Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romáknál miért szégyen...

A romáknál miért szégyen tanultnak lenni?

Figyelt kérdés

Tőbb romától halottam,hogy ha tanult egy cigány akkor már nem is igazi cigány(ők mondták).

Érdekel,hogy miért szégyen a tanultság.

Miért cél a tudatlanság,szegénység és kirekesztetség.



#roma #szégyen #buta #tanultság.
2016. dec. 11. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez nem általános vélemény közöttük. En sokszor inkább a "savanyú a szőlő" - gondolkodásmódot érzem rajtuk, és valljuk be, valóban nem sok esélyük van a kitörésre. A külföldön élő romák kint született gyerekei viszont tanultabbak, intelligensek, függetlenül az otthoni körülményeiktől, mert nem tapasztalják meg azt a kirekesztést, amit Magyarországon már az első pillanatban megkapnak, ahogy közösségbe kerülnek.

És szerintem az sem igaz, hogy a romák nem tekintik romának, aki tanult.

2016. dec. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Igaza van az elsőnek. Ismerek egyetemet végzett romát, akire a családja büszke.
2016. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

"A külföldön élő romák kint született gyerekei viszont tanultabbak, intelligensek, függetlenül az otthoni körülményeiktől, mert nem tapasztalják meg azt a kirekesztést, amit Magyarországon már az első pillanatban megkapnak,"


Ezen jót röhögtem, látszik, hogy te se voltál soha külföldön :D

Azért ha egyszer Angliában kint jársz, kérdezz már rá a cigókra, nem véletlenül van az a Blöff c filmben, ami, de nem baj:D

Ahogy Németben, de osztrákban is ugyan ez a helyzet :D

2016. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
63%
Nem szégyen tanultnak lenni egyetlen közösségben sem, függetlenül faji-vallási-nemi-stb. beállítottságtól. Én nem tapasztaltam még olyat, hogy egy roma közösség ilyenért kirekesztett volna egy oda tartozót. A külföldi eseteket nem nagyon ismerem, erről nem tudok sokat. Én is roma vagyok, tanult, nincs problémám a környezetemmel, én azt tapasztalom, hogy amíg nem szólalok meg, addig lenéznek, de ha van esélyem egy pici kommunikációra is, akkor gyorsan változik az emberek véleménye rólam, viszont a cigányságról nem fog ahogy a jelen helyzetet elnézem az országban, pro-kontra okok miatt:(
2016. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A külföldi helyzetet nem ismerem,ahhoz nem is szólok hozzá.

Itthon tapasztalatam ilyet.

Középfokú vagy magasabb végzettségüeknél.


Találkoztam olyannal ahol pont ez volt a probléma,hogy a lány urinő lett...(fodrász).


Illetve hogy a srácnak fevitte az isten a dolgát (érettségi) és szeretné ha barátnőjének is az lenne,gyerek előtt vagy helyett.

És hogy rendes asszony otthon van a gyerekekkel nem pedig iskolában.


A harmadik az kicsit más de ott a lánnyal gyakorlatilag abba hagyatták az esti sulit,mert ő rettentő cikinek érezte,hogy gyakorlatilag érte mentek 23éves korában minden nap ment valaki és várta:apa,tesó,anya+rokon.

Nem tudott/hagyták hogy az osztály tagja legyen.

2016. dec. 12. 20:35
 6/11 anonim válasza:
26%
Az a szégyen hogy te ezt elhiszed. Ha te is abban nőnél fel,hogy már gyermekkorodtol kirekesztenek és megkülöböztetnek akkor azért megnéznélek. Ami még a kérdésedre illeti azt hitted majd mindenki harap rá és írja a jobbnál jobb poénokat,de hál istennek ez nem így lett.Egy romának kétszer annyit kell teljesíteni ugyanazért a jegyért. Ha még jó dogát ír akkor biztos puskázott. Engem is dühít,ha meg roma lennék örjöngenék. Majd egyszer próbálj meg szépen szólni egyhez s lehet elcsodálkozott a válasz modorán.
2016. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

elhiszem mert halottam,ott voltam,melettem mesélték.a fodrászos történet az pont a fodrászom...

Nem poénokat akarok hallani,hanem megerősítést,vagy cáfolatot.


a másik,hogy igen kevesen jutnak el a közép iskoláig,és ha mégis akkor sem fejezikbe.

3 osztáyltársam volt,nem voltak csórók,hogy elmenjenek melózni a suli helyett napszámba,mert kell a pénz,de mégis elmentek.1sem érettségizett.


abbol amit halottam,láttam (volt egy cikk is)szűrtem le a következtetést.és fogalmaztam meg a kérdést.

2016. dec. 13. 00:26
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

3#

Reges-regen elhagytam Magyarorszagot, kulfoldon elek tizensok eve. Ausztriaban, Nemetorszagban hat-hat honapot eltem, Olaszorszagban harom honapot, es most 10+ eve USA.

Szoval van nemi tapasztalatom a kulfoldon elo magyarok es a kulfoldon elo ciganyok kozott. Es nem fogod elhinni, ha korulneznel a kulfoldon elo ciganysag kozott, azt talalnad, hogy okosak, melegszivuek, beilleszkednek, es nem csak a nyelvet tanuljak meg, hanem szakmat szereznek, dolgoznak, soknak felsofoku vegzettsege van, de minimum erettsegije es szakmaja. Maximalisan integralodnak, mert lehetoseget kapnak ra.

Es meg egy: magyar hajlektalannal talalkoztam mar itt, de Magyarorszagrol jott cigany hajlektalannal meg nem.


Ugy hogy javasolnam, hogy inkabb a magad ostobasagan rohogj egy jot, es ne Angliabol, egyetlen varosrol altalanosits. (Angliaban sincsenek annyira kirekesztve, mint Magyarorszagon)

2016. dec. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Van egy roma munkatársam, akivel barátok is vagyunk. Diplomás. És tőle tudom, hogy a többiek kiutálják azt, aki többre viszi, mint a többség. Őt is kirekesztette a cigányság.

Na, lehet gombot varrni, meg lepontozni.

2016. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam még ezt, bár ismerek tanult cigányt. Egyébként azt gondolom, hogy egyszerűen ők egy ilyen kultúra, kevés köztük a tanult. Talán majd megkapom, hogy rasszista vagyok, ha erre rámutatok, de azért furcsa, hogy egy nép ennyi évszázadon át nem tudott asszimilálódni, és a cigányság nagy része még mindig a társadalom peremén él.
2017. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!