Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találhatok olyan közössége...

Hol találhatok olyan közösségeket /elsősorban interneten, (fórumokon, stb. ) /, akiknek hozzám hasonlóan ez a hobbijuk?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a 2. világháború, minden érdekel belőle minden oldalról, sokat olvasok róla, szeretem ezt a kort, a filmeket amik akkor készültek, illetve a maiakat is. :) Szeretnék valami olyan közösséget, ahol csak úgy el lehet erről a témáról beszélgetni. 16 éves lány vagyok, és bár úgy vettem észre, elég ritka, hogy ilyen korú lányok a világháború témáját kedvelik, remélem, tudtok ajánlani valami helyet. :) Előre is köszönöm!
2010. máj. 12. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Útálom a 2. világháborut. Primitivek a fegyverek. A scifi-hez vagyok szokva. :D
2010. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először nekem is elég száraz témának tűnt. De ahogy egyre jobban beleástam magam a témába, és már nem csak a felületes tényeket, hanem az ezek mögött rejlő érdekességeket is "felfedeztem magamnak", úgy lett egyre érdekesebb és jobb. :)) Hihetetlen tények vannak, amiket az iskolákban nem tanítanak. :D
2010. máj. 12. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy léteznek-e ilyen helyek,de próbáld olyan történészekkel felvenni a kapcsolatot,akik a témával foglalkoznak. A könyvekkel kapcsolatban pedig azt tudom mondani,hogy a régebben megjelentek a történéseket ugyan hitelesen írják le,de szovjet szemszögből. A mai,magukat történésznek nevezők,akikk Hitlert,Horthyt stb.dicsőítik,tagadják a holokauszt tényét, nem érdemes olvasni. Vagy egyértelműen hazudnak,vagy elferdítik a történteket.

Én átéltem a világháborút,és ezért merem a fentieket állítani. A férjem sokat foglalkozott a témával,és nagyon sok könyve van, Módunkban volt olvasva őket,a történések igazságtartalmát elbírálni.

Leghitelesebb képet akkor kaphatsz,ha találsz olyan idős embereket,akikkel beszélgethetsz a háborús élményeikről.

2010. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nagyon örülök,hogy lány létedre érdekel ez a nagyon komoly és érdekes téma.Az általam ismert közösségek közül a www.vilaghaboru.lap.hu-t ismerem, annak a fórumrészét.Azonkívül a keresőket is megpróbálnám a helyedben.

Amennyiben gondolod, szívesen beszélgetnék veled a témáról én is,ha akarod, add meg privátban a címedet.

Szia

2010. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is szeretem a második világháborút, de én 13 évesen a holokauszt témájába ástam bele magam nagyon. Számtalan könyvet elolvastam róla, rengeteg honlapot nyálaztam át, beszélgettem róla a felnőttekkel, tanárokkal. Azóta már nem annyira érdekel a téma, elfogyott az érdeklődés a túl sok infótól és találtam néhány ellentmondást is, bár ebbe nem mennék bele... Viszont még mindig szívesen nézek második vh-s filmeket vagy olvasok róla könyveket. :)

15/l

2010. máj. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!