Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A probléma még mindig ugyanaz....

A probléma még mindig ugyanaz. Van egy ajánlottlevél de nem tudom átvenni, mert nem az én nevemre jött. átveheti az is aki a címzettel egy háztartásban él?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 14 évesnél idősebb és a postás megbízik benne, akkor igen. Ha a postás úgy ítéli meg, hogy ezzel a kézbesítés nem valósul meg, akkor nem adja oda a küldeményt. Ha a postára kell menni és ott átvenni, akkor csak a címzett vagy egyeneságbeli rokona (férje, felesége, élettársa, apja, anyja, gyereke) vagy az írásbeli meghatalmazottja veheti át, ha elmúlt 14 éves.
2010. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem írnia kell annak, akinek a nevére jött egy levelet, hogy igen, beleegyezik abba, hogy átveheted. De próbáld meg, és akkor bizonyára megtudod!
2010. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és hogy néz ki egy ilyen meghatalmazás?most nem arra a nyomtatott formára gondolok, hanem mondjuk egy ilyen kézzel írt meghatalmazásra, 'levélre'.Az jó, ha annyiból áll pl hogy 'Én, Kiss Pista bele egyezem abba, hogy lakótársam, X Y átvegye ezt meg ezt a csomagot + aláírás, dátum stb.'??
2010. máj. 10. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem meghatalmazást a postán kell írni, nem elég csak egy papír.

és attól is függ mi van az ajánlott levélen, mertha az hogy csak a címzett veheti át, akkor csak a címzett veheti át.

És nem egy háztartásban élő, hanem azonos címre bejelentett személy veheti át.

2010. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát köszönöm, de úgylátszik a probléma nem talál megoldásra.az egész postarendszer ugy szar ahogy van.
2010. máj. 11. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!