek közé tartozik, de ettől függetlenül rettenetesen túlparázod. Nem kell éjszaka egyedül mászkálnod az elhagyatott mellékutcákban, és máris nem lesz baj. Öltözködj úgy, ahogy jólesik, nők tízezrei merészkednek ki Pesten az utcára csinosan, gázspray nélkül, és még élnek. Ne kevrjük már Budapestet Mexikóvárossal.
2016. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

-Keleti pályaudvar (bent/kint) környéke??

Bent egyáltalán nem veszélyes, előtte a tér meg a főutcák se, elég sokan járnak arra, a mellékutcákba viszont nem mennék be este, főleg a II. János Pál Pápa teret kerülném el.


-Aréna pláza környéke (kerepesi út)?

Amíg nyitva van az Arena pláza elég sokan járnak a Keleti és az Aréna közti úton, messzebbre viszont nem merészkedtem még el.


-Könyves Kálmán körút (K3 Allianz székház)?

-Üllői út ?

Ezt a környéket csak a villamosból szoktam látni, háát, nem szívesen szállnék le, a Népligetnél az aluljáró elég félelmetes, meg úgy általában az legtöbb aluljáró, de ez különösen.


-9.kerület (Tompa u/Mester u/ környéke)?

Ez szerintem egész vállalható hely.


-Corvin negyed, corvin sétány?

Ez is, csak ne kalandozz messzebbre.


-Kőbányai út (piac környéke végig)

-Orcy út, Orcy tér?

Ide max. nappal mennék, de lehetőleg akkor sem egyedül.


Tapasztalat szerint ha ki vagyok öltözve, jobban beszólogatnak, mert azt hiszik, gazdag vagyok (ki azért még nem raboltak), de mindig találnak valamit, amire be tudnak szólni. Én amúgy keresztbe szoktam akasztani a táskámat és a tömegközlekedési eszközökön mindig figyelek nagyon. Volt már, hogy egy kisebbségi utastársam keze arrafelé kalandozott (lehet, csak beképzeltem, de szerintem nem), akkor inkább átsétáltam a villamos másik végébe.

2016. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden hely annyira biztonságos, amennyire alkalmazkodsz a miliőhöz. Minél inkább kilógsz, annál jobban észrevesznek, ha félreértenek, kapcsolatot is kereshetnek (akár kevésbé finoman). Ennyire azért nem kell félni. Ha elég jól nézel ki, bárhol beszólhatnak, ezzel nem érdemes törődni. Ha otrombán közelednek, nem kell kapkodni, udvariasan de határozottan elutasítani, ha szükséges, népesebb helyre menni. Ennyi.
2016. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amikre nem érkezett válasz:

-Könyves Kálmán körút (K3 Allianz székház)?

Én ezen a környéken lakom harmadik éve, minden napszakban teljesen biztonságos. A felsoroltak közül talán itt lehet leginkább nyugodtan sétálgatni.


-Kőbányai út (piac környéke végig)

Itt inkább ne sétálgass nappal se, érdekes jelenetekkel találkoztam már arrafelé. Maga a piac a tömegen kívül nem problémás viszont.

2016. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!