Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 5 év Angliai munka utan nem...

5 év Angliai munka utan nem tudok angolul?

Figyelt kérdés

5 éve itt élek, de magyarokkal lakok, magyarokkal dolgozok. Párom majdnem anyanyelvi szinten beszéli az angolt, így a hivatalos ügyeket vele intézem.

Már ciki hazamennem mert mindenki azt hiszi hogy folyékonyan tudom a nyelvet, nem en mondtam nekik, ők így gondolják mivel Angliában élek.

Próbáltam barátot szerezni aki angolul beszel, de vagy nincs hozzám türelmük, vagy kellemetlen hogy folyton megakad a társalgás és nem tudunk sokfele témáról beszelgetni.

Amúgyis nehéz ismerkednem mert éjjel dolgozok, mint említettem magyarokkal, és nappal szinte csak alszok.


Miért hiszik azt hogy ha valaki Angliában él olyan könnyen elsajátítja a nyelvet? Ha valakinek nincs nyelvérzéke és/vagy nincs olyan környezetben, akkor nehéz meg így is megtanulni.

Barátomat megértem általában otthon ha angolul beszél, mert lassan mondja es megszoktam a kiejtését es tudom hogy mit akar kifejezni meg ha a mondandóját nem is értem, de az arcát és a gesztikulálását látom.



2017. márc. 13. 12:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszónöm a tanácsokat, angol nyelviskolába beiratkoztam már, azert csak most, mert most rendeződtem annyira anyagilag, hogy csökkenteni tudjam a munkaszámomat, szóval csak most lesz annyi időm és energiám hogy valóban tudjak tanulni és hát nem kevés pénz az oktatás.


7-es, szerintem sem írtam azt, hogy angol, csak azt hogy majdnem anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet. Ami azt jelenti hogy lehet magyar is. Egyébként meg ha angol is lenne, honnan vetted hogy nem beszél magyarul? és azt hogy eltart?

2017. márc. 14. 12:00
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
A rossz indulatu okostojasokra kar energiat pocsekolni. Elhiszem ha sehol nem vagy tulkepp angolok kozott nem fog menni a nyelv. Sztem amit irt valaki h angol felirattal filmezni az jo kezdes, illetve lehet h eros, de lepni kell. Nagyot. Koltozzetek el olyan hazba ahol nincsenek magyarok, jarjatok szinhazba, moziba, es a paroddal is vezessetek be olyan napokat, hogy angolul beszel csak hozzad. Lassan de biztosan menni fog.
2017. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az angol tanfolyam jó ötlet. 9 éve élek itt Angliában, a nyelvérzékem nulla. Azért valamit tudtam motyogni, amikor kijöttem, de 9 év iskolai angol után elég gáz, hogy csak ennyi ment. Takarítással és felszolgálással kezdtem, meg gyári melókkal. Aki otthon él, és leszól valakit, amiért nem képes megtanulni angolul, annak ellenére, hogy kinn van, az nem élt itt. Gyárban munkaközben nem lehet beszélgetni.....ha az ember gyárban dolgozik, elég valószínű, hogy elég kevés pénze van kiruccanni. Ergo nagyrészt otthon csücsül. Nagyon nehéz barátokat szerezni, egyrészt azért, mert idegen helyen van az ember, de az emberek is mások. Én egy magamnak való típus vagyok, elég nehezen barátkozom. Nem mindenki tud csak úgy, lazán ismerkedni.

Ehhez még hozzájön az, hogy valaki éjszakázik. Én próbáltam az éjszakázást, nem ment. De ismerek olyat, aki folyamatosan nyomja. Hát családos embernek biztos nem való. Éjjel dolgozol, nappal alszol....mégis mikor járna el? A nappali alvás kevesebbet ér, mint az éjszakai.

