Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik olyan szó, ami az...

Létezik olyan szó, ami az "antifeminizmus" hímnemre vonatkozó párja, avagy nem nő- hanem "férfiellenes"?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok semelyik ezekből, valahonnan felmerült ez a fogalom, és nem tudtam "hogy mondják", azért tesz kíváncsivá, mert nagyon gyakran hallani az ellentétes fogalomáról. Mi előtt beszólna valaki, használtam a Google barátom is, de nem adott ki semmit.

2016. nov. 26. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
antihímsoviniszta?
2016. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem úgy jön ki, hogy hímsoviniszta elleni? Nem ugyanaz:D
2016. nov. 26. 12:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A logika szerint "antimaszkulinista" lenne, találtam is pár ilyet a neten:

[link]

2016. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Van ilyen, ez a feminizmus, vagyis az, amivé vált.
2016. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden szót meg lehet erőszakolni.

A feminizmus a nők elnyomása ellen jött létre. Mára belemagyaráznak (néha alappal) sok mást is. A férfiak elnyomása elég régóta nincs napirenden. Amikor volt, azt matriarchátusnak nevezték.

2016. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A világlátásomból a nők-é sincs jelen általánosan, csak bizonyos helyeken/helyzetekben, másutt a férfié is. Legalábbis az én környezetemben nem valami hangsúlyosan (szerencsére). Az antifeminizmus fogalma is valami olyant mond, ami személyes viszonyulás, nem valami hatalmi helyzet alapozza meg.


Különben tetszettek a válaszok, ment a zöld!

2016. nov. 26. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!