Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy visszafordíts...

Mit tegyek, hogy visszafordítsam normálisra az életvitelem? Teljesen "elállatiasodtam". Nem egyszerű a dolog.

Figyelt kérdés

A volt párom erdész volt, 7 évig együtt éltünk. Kitalálta hogy költözzünk ki az erdészlakba albérlet helyett(ennek az erdészet is örült, mert volt, hogy éjszaka mentenie kellett stb). Ott nem volt vezetékes víz, internet, stb csak kút, az is messzebb, mégis minden rendben volt. Este fogmosás, 11kor feküdtünk, reggel fél6kor keltünk, tisztaságot tartottam, reggel kiráztam, és kiraktam mindent szellőzni, mosodába vittük a cuccot, bár főzni nem szerettem, (de híve vagyokna bio éltmódnak és az ott ment) egy haverja viszont mániákus szakács volt, ő feljárt főzni.

A végzettségem kertészmérnök, ezért én akkoriban kertészetben voltam telepvezető. Csakhogy lett egy vidékről feljött kollégám.. Aki szemét módon (volt élettársa) úgymond mivel közvetlen alám lett beosztva, duruzsolt nekem folyamatosan, mivel sokat beszélgettünk, hogy kezdjünk közös vállalkozásba, ahol én leszek a főnök, ő imád főzni, naponta főz, gyümölcsökkel és minden finomsággal halmozott el. Az élettársát mindenféle k.rvának elmondta aki rendszeresen csalja, ő csak csicskázik otthon.. Ez ment úgy háromnegyed évig, aztán rájött a barátom is hogy valami nem stimmel. Balhé lett, borult minden. Elkezdtük a vállalkozást amibe majdnem belerokkantam, nehéz fizikai munka, szétment a hátam, a kollégám-barátomról kiderült hogy egy zugivó, vedel mint állat, kirugta a nője, most itt lakik anyáméknál velem egy éve, szemetel a lakásban, koszos, ruhástól hullunk be az ágyba este 9kor, mert nulla edzés szar étrend, megkaptuk a hugom kidobott franciaágyát, fél 4kor kel, felver engem is(nem tudom minek) csak zsíros szarokat tud főzni, tehát össze vissza eszünk. Még a kocsim is "kihullott alólunk" mert folyamatosan a felvállalt vállalkozási problémákkal vagyok elfoglalva(mikor , hova mit, kihez stb..) arra nincs időm hogy alkatrészt szerezzek ő meg nem csinál mást csak itt szenved.... én is már arra sincs motiválcióm hogy reggel felkeljek. Luxuskörülmények között élünk úgy mint az állatok (anyámék felső középosztály, mérnökök, de nem segítenek, azt mondják én intéztem, bár ők az előző párom is utálták, h csak egy sz.r erdész, ezt csípik a modorával rögtön benyalta magát(szerintem szociopata). Nem tudom hol kezdjem a változást...



2017. ápr. 7. 10:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy tavaly még nem kezdte el a sunyi bomlasztását, többek között kitalálta, hogy legyünk közös kasszán, aztán derogáltak neki a könnyebb munkák, a nehezebb munkáknál amit ő férfi létére gyorsabban csinált engem később elkezdett lejáratni.(mostmár ezt se kell mert határozatlan lettem, és úgy nézek ki mint egy alkalmatlan nulla), szóval még ezek fel nem merültek, addig ment a szekér, ütős volt a hirdetésem, olcsók és jók voltunk, szerettek (mondjuk akkor is sajnos amit nem néznek ki belőlem, csak vele tudtam "eladni" aztán max. megcsináltam én). Még mindig hívnak rengetegen, de már úgy érzem képtelen vagyok teljesíteni.
2017. ápr. 7. 10:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem kapnál-e esetleg több és jobb választ a kérdésedre az "emberek" vagy az elsődleges "egyéb" kategóriában, de ha nincs más jelentkező, megpróbálom leírni, hogy én hogyan látom.


Szerintem a jelenlegi társaddal való kommunikáció és kapcsolat terén kellene kezdeni a változást. Mindenképp az látszik, hogy fontos lenne elérni, hogy javuljon az életminőséged és csökkenjenek a terheid, mert ezt a mostani állapotot már nem nagyon bírod. Az elmondottak alapján a barátodról nem úgy tűnik, hogy e célok megvalósítását intenzíven szorgalmazná, emiatt szerintem neked kellene ezek megvalósítását a kezedbe venned. Mivel mindenben (munkában is,otthon is) össze vagytok kötve, ezért szerintem a vele való kommunikáció terén kellene tudnod úgy fellépni, hogy elérd az érdekeid jobb megvalósulását. Amit leírtál, abból az jön le, hogy ő megnyerő modorral, megfelelő kommunikációval stb. szinte mindig el tudta érni azt, hogy a dolgok számára kedvezően alakuljanak, te viszont meglehetősen kevéssé (pl. ő megkapta, hogy hozzátok költözhessen, te pedig még annyit sem tudsz elérni a kapcsolatban, hogy ne keltsen fel reggel fél 4-kor?!). Látható, hogy ő mennyivel ügyesebben érvényesíti az érdekeit a kommunikációtok során, mint te. Ezen változtatni kellene, és ezt egy ügyesen önérvényesítő, asszertív fellépéssel lehetne elérni, pl. kitartóbban hangsúlyozni a te szempontjaidat, kitartóbban érvelni mellettük, nem olyan könnyen belenyugodni a számodra rossz irányú tendenciákba stb.. Még a könyvesboltokban kapható népszerű pszichológia sorozatban is vannak ilyen jellegű könyvek.


