Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi állhat a sóherség hátterébe...

Mi állhat a sóherség hátterében? Mitől ilyen egy ember?

Figyelt kérdés
van ilyen jellemű ember a környezetemben aki egyszerűen forintokon spórol. fodrásznál (ha elmegy ritkán, mert sajnálja rá inkább maga fabrikálja otthon a haját a hajnyíróval) akkor az összeg végét inkább ötvenesekben is de pont úgy adja hogy meglegyen pontosan, vagy ha többet adott akkor elvárja a visszajárót. rendel néha ételt, pizzát, ott is megvárja a visszajárót, borravalóról szó sincs ha megtartani akarnák kéri. agyonhasznált eldobható borotvákkal szenved sokáig, vérpöttyösre nyúzza magát és végszükségben cseréli, rossz szájízzel. boltokban összeszedi az otthagyott eldobált ötforintosokat is. ha venni akar valamit és az többe kerül mint amit ő szánni akar rá, inkább hagyja, vesz olcsóbb alternatívát ha az pocsékabb is. ellenben jó ha van 1-2 normális utcai ruhája és alsóneműt zoknit, otthoni holmikat rongyosra lyukasra hordja jó az itthonra meg h olyan hogy nem látszik utcára is alapon. mitől lesz ilyen jellem valaki, mi alakítja ki? és nem egy különc milliomos dagobertbácsit kell elképzelni ilyen szerepben hanem egy vidéki mindketten munkásosztálybeli melós szülők huszonéves fiát. normális neveltetéssel, nem szenvedett át nagy spórolásokat, nem terelte semmi ilyen irányba
2017. márc. 2. 19:18
 1/2 anonim válasza:

Egyszerűen ilyen és kész. A forintbszás részét értem a felháborodásodnak, hogy minden forintot megkér, hogy az utolsó centig add meg neki a csoki árát, stb. Amihez valljuk be joga van. Ő ilyen és kész. Nekem is voltak ilyen barátaim és egy idő után én is hasonlóan viselkedtem velük. De ez aztán átment fúrásba meg hasonlók szóval nem lettek hosszú barátságok.


Az pedig, hogy a rongyos alsóit használja szintén. Szerintem sokunknak vannak itthon elszórt régi rongyai, amiket nincs szíve kidobni, vagy kényelmes stb...


Én inkább a helyedben csinálnék egy önismereti tesztet. Pár percre ülj le és mindent amit leírtál, olvass el újból. Mi az, ami valójában zavar magadban? Megbántott téged ez az ember azért vagy dühös rá? Miért érdekel az, hogy más milyen? Ez a legnagyobb hibája a kliensnek?


Engem pl sokkal jobban felbosszantanak azok az emberek, akik leszólják a másikat, ahelyett hogy továbbgondolnák. Vagy ha az ember a saját hiányosságait azzal takarja, hogy mást piszkál. Vagy ott van a kegyetlenség is. Szerintem ezek nagyobb emberi defektek, mint hogy valaki sóher. Pedig ezek az emberek is normális családból származhatnak.


Szóval tedd félre az egódat, és válaszolj azokra a kérdésekre, amelxeket feltettem. Nézz pár percre magadba és filózz :) Hidd el, nagy élményben lesz részed!

2017. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen vagyok,amiket itt leírtál. Szvsz semmivel nem jobb ha vki csak fossa ki a pénzt...
2017. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!