Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy huszonéves embernek eléggé feltűnő beszédhibái vannak?

Figyelt kérdés
Konkrétan az hogy sokszor túl gyorsan, túl halkan és kissé artikulálatlanul beszél, így amit mond azt főleg az ismeretlen emberek sokszor alig értik meg vagy félreértik
2017. márc. 9. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Logopédushoz kellene mennie.
2017. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy az idő semmit nem old meg.
2017. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából az, hogy nem tanították megbeszélni. Most már nehezebb, de nem lehetetlen.
2017. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy érdemes lenne logopédushoz mennie. Felnőtt korban sem késő, sokat tud segíteni.
2017. márc. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A logopédussal lehet ellene tenni !
2017. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, mi áll mögötte. Mint hogy érintett vagyok, nem szólok rá semmit. Én is olyan halk vagyok, hogy hangszóró mellett se jutna messzire a hangom, és vannak hangok, amiket nem tudok rendesen kimondani, és az is igaz, hogy gyakran még azok se értenek, akik születésem óta mellettem vannak, nem igazán tudok artikulálni, és ha nem figyelek rá nagyon, akkor olyan elmosódott tud lenni, hogy még én se értem, mit mondok. Nagyon sokáig voltam logopédusnál, nem javultam. De igyekszem gyakorolni, csak a fejlődés nem látszik, hiába. Nekem egyébként enyhe autizmusom van, ami okozza, iskolában is mindig felmentésem volt szóbeli feleltetés/vizsgáztatás alól. Nem szégyellem, mert nem tehetek róla, hogy ezzel születtem, de ha olyan személy piszkál miatta, aki tisztában van az állapotommal, az nagyon tud bántani.


23/L

2017. márc. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!