Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyenek a Nyugat-Európában...

Milyenek a Nyugat-Európában dolgozó románok? Ki lehet velük jönni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 29. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

A román cigányokat jobb ha kerüli az ember. Viszont az erdélyi magyarokkal nincsen gond errefele. (De ha barnább, akkor szintén kerülni kell)

Fehér románnal viszont még életembe nem találkoztam, de nyilván jobb fejek lehetnek. (Mondjuk magyarokat pont nem csípik)

2017. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem pont az a bajom, hogy nem tudom megkülönböztetni a fehér románt a cigány romántól. Ugyanis sok román mondja hogy ő nem cigány, de nekem mégis annak tűnnek ( és Kelet-Magyarorszagon elek, így van dolgom cigányokkal, ismerem őket).
2017. márc. 29. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Nekem vannak román kollégáim, külföldi kamionos cég, nincs semmi gond velük. Persze szerepe lehet annak is, hogy nálunk szükséges a nyelvtudás, és ez valamennyire kiszűri a nagyon sötéteket.


Egy - két történelmi témát kerülni kell, mert ők bizonyos dolgokat másként tanulnak, tudnak, egyetérteni ezekben úgysem fogunk soha, tehát nem érdemes hadakozni. Ha ez megoldható, ki lehet velük jönni.

2017. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

#2 Ez velem is pont így van :D

Nekem az összes román ugyanúgy cigánynak néz ki. Ezért nem is szoktam foglalkozni velük, kivéve ha fehér erdélyi magyarról van szó. (Mondjuk semmi közük egymáshoz, azon kívül, hogy egy országban laknak.)

2017. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Olyan népség mint a cigányok. Jobb kerülni őket.
2017. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már ebben a nyelvhasználatban vagyunk, akkor én is így írom. Tehát én ismerek "fehér románokat", ők jó fejek.

Viszont nagyon sok a román cigány, azok meg olyanok, mint a cigányok bárhol máshol.

2017. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jos80 válasza:
Altalaban aki kulfoldon dolgozik ,az kevesbe sötét,amugy a "romanok" azert szaporodtak fel mert szinte valogatas nelkul keveredtek a cigokkal(aminek okai kozott szerepelt a vlah es moldav nep elbutitasa es tortenelmuk meghamisitasa...sajat eredeti anyanyelvuk elferditese...de ezekre a dolgokra nem tanitjak oket csak a "nagy roman tortenelemre...")barmelyik emberrelki lehet jonni ha egy kisse muvelt,es nyitott a vilagra
2017. ápr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!