Az első lépés, amit tettél, hogy beíratkoztál nyelvtanfolyamra, nagyon jó. Mert sajnos ezt a problémát neked kell megoldani, nem tolják alád a megoldást. Változtatnod kell, és ez áldozatokkal jár. Ami a legfontosabb, vetkőzd le azt a hozzáállást, hogy nyelvtanilag pontosnak kell lennie egy mondatnak, máskülönben nem szólalsz meg. Ha nem megy, igyál meg előtte egy kis bátorítót, részegen sokkal bátrabb vagy...hidd el, tényleg beválik:D

Sajnos az éjszakázást is le kellene cserélned. Így esélyed nincs barátokat szerezni, gyakorolni a nyelvet.

Én kábé 4 év után iratkoztam be angol ESOL-ra, mert eljutott egy szintig az angolom, de az nagyon minimális volt. Nekem sem volt túl sok esélyem gyakorolni az angolt a hagyományos módon. A nyelvtanfolyam sokat segített, kijártam az összeset, a functional skills level 2-vel végeztem, de még mindig úgy érzem, hogy nem tudok angolul, de a következő már csak a GCSE lenne. Erre is azt mondják, hogy c szintű GCSE, magyarra lefordítva kábé C1-es az angolom, a C2 az már perfectnek számít, de vagy hatalmas szakadék van a kettő között, vagy pár számot kihagytak:D

Jóformán bármiről gond nélkül elkommunikálok, a gond a szókincs...na meg persze a nyelvtan, még mindig...Szóval nem könnyű nyelv annak akinek nincs nyelvérzéke.

December óta bolti kisegítő vagyok egy olyan boltban, ahol az egyik dolgod a beszélgetés a vásárlókkal, úgyhogy megint fejlődik az angolom...persze nem megy egyik napról a másikra. Rengetegszer kell gyakorolni egy nyelvtani bravúrt ahhoz, hogy egy idő után eljuss arra a pontra, hogy nem figyelmezteted magad, hogy használni kéne, hanem "kicsúszik a szádon".

Nem tudom, hogy tényleg jól gondolod e azt a részét, hogy a többiek türelmetlenek lennének veled, errefelé nem azok. Azt ne várd, hogy olyan gyorsan fogsz beszélni, mint ők, mert nekünk, akiknek nincs nyelvérzékünk, jóformán lehetetlen. Lassabban beszélek, mint az angolok, nem őket zavarja, hanem engem. A múltkor összeismerkedtem egy szlovákkal-aki gügyög kicsit magyarul is-20 éve itt él angol férjével-, de hallom, hogy lassabban beszél, és nem perfektül.

Beszélj hasonló nyelvtudású, egyéb nemzetiségűekkel, az segít legjobban a gyakorlásban. Erre jó a tanfolyam. Próbálj meg egy-két külföldivel összehaverkodni.

Sok sikert!

2017. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást mindenkinek!

Angolul nézek angol feliratú filmeket, mert így érzem hogy tanulom mivel muszáj olvasnom a feliratot ahhoz hogy megértsem.

Utolsó: Gratulálok a fejlődésedhez :)

2017. márc. 14. 22:27
 15/16 anonim válasza:
56%

#7 !!!! Te tenyleg egy tapló paraszt vagy. En saját tapasztalatot is tudok irni ellenérvnek. Angliaban elek es a parom angol! Mikor osszejottunk nem tudtam jol angolul. Teny es valo a kommunikacio lenyeg egy kapcsolatban, de ha valaki szereti egymast ezen a dolgon együttes erovel dolgozni lehet. Ahogy mi is tettük es tokeletes kapcsolatunk van azota is :) A parom szavaival elnek, meg O mondta nekem anno mikor megkerdeztem zavarja e a nyelvi korlát. “ A nyelvi korlát egy olyan dolog amin egyutt tudunk dolgozni” Rengeteget tanultam tole es meg mindig nem tokeletes az angolom, de a kommunikacio sokkal jobb.

Hozzateszem szerintem a párja magyar, szoval ertelmezni kellene a szoveget. Ezt mind azert irtam le, mert gyulolom a bunko tapintatlan undorito embereket akik nincsenek tisztaban a dolgokkal es mar ocsmány modon a masiknak esnek. Na ezert elek Angliaban távol a magyaroktol!!!! Tisztelet a kivételnek! De egyes emberek mast nem tudnak csak kotekedni.

2018. márc. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azóta hogy áll az angolod? :)
2023. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!