Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarország hova tartozik...

Magyarország hova tartozik kulturálisan? A Nyugathoz? Vagy az orosz érához?

Figyelt kérdés
A külföldiek (inkább amerikaiakra gondolok,az európaiak gondolom ismernek valamennyire) tényleg orosz peremvidéki gyarmatbak képzelik el Magyarországot?Vagy hova teszek minket?Kelet vagy Nyugat Európához?Nem vagyunk olyan barbár bép,mint a szerb,de azért messze vagyunk a Nyugattól.Pl.elkezdek levelezni egy kanadai csajjal,mondom,hogy magyar vagyok,akkor ő valami "oroszfélének" fog elképzelni?

2016. nov. 24. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

1. remélem szférát akartál és nem érát

2. Közép-Európa

3. valószínűleg fingja nem lesz hogy minek képzeljen

2016. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

"Pl.elkezdek levelezni egy kanadai csajjal,mondom,hogy magyar vagyok,akkor ő valami "oroszfélének" fog elképzelni?"


Az attól függ, mit írsz neki magadról. Ha így indítasz, hogy "Szia! Én magyar vagyok.", akkor valószínűleg még azt sem fogja tudni, hogy te most a nemzetiségedet írtad meg, mert fogalma sincs róla hogy létezik egy Magyarország nevű ország is. Ha ezt is megírod neki, hogy Magyarország egy ország, akkor sem tudja majd, hogy az hol is lehet tkp., akár arabnak vagy távol-keletinek vagy dél-amerikainak is gondolhat. Szóval mindenképpen tedd hozzá, hogy Európából származol, azt már azért jóval többen tudják, hogy merrefelé keressék a térképen. De még így is van esélye, hogy továbbra sem fog tudni hová tenni, mert igazából Európát sem tudja elhelyezni a térképen, sőt azzal sincs tisztában, hogy Európa az egy ország-e vagy sem... :)


(Ez valós jelenség, az USA-beli átlagemberek kb. 90%-ának fogalma sincs Magyarország létezéséről, egyharmaduk pedig még Európát sem tudja hová rakni a térképen. Akkora ország, hogy egyszerűen nincs szüksége rá a hétköznapi életben. Véleményem szerint ilyen szempontból Kanada sem sokban különbözik az USA-tól.)

2016. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

És a németeket vagy az oroszokat mennyire ismerik?Csak kiváncsiságból kérdezem

2016. nov. 24. 16:13
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem kb annyira hogy szerintünk a német=náci+sör az orosz=komcsi+vodka. kb ennyire szerintem...
2016. nov. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!