Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan menjek el nyitott...

Hogyan menjek el nyitott tárgyalásokra?

Figyelt kérdés
Egyszer voltunk az osztállyal még gimiben egy nyílt tárgyaláson, szerintem nagyon érdekes volt. Ott mondták, hogy minden állampolgárnak joga van meglátogatni a tárgyalásokat nézőként, ha az nyitott. Mégsem "szokták" ezt csinálni, ezt abból gondolom, hogy a vádlott (pedig nem az első tárgyalása volt) és a portás is nagyon meglepődött a látogatók láttán. Egyedül amúgy sem tudom ezt elképzelni. + Honnan tudnám meg az időpontokat, témákat (mert lehet olyan semmi ügy is, ami abszolút nem érdekes), termeket? Bemegyek, hogy Csókolom, ma mikor lesz tárgyalás?:D Nagyon-nagyon tetszett az az egy, amin voltam, segítsetek, ha valaki akár belsősként tud ilyen információkat!

2017. márc. 28. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen egyszerűen besétáltál az épületbe, a folyosón a tárgyalók bejárata mellé volt kitűzve az aznapi tárgyalások kezdő-végző időpontja, és amikor beszólították a peres feleket, azok után a hallgatóság is bemehetett.


Ma már azért a legtöbb ilyen helyen is van egy portárs, és bizony ha nem valami konkrét helyre, személyhez, stb. akarsz menni, csak úgy bóklászni nem engednek be.

2017. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok helyen ki van írva egy nagy moitorra, hogy mikor milyen tárgyalás lesz, melyik teremben. Bemész, átvilágítanak, megnézed van e ami érdekel és kész. Ahol én voltam törvényszéken legalábbis így volt, lehet egy járás vagy kerületi bíróságon nem így van.
2017. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi szokatlan. A portás (biztonsági őr amúgy) pedig ezer százalék, hogy nem lepődik meg. Ráadásul nem is kérdezi, minek mész oda. Bemész, és kész. A bíróságok épülete nyitott. Persze, a biztonsági ellenőrzésen át kell esni, de mehetsz, amikor csak akarsz.

Aztán pedig végigjárod a folyosókat, megnézed a tárgyalók mellett kifüggesztett tárgyalási jegyzéket, és bemész a szimpatikus tárgyalásra. A tárgyalások 99%-a nyílt, a zártat külön el kell rendelni, nyomós indokkal. Pici az esélye, hogy véletlenségből pont ilyet választanál.

PKKB-n egyszerre legalább 40 tárgyalás folyik mindig, a polgárik félóránként vannak jellemzően tűzve, a büntetők 1,5-2 óránként (ha egy nagy ügyről van szó, akkor lehet, hogy egész nap azt az egyet tárgyalja a bíró, de akkor odébb mész pár ajtónyit, és lesz másik ügy.)

Reggel 8:30-tól tárgyalnak jellemzően (büntetők kezdődnek néha 8-kor).


Szóval semmi csókolom, lesz-e tárgyalás, mert természetesen lesz tárgyalás. Mész, és kinézed. És beülsz. Megkérdezik, miért vagy ott: hallgatóság. Ennyi.


Nálam is sokszor ültek már benn, semmi extra nincs ebben. Van olyan, akivel már összebarátkoztam a bíróság folyosóján, mert az a hobbija, hogy tárgyalásokra jár, ezért folyton összetalálkozunk.

2017. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!