Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lem vagy Asimov, kivel érdemes...

Lem vagy Asimov, kivel érdemes "kezdeni"?

Figyelt kérdés

Olvastam már a teljes Dűne univerzumot, Philip K. Dick könyveit, a Hyperiont, Iam Bankst stb. de a két "nagy öreg" sajnos kimaradt.

Most sikerült beszereznem a mindkettejük teljes sci-fi univerzumát felölelő sorozatot. ( 13 kiló könyv:D).. és nem tudom, melyikükkel "érdemes "kezdeni.

Csak ülök és szemezek a polccal.

(beleolvasni nem szeretnék, spoiler..) Szerintetek, melyikük a "könnyebben" emészthető ? (kezdésképp)



2017. márc. 13. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Asimov nagyon hosszú... elsőre inkább Lemet ajánlom.
2017. márc. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:
100%

Attól függ. Mindkét író írt könnyebben és nehezebben emészthető könyveket. Asimov például elég sok ponyvát. Azok könnyebbek. Vagy az Én, a robot. Szerintem ez például nagyon jó kezdésnek.

Lemtől könnyebb a Pirx pilóta kalandjai, vagy a Kiberiáda.

Asimovtól nehezebb az Alapítvány és társai, Lemtől Az Úr hangja és a Solaris.

2017. márc. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most Neuromancozom, azokat befejezem, és Asimovval folytatom. Megnéztem és a robotos novellák vannak az első könyvben, most azok érdekelnek perpill:)
2017. márc. 14. 11:37
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Lem filozofikusabb, az Úr hangját tényleg érdemes inkább későbbre hagyni. Azt mondanám váltogasd, így nem unod meg.
2017. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a váltogatást javaslom. Asimov azért csalós dolog. Ő igen mély dolgokról írt meglehetősen olvasmányosan. Az Én a robot például egy aránylag szórakoztató olvasmány. "Mindössze" azt a napjainkra életszerűvé válni kezdő problémát feszegeti, miképpen kell egy robotot programozni, hogy robot maradjon, és ne akarjon más lenni. Azért gondoljuk el. Egy háztartási robot esetén nyilvánvaló, hogy gép és kész. De egy önfejlesztő, környezethez alkalmazkodni tudó (ennek matematikai modelljét mára kidolgozta a matematika-tudomány), a gondolkodás felszínes formáit utánozni képes robot elképesztő helyzetekbe is kerülhet. Ahol egyáltalán nem nyilvánvaló, ki parancsol kinek.
2017. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Asimov nagyon jó.
2017. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!