Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyugat-Európában egy BA-diplom...

Nyugat-Európában egy BA-diplomával van esélyem elsőre szakmai munkát végezni?

Figyelt kérdés

Budapesti Gazdasági Egyetem-en szerzett közgazdász diplomára gondolok.


Ezzel érdemes lehet kimenni? Vagy úgyis csak kulimunkát adnának?


Természetesen a megfelelő szakmai nyelvtudás meglenne hozzá.



2017. márc. 7. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

kezdokent kabe nulla az eselyed.


Par ev relevans szakmai tapasztalattal talan, de kozgizdabol nyugaton is sok van, nagy a verseny.

2017. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugat Európában úgy van esélyed munkát találni, hogy a kettős diplomát szerzel, és Erasmuson kint vagy 2 félévet az adott ország egyik egyetemén és jó eredménnyel végzel.


Másik módja, hogy ha a célországnak van egy magyarországi leányvállalata és itthon elkezdesz dolgozni, majd belső pályázaton megpályázol egy külföldi pozíciót. Azt ha sikerül, akkor ok. A magyar diploma külföldön, kezdőként, nem sokat ér.

2017. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ha ott helyben (vagy akár más nyugati országban) végzek mesterképzést?
2017. márc. 10. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Az úgy működhet, ha ott végzel mestert. Csak a kérdés, hogy a magyar alapképzéssel mennyi az esélyed egy külföldi mesterre, már ahol bolognai rendszerű oktatás van. (Általában az Eu-n belül az van.)
2017. márc. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyugaton vegzed a mesterkepzest akkor azert van eselyed munkat talalni, de ne almodozz nagy fizetesrol.
2017. márc. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
En masterral jottem ki es tapasztalat hianyaban az esetek 99%-ban meg csak vissza sem irtak, abban az 1%-ban meg elutasitottak. Aztan cangakat szereltem 3 evig szalagon mire beadtam a cegnek az oneletrajzomat, hogy adhatnanak legalabb egy lehetoseget. Es vegul kaptam. Azota operacios tervezokent dolgozom. Szoval 2 lehetoseg van, vagy kulfoldon csinalod meg a mastert vagy elindulsz lentrol evekig kuzdesz es remenykedsz a csodaban. De hidd el az elso megoldas sokkal egyszerubb. Az osszes ismerosom aki itt hollandiaban fejezte be az egyetemet rogton kapott utana melot.
2017. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azt javaslom, hogy egy kicsit bírd ki még Magyarországon. Végezd el a mestert levelezőn, és dolgozz mellette, hogy legyen tapasztalatod. Érdemes eleht akár multihoz menni, ahol külföldi betanulásra, kiküldetésre is esélyed lehet.

Egyénként Németországban dolgozom könyvelőként. Így, hogy volt tapasztalatom (igaz csak 2 év) is nehéz volt munkát találni, tapasztalat nélkül pedig szerintem nem is sikerült volna. Kb. 150 önéletrajzot küldtem ki, és 30-40 állásinterjún voltam, mire sikerült. Szeptemberben kezdem itt a mérlegképest, mivel a magyart nem fogadták el :(

Sok sikert kívánok! :)

2017. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!