Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy fajulhatott idáig a...

Hogy fajulhatott idáig a felszínesség, vagy volt e valaha egyáltalán jobb a helyzet?

Figyelt kérdés

Egyre jobban foglalkoztat ez a téma, észrevettem, hogy azt hiszik okosnak, aki úgy is viselkedik.

Vegyünk egy példát: Két azonos tudású ember, az egyiknek le van törve a foga, ápolatlan és kancsal, a másik jól öltözött, minden rendben nála, kit fognak okosabbnak nézni? Talált, a másodikat. :) Tudok élő példát is mondani, matek óra osztálytársamat akinek van fogalma az anyagról, de elhagyta magát/önbizalom hiányos, kihívják a táblához, a tanár kiabál vele, mert megakad valahol, ez további koncepciókat szül, míg végül teljesen feladja és egy egyessel a helyére ballag. Közvetlenül utána kihívott engem, előző nap nem voltam itthon és fogalmam sem volt az anyagról, mert nem tanultam meg, szóval kimentem, a példa bonyolultabb volt mint osztálytársamé. Határozottan és magabiztosan elmondtam, hogy én másképpen értelmeztem

ezt az egészet, ezért hibás ez meg ez, végig magabiztosan mondtam mintha tudnám és lássunk csodát a tanár nem

kiabált csak nézett, sőt néha mosolygott is, mikor valamit poénosan csináltam, egyest pedig végképp nem kaptam... Oké nyilvánvalóan ez nekem jó volt, de maga az ELV ami ezen nyugszik undorító, ez nem egyenlőség.


Ez most nem ilyen ráeszmélés szerű dolog, évekkel ezelőtt is tudtam már, de mindig felháborít ha belegondolok, hogy ezen életek múlnak, csak a lelki állapoton, illetve a stíluson...


2011. jan. 20. 13:17
1 2
 1/17 Bretso ***** válasza:

Milyen egyenlőséget említesz a végén? Az nincs, az előzőrendszerben "akart" lenni, de ott sem volt. Nincs egyenlőség. Az érvényesül, aki el tudja adni magát, aki nem azt letiporják, ennyire egyszerű. És ha belegondolsz ésszerű is ha meg tudom oldani a példát, akkor kiabálhat a tanár akkor is meg tudom oldani, aki stressz alatt nem teljesít attól, hogy várható el, hogy valamilyen felelősségteljes pozíciót betölthessen? Sehogy.


A jól öltözöttség, ápoltság pedig elvileg nem azért kellene, hogy igény legyen, mert mások látnak, hanem azért, mert én úgy érzem jól magam. Egy ápolatlan emberről alapvető, hogy rossz benyomásod van, mert feltételezhető, hogy aki magával sem törődik, ilyen alapvető szinten, az máshoz sem ért nagyon.

2011. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

13:28


Na látod pont ez a baj, rögtön azt feltételezed, hogy nem ért magához. Egy halom olyan zseni van, aki annyira belemélyed a dolgokba, hogy lesz@rja a külsejét és elhanyagolja magát, vagy csak minimális szinten törődik azzal.


A felelősségteljes beosztásról meg ez nekem, úgy hangzik, mintha lennének alsóbbrendűek, de mikor dől el ez és hogy? Mi van ha csak rossz hete vagy akár hónapja van az embernek és akkor érik ezek a dolgok? Simán rávágják h nem teljesítesz jól stressz alatt és kész? Erről filozófiai vitát lehetne nyitni...

És akkor még ki sem tértem a hangra vagy a külsőre aminek még hihetetlen nagy szerepe van,(mondom én ezt úgy, hogy nekem mindkettő rendben van..) valahogy felül kellene kerekedni a csordaösztönön mindenkinek és akkor talán lehetnénk emberek, így szerintem csak beszélő állatok vagyunk.

2011. jan. 20. 14:36
 3/17 anonim ***** válasza:
hát ez van sajnos felszínes világban élünk.amit felhoztál példának azt nevezhetnénk primitívségnek,tudatlanságnak is,az emberek nem értik saját magukat,sem a másikat.mindenre csak reagálnak mint egy robot.ezért legtöbbjüket bármilyen idióta trükkel meg lehet őket téveszteni,mert meg van szabva kinek a seggét kell nyalni,kit kell lenézni,kit kell isteníteni,mit jelent a siker,stb....
2011. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Phoney ***** válasza:

Igen, ez mindig így volt. Illetve bizonyos korokban tettették, hogy nem, de akkor is.


Fogalmad sincs mit el lehet érni a megfelelő kiállással. Illetve úgy látszik, valami azért van:)

2011. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

22:44

Sajnos én egyenlőre nem azt érzem, hogy ezt ki kellene használnom (pedig azt kellene tennem) hanem inkább arra érzek késztetést, hogy ezt felfedjem mindenki előtt, hogy milyen szánalmas ez az egész.

2011. jan. 21. 22:58
 6/17 anonim ***** válasza:

22:58 kérdező

azért ezzel a felfedéssel legyél óvatos,mert akármilyen dühítő is ez az egész,az emberek sunyi dögök,és szeretnek hazugságban,meg felszínességben élni.ha felfeded előttük,ki fognak közösíteni,mert b...szni fogja a csőrüket,hogy átlátsz rajtuk,és még ki is nyilvánítod a véleményed.

inkább legyél ravasz,és megfontolt.

2011. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

10:06


Igen ezt már tapasztaltam a saját bőrömön is (képletesen).

De ha csak simán részt vennék a hétköznapi dolgokban, egy idiótának érezném magam a sok közül.

A ravaszságot hogy érted, a kellő pillanatban lecsapni? Kivárásra játszani? Ha gondolod fejtsd ki.

2011. jan. 22. 10:26
 8/17 anonim ***** válasza:
úgy értem a ravaszságot,hogy gondold meg jól,mit mondasz nekik,ne fedj fel előttük mindent teljesen.sajna nem tudom ezt igazán elmagyarázni,de úgyis fogod majd érezni belülről,hogy mi az amit elmondhatsz nekik,és mi az,amit inkább jobb magadban tartani.
2011. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

13:11

Értem mire gondolsz.

2011. jan. 22. 16:41
 10/17 anonim ***** válasza:
ok:)
2011. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!