Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A tiniknek miért a terhesség...

A tiniknek miért a terhesség a legnagyobb probléma?

Figyelt kérdés
Esetleg, ha megszüli, az még boldogságot is okozhat, vagy ott a másik megoldás.De a babán kívül, betegségeket is elkaphat. Egyre több tini hív+, arra nincs megoldás.Szerintem, Amúgy is hormonok szedése helyett a gumit kéne használniuk, aztán, ha megkomolyodnak és lesz egy párkapcsolatuk áttérhetnek a fogamzógátlóra. Vagy csak én látom így?
2011. aug. 19. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Most fogsz kapni 100 helyeslő választ...

Igen igazad van, csak így nem lehet megváltani a világot...

2011. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy direkt esnek teherbe... :)

Nagyon sokan hiába tudják ezeket a dolgokat egyszerűen felelőtlenek. Sokan rossz társaságba keverednek, sokan nem kapnak megfelelő szülői nevelést.

2011. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
azért a terhesség a legnagyobb gond, mert a tinik még gyerekek, nincsenek az ilyesmire felkészülve, aztán ha megszüli a gyereket, abba kell hagynia az iskolát, hogy rá vigyázzon, így meg elcseszi az egész életét
2011. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
80%
Ezt én sem értem.. Azt hiszik sokan hogy ha fogamzás gátlót szed akkor már teljes egészében védett, ez nem igaz.. A nemi betegségek esélye épp úgy fenn áll... A fogamzás gátló arra való ha már pl: több éves kapcsolatban van egy pár, akkor ne essen teherbe a nő.. És a legnagyobb baj hogy sok tini mit sem tud a védekezésről és úgy él szexuális életet.. 14L
2011. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Tökéletesen egyetértek.

Nem a terhesség a legrosszabb,ami történhet.

2011. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azért az óvszer sem olyan hej de biztonságos... Több barátnőmnek is kiszakadt már együttlét közben..szóval a gyógyszer még így is biztonságosabb.Sőt a legjobb az lenne ha óvszert is használnának,meg mellé még valami más fogamzásgátlót.
2011. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De szerintem ez a kérdés most nem helyénvaló. Mert nyilván aki fog.gátlót szed van állandó párja aki meg össze-vissza dug, az gumit használ, aki meg hülye az haljon meg, h egy népszerű mondást idézzek. Mjuk abban igazad van h nem kéne terjeszteni a nyavajákat :/
2011. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sok nőt ismerek, akiknek alkalmi kapcsolata van, de szed fog.gátlót.
2011. aug. 19. 21:18
 9/16 anonim ***** válasza:

"A tiniknek miért a terhesség a legnagyobb probléma?"

Te tiniként,15-16-17évesen mit tennél,ha kiderülne hogy terhes vagy,úgy őszintén?Nem hiszem hogy repesnél az örömtől.


"Esetleg, ha megszüli, az még boldogságot is okozhat, vagy ott a másik megoldás."

Én személy szerint 17évesen nem szülném meg,mert a családunk anyagi helyzete nem bírna el még egy főt,főleg egy kisgyereket,nem tudnám amúgy sem eltartani,a 20éves páromnak sem tetszene,hogy gyereket várok,a nővérem kisfia most lett egy éves,és rengeteget kell foglalkozni,törődni vele.Én még iskolába,egyetemre szeretnék menni,előbb felnőni hozzá testileg lelkileg,megtalálni a megfelelő párt,megteremteni a biztos anyagi hátteret,és utána a gyerek.A másik megoldás,mi is lenne konkrétan?Az,hogy elvetetem?Eleve védekezünk a párommal,és ha teherbe esnék,igen rosszul érezném magam lelkileg,hogy a saját gyerekemet meg ölöm az abortusszal,de inkább mint hogy most elrontsam az életem,akármennyire csodálatos egy kisgyerek,de ennek még nem jött el az ideje.Vagy az örökbe adás?Ha már megszültem,nem adom örökbe,mert az enyém!


"De a babán kívül, betegségeket is elkaphat. Egyre több tini hív+, arra nincs megoldás."

Ezzel mindenki tisztában van szerintem,de aki ennyire fél,az meg még ne szexeljen,és kész.Ennyiből bepisilek inkább az iskolában,minthogy ráüljek a WC-re,mert mi van,ha gombás fertőzésem lesz?Vagy nem szexelek a párommal gumi nélkül fogamzásgátló szedésével,mert félek,hogy AIDS-es leszek,miközben tudom hogy ő nem AIDS-es és előttem sem volt semmiféle szexuális betegsége.


"Amúgy is hormonok szedése helyett a gumit kéne használniuk, aztán, ha megkomolyodnak és lesz egy párkapcsolatuk áttérhetnek a fogamzógátlóra. "

Ebben látok igazságot,mi is gumival védekezünk.Úgy tudom,hogy azok akik fogamzásgátlót szednek,azoknak kisebb az esélyük a jövőben a terhességre,és sok kárt okoz,sőt több kárt okoz mint hasznot.Azonban ha sokszor szexelnek,akkor inkább szedjen a nő fogamzásgátlót,főleg ha hajlamosak az "elkap a hév"-dologra,jobb félni mint megijedni!

2011. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

21:19-es vagyok

Nem beszélve arról,hogy a szüleim mit szólnának,na meg a családom,ismerőseim,és a családomról mit gondolnának,hogy ezt megengedték.Az óvszerről még annyit,hogy ha kilyukad,elszakad,lejött,bármi,akkor van annyi a páromban,hogy szól,és megyünk az orvoshoz fel íratni az esemény utáni tablettát.

2011. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!