Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön jobb a helyzet...

Külföldön jobb a helyzet ilyen szempontból mint Magyarországon? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mielőtt írnátok, igen tudom, hogy mindenhol voltak, vannak és lesznek hülye emberek. Na de ennyien mint itt? Gondolok itt olyan hétköznapi példákra mint: az utcán való random beszólogatások, hangos negatív vélemény nyilvánítás, óbégatás, moderálatlan viselkedés az utcákon, bunkó viselkedés stb...

De hogy írjak pár személyes élményt is:

Kb heti szinten előfordul, hogy ha átmegyek a zebrán a kicsit messzebb lévő autó, ami arra fele jön szándékosan rágyorsít mintha el akarna ütni (???) de a legjobb amikor az egyik sávban lévő autó átenged, a másikban meg senki nem hajlandó megállni. Olyan is volt, hogy egyszer nagyon siettem a buszra, a zebránál már villogott a zöld, gyorsan át akartam még érni, futottam, közbe már pirosra váltott, erre kiordít az autóból egy faszi, hogy vak vagyok e, nem látom h piros a lámpa?

Kedves...

A nagyobb boltokban a bevásárlókocsikat keresztbetolják a legnagyobb tömegben is, nehogy elférjen mellettük akárki is.

Ha egy kisebb boltba megyek, (dm, rossman) úgy néznek rám mintha lopni mennék oda. Egyszer egy energiaitalt vettem ott, a pénztárnál mögöttem 3 férfi állt, mikor meglátták, hogy mit veszek, egyből úgy néztek rám mint egy gyilkosra. (17 voltam akkor, oké, hogy nem egészséges, de kinek mi köze hozzá? Ha 1 karton sört vettem volna az is az én dolgom).

Buszállomásnál beér a busz, szál le a sofőr, hogy berakja csomagtartóba a nagyobb táskákat. Mondtam neki, hogy köszönöm de én inkább lerakom a lábamhoz (senkit sem zavart volna és még mellém is tudnak ülni, nem foglalok be 2 széket) erre elkezd velem ott hepciáskodni hogy akkor nem teszi, vigyem csak fel, de mindezt olyan bunkó stílusban, hogy csak pislogtam.

A másik buszos élmény: egy forró nyári napon mentem vhova, elöl ment a légkondi, persze leghátul semmit nem lehetett belőle érezni. Egy gyerek kinyitotta a tetőn lévő ablakot, erre megállt a sofőr és alpári módon hátraordított, hogy mit képzel magáról stb...

És most egy kicsit a médiáról: Minden időszakra kitalálnak vmi gusztustalan műsort, pl: Való világ, Édes élet stb... Ahol a legtöbb "sztár" olyan gusztustalan viselkedést produkál, hogy alig tudom elhinni, hogy ezt engedig leadni a tvben. A mocskos beszéd, viselkedés, mesztelenül szaladgálás. (Igen tudom, ha nem tetszik, kapcsoljak el. De ezt látják a fiatalok is, azt hiszik ez a normális).

A másik a Facebook. Legyen az akármilyen poszt, politika, egy vicces kép, alatta a kommentekbe szinte mást se látni, csak azt ahogy szapulják egymást az emberek, a 10 éves beszólogat a 40 évesnek.

Most csak ennyi jutott eszembe, de még nagyon sok mindent tudnék írni. Szóval a kérdésem az lenne, hogy külföldön vmivel jobb a helyzet ilyen téren? Nagyon szeretnék kiköltözni, de sajnos még nem tudok, mivel suliba járok. Elsősorban a megélhetés miatt, másodsorban az emberek miatt. Én nem tudom lelélni az életem ebben a tipikus magyar mentalitásban, főleg nem gyereket nevelni itt. Tudom, hogy vannak ennél nagyobb problémák is, de nem kéne, hogy a sok rossz mellet +ba még belerúgjanak az emberbe az utcán vagy akárhol. Ilyen téren személyes tapasztalatok külföldön?Úgy hallottam ott jobb a helyzet, de most a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi.


2016. dec. 7. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Angliában élek, itt azért némileg kulturáltabbak az emberek ennél, amit leírtál. Itt ha egy autó megáll, hogy átengedjen, akkor a többi sávban is megállnak azonnal, legfeljebb egy-két vagabund hülyegyerek nem, de az ritka. Itt nincs zebra, minden átkelőhely lámpával van biztosítva, és ha valaki át akar kelni, akkor megnyomja a gombot. Mondjuk itt nem is gyorsít senki sehová, mert kb. fél mérföldenként van egy kamera, 30-as táblánál 30-cal mennek az emberek, 40-esnél 40-nel. Aki nem, az gyorsan megtanulja hogy így kell, mert elsőre megy a 100 fontos csekk, másodjára a 250 fontos csekk, harmadjára pedig elveszik a jogsiját és mehet újravizsgázni (+ 1000 fontos csekk).


A buszon még soha nem pampogott semelyik sofőr sem, mikor közöltem, hogy magam mellett szeretném tudni a batyumat. Itt mosolyognak, nem pampognak. A buszok is jó minőségűek, a légkondi nem csak dísznek van, hanem tényleg hűt és fűt is ha kell.


A bevásárlókocsikkal itt is hadilábon állnak, tolják ezek mindenfelé keresztül-kasul az áruházon. De itt ez senkit nem zavar, mindenki előzékeny, kivárja a sorát és szorrizik sűrűn, meg mosolyog hozzá.


Tévéműsorokat nem tudom, otthon se néztem TV-t, itt sem hiányzik. Néha megnézek egy-egy filmet, kábé ennyire használom a TV-t. Facebook dettó, azom sincs, szóval erről sem tudok véleményt mondani. De le tudod csekkolni, otthonról is elérhető bármelyik külföldi post vagy ilyesmi.


Hát ennyire futotta tőlem, remélem sikerült használható infókat adnom :)

2016. dec. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D Igen, hasznos volt amit írtál! :)
2016. dec. 8. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!