Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az iszlám világban miért...

Az iszlám világban miért szorosabbak a kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy azokban az országokban még létezik közösség,egymásra figyelés, család? Míg nyugaton meg széthullik az ilyesmi.

Nekem úgy tűnik otthonról szemlélve,hogy az ő országaiban a közösségek jobban figyelnek egymásra.

Miért?

Nekem ez valahol rokonszenves.



2016. dec. 6. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem az iszlám világban szorosabbak, hanem ott szorosabbak, ahol az iszlám kialakult. Az iszlámmal való kapcsolat csak látszólagos.
2016. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Eleve más a mentalitásuk is, de a muszlimok számára eleve elő van írva hogy legyenekbtisztelettel az idősek iránt, tiszteljék a társukat(konkrétan az is elő van írva hogy szórakozzanak és nevessenek együtt), legyél irgalmas a gyerekekhez. A rászorulóknak való segítség pedig nem választható opció hanem kötelesség.

Ezen kívül ugye ott a nők nem igazán dolgoznak, 3-4 generáció is élhet egy fedél alatt. A nők együtt vezetik a háztartást, nevelik a gyerekeket. A férjek sokszor ugyanott vagy egymáshoz kapcsolódva dolgoznak. Nincs evés közben tv nézés ahogy külön evés sem. Együtt eszik az egész család, közben és utána beszélgetnek. Meg ugye nő egyedül nem igen járkálhat. Mjndig együtt mennek mindenhová. Tény hogy a vérükben is benne van, de alapvetően nem azért szorosabbak a kapcsolataik mert így születnek vagy elő van írva hanem mert szokások útján viszik tovább hogy a család az első és azon dolgozni kell mert másra nem számíthatsz. Nameg a gyerek nem úgy nagy öröm mint nálunk "hogy jaj de jó, toljuk ki facebookra, amúgy mikor jön már a segély..." hanem tényleg áldásként élik meg. Persze kivétel mindenhol van.

Igazából ha a nagy keresztények betartanák a nagy keresztény elveiket(mert gyakorlatilag ugyan azok az övék is mint amit a muszlimoknak is előírtak), akkor ott is szorosak lennének a kapcsolatok.

De ezt nem is lehet egy vallásra ráfogni. Maradjunk annyiban, hogy ha az európaiak nem csak a pénzt meg a "szórakozást" (nem tudom mi abban a szórakoztató ha beba*va össze vissza kefélnek az emberek) meg a saját javaikat, elgondolásaikat, önző akaratukat hajtanák hanem néhaba saját családjukra is fordítanának időt akkor itt is lehetne ugyanolyan szoros az összetartás bármelyik családban.

2016. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Hát most lehetne vitatkozni, hogy mennyire valós ez a kötelék ha rávan erőszakolva a családtagokra és 0 választásuk van
2016. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gyilkosbalna válasza:
61%
Talán mert ha a feleség el akar válni lefejezik
2016. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Az iszlám volt az első vallás ami megengedte a válást és jogokat adott a nőknek. És nem, nem fejeznek le azért mert el akarsz válni.

Persze jobb lustának lenni mint gondolkozni, netán utána olvasni.

2016. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ott a nők eléggé bevannak reccsentve
2016. dec. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg a fiuk kozott is sokkal kozelibb, szorosabb, mondhatnam melegebb a kapcsolat :


[link]

2016. dec. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

00:23 as, részben arab vagyok, afgán férjjel, magyarországon születtem és nőttem fel tökéletesen átlag magyar életet élve. Tehát nem viselnék el olyan közeget ahol korlátoznak.

Jártam jópár alapvetően iszlám országban. Nem kell elhinni mindent amit a médiába nyomnak csak azért hogy ne a valós problémákra figyeljetek. Most pontosan olyan buzdító hadjárat megy a muszlimok ellen mint anno a zsidók ellen.

És valami. Amíg itt arról megy a cikkezés hogy "hú azokban az iszlám országokban mi megy" addig ők a saját dolgaikkal foglalkoznak és nem cikkeznek a móri mészárlásról, az amstetteni rémről se a kórház mosdójában talált több napos hulláról. Ők nem keltebek gyűlöletet maguk között ellenünk(itt most az igazi iszlám országokra gondolok nem az ISISre, aki veszi a fáradtságot és pl elolvassa a Koránt vagy az imámok és főmuftik(igen ez kb ugyanaz mint az imám) nyilatkozatait erről a helyzetről az tudja hogy az IS NEM iszlám állam, hanem idióták gyülekezete), szóval ők nem hergelik magukat ellenünk, és ahogy ők jönnek ide, ők is simán elfogadnák ha valaki innen megy oda(volt már rá sok példa csak arról nem érdekes riasztani a médiát). Akik őket ellenünk akarják uszítani azok az amerikaiak főként. Simán megcsinálják hogy egy amerikai prostit bedobnak egy szobába 6 ottanival(az amcsi katonák dobják be) "információszerzés" miatt. Ami meg a muszlimok által elkövetett erőszakot illeti...

[link]

2016. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen! Csupa szent ember. Úgy is néznek ki (csak kár hogy életükben nem láttak még Észak-Európait vagy Japánt mondjuk. Oda aztán pont ők hiányoznak már csak első blikkre is...)
2016. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!