Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki bunkó hozzászolást ir...

Aki bunkó hozzászolást ir vhova elgondolkodik h a szavaknak súlya van?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondta h egy amugy is depressziós lány öngyilkos lett a szemét hozzászolok miatt. A lány megértést és tanácsot kért egy ehez hasonló oldalon. Terhes volt,és a pasija is elhagyta,de csak bántották. 2 nap mulva a lány édesannyja irt h a lánya meghalt,és a búcsúlevelében irta h sajnálja amiért nem az anyukájától kért tanácsot,azt hitte a neten ahol több ember van,lesz vki akinek hasonló problémája van vagy volt. "DE igazuk van azoknak akik azt irták h nem vagyok méltó arra h éljek" vmi ilyesmi volt az utolsó sorban. Jövö héten lesz a temetés,csak 17 éves volt.

Engem nagyon megdöbbentett,és az ismerősöm aki mesélte neki közeli barátja volt a lány.


2010. máj. 9. 13:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ismerősöm azt mondta h a lány a levelében azt is megirta h ő el akarta mondania szüleinek,de szeretett volna lehetőségekről tájékozodni,olyanoktól akiknek a problémája hasonló volt. Ki volt bukva,ki ne lenne ilyen helyzetben?

De amit kapott a kommentelőktől az nagyon bántó és durva. Az apa kinyomtatta az összes hozzászólást,(mielött még a moderátorok intézkedtek volna)perelni akar,de h kit azt maga se tudja. Hát igen az anonimitás védelme.

2010. máj. 9. 16:22
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy 17 éves még jószerivel gyerek. Bizony követhet el ilyen butaságot kétségbeesésében, főleg, ha nincs kire támaszkodnia, nincs, akihez fordulhata tanácsért, jó szóért. Ha fél a szülei haragjától, a környezete elítésésétől, kitaszításától...


Vajon mennyire vették körbe olyan szülők, rokonok, barátok, akik észrevették, hogy bajban van? Akik felfigyeltek a megváltozott viselkedésére? Mert aki öngyilkosságra készül, előtte pedig kikészül a terhesség tudatától, küld vészjeleket!


Hát senki nem volt körülötte, aki felfigyelt volna erre? Vajon miért menekült ez a lány az internetre segítséget kérni? Miért nem volt valaki a környezetében, akitől személyesen kérhetett volna? Miért nem tanították meg arra, hogy mit kell tenni krízis esetén?


Nehogy már ezt a félig még gyereket tegyük teljes egészében felelőssé!

2010. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Öngyilkosnak lenni sem egyszerű butaság

de TERHESEN öngyilkosnak lenni... nem is folytatom.

2010. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Az előzőekre: mindig azt szoktam mondani: honnan tudod,h ha az ő helyében lettél volna nem ugyanígy cselekszel? hasonló lelkiállapotban, hasonló személyiségjegyekkel ugyanígy cselekedett volna bármelyikünk... hallottatok már olyan érzésekről, betegségekről, mint kétségbeesés, félelem, depresszió???? Általában aki megakarja ölni magát, egyfajta segélykérést küld a külvilág felé. Részvétem a családnak!
2010. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszitek el, de az előbb írtam egy teljesen korrekt, kedves választ és már máris megtámadták a szavaimat, elég sértő módon,h tudatlan vagyok. Pedig viszonylag hivatalos forrásból idéztem... Na ez mindent elmond 1-2 ide látogató emberről. Szeretem ezt az oldalt, de lassan csak olvasni fogom, nem fogok beírni... :'(
2010. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Én is így jártam, még a legelején. Egy luxuscikkről kérdeztek, válaszoltam, hogy hol és mennyiért, erre tízen is nekemestek, hogy én miért költöm ilyesmire a pénzem, ahelyett, hogy a csöveseknek adnám!!! Csak röhögtem rajtuk... Barmok :)

Viszont, elkezdtem levelezni néhány emberrel, akit soha nem ismertem volna meg, ha nincs ez az oldal. Egyszerűen a helyiértékén kell kezelni a dolgokat, és ha ez valakinek nem sikerül, az soha nem mások hibája.

2010. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy részben nagyon sajnálom a lányt és főként a családját, mert szerintem, nekik a legnehezebb most.

Más részben többször tapasztaltam már, hogy vannak olyan hozzászólók, akik direkt szórakoznak a fórumokon, itt is és máshol is, akik akkor, ha kialakul valamiről értelmes "beszélgetés", gyorsan bedobnak valami bántót és sértőt, olyant, amitől a normális fórumozó kínosan érzi magát. Nagyon is el tudom képzelni, hogy hasonló esetben az amúgy is érzékeny és sebezhető lelkiállapotban lévő lány számára milyen bántó lehetett. Vannak olyan fórumozók is, akik - szerintem szándékosan és gondosan - ügyelnek arra, hogy ne értsék a kérdést. Ilyenkor van az, hogy egyébiránt teljesen értelmes kérdés nem kaphat normális válaszokat, mert rögtön az elején durván leszólják a kérdezőt.

Visszatérve az eredeti kérdésre, azt hiszem, hogy , ha egy bunkó egyszer is eljutna addig a pontig, amikor belátja, milyen gyökér módon viselkedett, akkor megváltozik. Vagy még tahóbb lesz, vagy normalizálódik, de ez utóbbira nem látok sok példát.

Még egy kicsit visszatérnék a lányra, aki meghalt. Azt kérdezik többen, hogy miért nem a szüleihez fordult. Tapasztaltam, hogy vannak helyzetek, amikor pontosan azokhoz a legnehezebb fordulni, akikről tudjuk, hogy segítenek.

Talán úgy csökkenthetjük ezt a veszteséget, ha ismerősök között terjesztjük a történetet, hogy a bajba kerülő tinik elgondolkozzanak rajta, netán ezzel megelőzünk egy következő tragédiát.

2010. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Lehet most én leszek itt a "bunkó", de kétlem hogy így lett volna ahogy leírod ezt, kérdező.

Teljesen úgy állítod be, hogy sok itt a gonosz ember, akik ártatlan embereket sértegetnek, és íme az eredménye, értsünk veled egyet. Mindenki egyet ért abban, hogy nem csak kérdésre válaszoló, kedves úriemberek-hölgyek írnak ide, de lehetett az a lány akár milyen buta, 1-2-3 ember sértő kommentjei miatt öngyilkosnak lenni, miközben biztos volt aki segíteni próbált neki vagy legalább mellette állt, kizártnak tartom.

Ez szerintem csak egy logikai hiba részedről, aminek "utána, tehát miatta" a neve.

2010. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!