Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki a ma élő legnagyobb magyar?

Ki a ma élő legnagyobb magyar?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit befolyásolni, azért nem írom, hogy én kire gondolok.

#magyar #magyarság #ma élő híres ember
2017. febr. 13. 23:50
1 2 3
 11/22 hollófernyiges ***** válasza:
Súlyra vagy magasságra?
2017. febr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Andy Vajna... Ülj le kilences, 1-es!
2017. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemes Jeles László. Általa nem kellett szégyenkezni, hogy magyar vagyok. Ez Orbán óta ritkán adatik meg. Végre pozitív dologban tüntünk ki.
2017. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Hiszen mondtam, hogy ez nem a politika rovat.


Akkor tovább magyarázom, hogy olyan magyar, aki kifejezetten a magyar közösségért tett, közösségteremtő erejű amit csinált.

Nem csak szerepelt, csak magáért.



Például, ha már a Pál Feri atya szóba jött, helyette a Böjte Csaba.

Vagy ha a Hobó szóbajött, gondoljunk a Nyerges Attilára.


A sok felsorolt, pl. Charles Simonyi, mit tett a magyarokért, mint közösségért? Vagy eddig a Hosszú Katinka, vagy akár -főleg!- Nemes Jeles.


Szerintem eleve nem lehet fiatal.

2017. febr. 14. 15:33
 15/22 anonim ***** válasza:
Nemes Jeles miatt majdnem az egész világ megtudta hol van Magyarország, ráadásul pozitív dolog miatt : Oszkár egy magyar film miatt. Kíváncsian várják a többi magyar filmet és biztos jön jópár új turista is. Ezt tette a magyar népért. Szerintem nem kis dolog. Sajnos manapság olvasni ritkábban szoktak az emberek, mint filmet nézni. Kertész Imrével ezért kevesebben foglalkoztak. Sportolóból is vannak jók, de én inkább kultúrát választottam kiemelni. Tudományból nem ismerek nagyon jelentős, híres kortárs magyart. Részemről a legnagyobb magyar egy nem kizsákmányoló uralkodó lenne, aki élhető országot csinál. Nyugati árak mellé nem balkáni fizetést. Ilyen király, miniszterelnök talán nem is volt Magyarország történelmében. Én azonnal kinevezném a MAGYARNAK, mivel ő tényleg a népért tenne valamit.
2017. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

18.42.

Nem akarok vitatkozni, egyáltalán nem értek egyet.


Csak magyarázom tovább, hogy nem azt kérdeztem, hogy a magyarok világbeli akármilyen híréért ki tett a legtöbbet, hanem hogy magunknak, a saját közösségünkért, a saját nemzeti közösségünkért ki tett a legtöbbet.


Nem a turizmusért, nem egy vitás értékű amerikai díjért, hanem a saját épülésünkért, a saját közösségünk összekapcsolásáért. Mondom, nem szerepléssel, külső látszatdolgokkal, hanem cselekvéssel.

2017. febr. 14. 19:05
 17/22 anonim ***** válasza:

Brody Janos, mint szovegiro is es mint zeneszerzo is. Kulfoldon talan kevesse ismert es elismert, de ertunk, a kozossegert, a dalaival sokat tett. Igaz, egy idoben rossz fele fordult, de idoben felismerven, gyorsan visszafordult a jo iranyba.

[link]

2017. febr. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Szerintem a Bródy nem hozott létre semmilyen közösséget, inkább csak rétegeknek írta a szövegeket is, a zenéje talán nem is annyira zene, inkább beszél.

Ha már szövegről beszélünk nem különleges,nem is egyedi.


A korosztályában többen is vannak hasonlók, a Demjén, Cseh Tamás -talán jobb is mint a Bródy, nem?-, vagy a Presser, Máté Péter, vagy a Hobó, akit más említett.


De ez is egy ötlet, kösz.

2017. febr. 15. 03:55
 19/22 anonim ***** válasza:
Kérdező: Cseh Tamás és Máté Péter (sajnos) már nem élnek...
2017. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igaz, csak a korosztályról szólva mondtam.
2017. febr. 15. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!