Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "a Kádár-rendszerben évente...

"a Kádár-rendszerben évente 2-300 ember ítéltek el közveszélyes munkakerülésért" ők direkt érték el ezt vagy önhibájából kívül is idejuthatott?

Figyelt kérdés
szóval ha valaki minimálisan is járt utána akkor bekerült valamelyik gyárba vagy helyre, hogy ne legyen közveszélyes munkakerülő könnyebben felvették egyszerűbb munkakörbe az embereket? anyámék úgy emlékeznek erre a korszakra mint hogy "akkor mindenkinek volt munkája"...nyilván nem, de akit már ide soroltak az miért került ide vagy hogy nem sikerült érvényesülnie?
2017. márc. 16. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aki akart dolgozni, annak mindenkinek volt munkája, még a cigányoknak is. Akit elítéltek KKM-ért, az nem is akart dolgozni. Általában link alakok, bűnözők voltak.
2017. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ebből a 300-ból lehetett akár 3 is, aki önhibáján kívül jutott erre. Válogatni lehetett az állások közül, és normális ember még 2-3 jó állás közül is választhatott egész kevés próbálkozásból. Persze a "jó" állás az nem azt jelenti, amit ma... fizetni nem fizetett sokat, de normálisan lehetett dolgozni, jó társaságban, viszonylag jó eszközökkel, nem túlhajtva, elismerve az anyaságot, gyerekeket, stb.

Ja, és volt meleg ebéd, kulturált körülmények között!

2017. márc. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akit elitéltek kmk-sként, az meg is érdemelte. Egy olyan rendszerbe, ahol 10 ember végezte 2 ember munkáját, simán eltudtál alibizni egy gyárba. Én hegesztő voltam, de 10 év alatt nem hegesztettem el egy doboz elektródát, mesterien töltöttem el a napokat a semmittevéssel, hegesztő akkor volt a kezemben, ha valami ellenőrzés volt, de akkor is csak imitáltam a munkát. Szóval ha dolgoztál, akkor is lehetett kerülni a munkát, csak nem vittek el érte.
2017. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!