Jó lenne pl. ha el tudnád érni, hogy csökkenjenek a terheid a vállalkozásban, mert már alig bírod. Szerintem mindenképp vissza kellene fordítanod a tevékenységszerkezetet olyan típusú munkák felé, amelyek neked könnyebbek, kedvezőbbek (márcsak azért is, hogy ne legyél egy gyenge vagy akár kiszolgáltatott pozícióban vele szemben a vállalkozáson belül). Szerintem ehhez lehet találni nagyon erős érveket. Pl. egy érv, hogy ha egy nő és egy férfi együtt dolgozik, akkor nem normális, hogy a férfinek legyen könnyebb és jobb, a nőnek pedig rosszabb és nehezebb. Egy férfi attól férfi, hogy nemcsak irányít, de a teherviselésben is első. Másrészt azt is meg kellene értenie, hogy te egy csomó mindent megtettél neki, pl. elkezdted vele a vállalkozást, felrúgtad miatta a régi kapcsolatodat és elkezdtél vele járni, hozzátok költözhetett stb., tehát most már ő is igazán megtehetne néhány dolgot ... pl. kedvezhetne neked az elvállalásra kerülő munkákban. Ha pedig ilyen érvekre sem hajlandó változtatni, az már nagyon aggályos, akkor már egész nyilvánvalóvá valik, hogy kihasznál.


És ugyanígy az otthoni dolgok tekintetében is, fontos lenne, hogy pl. jobban ki tudd magadat pihenni és kényelmesebben érezd magadat az otthonodban, és ennek érdekében pár dolgot ő is megtehetne (ha az italtól, lehet, hogy nem is tud csak úgy megszabadulni, és az sem várható el, hogy tökéletes szakács legyen, de azért biztos lehetne változtatni egyes dolgokon).


Ha ezekkel fel tudna szabadulni időd, energiád, akkor már vsz. előre tudnál lépni pl.egészségesebb életmódban stb.

Ha viszont semmit nem lenne hajlandó változtatni ill. megtenni azért, hogy neked vmennyivel könnyebbé váljon a mostani nehéz szituáció, az szerintem akár az egész kapcsolatra nézve elgondolkodtató lehetne.

2017. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor most végül is megcsaltad a volt élettársad? Amúgy az alapján, amit hallottam a szociopatákról, ez a csávó tényleg az lehet.
2017. ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem csaltam meg, csak majdnem (épp hogy nem feküdtünk le. De mivel ő roppant hűséges típus volt, az elég volt neki.

Amúgy elbeszélgettem vele, és feltettem neki olyan kérdéseket, hogy ki akar-e pszichésen csinálni teljesen, meg még mindig ez az egész a bosszú része-e, hogy szétment az előző nőjével(akivel amúgy harmonikus volt a kapcsolatuk). Valószínűleg én csak arra voltam jó eredetileg, hogy visszaadja a nőjének, hogy az csalja, csak rosszul sültek el a dolgok. Elvileg , hogy beszéltünk, tegnap mikor nem voltam itthon elköltözött.. Én pszichésen rettenetes állapotban vagyok amúgy úgy érzem, mintha az egész napom csak egy rossz álom lenne, szédülök, nem bírok felkelni, órákat kések minden honnét.

Az is a szokása volt, hogy folyamatosan szidott, ócsárolt amúgy, ha hibáztam valamit. Lehet ezzel tett tönkre teljesen. Nagyon jül manipulál.

2017. ápr. 15. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Most a mostani párodról beszélsz, ugye? Nem arról, ait elhagytál.


Ez tuti pszichopata amúgy. Ők nagyon értenek ehhez az elbűvölősdihez.


Amúgy bocs, de én még mindig nem értem, miért hagytad ott az elsőt...

2017. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az elsővel miután a mostani elcsavarta a fejem, már nem bízott többé bennem, és kidobott végleg, illetve már bosszúból lefeküdt mással akkor. ezt a mostani barátnője is akkor megtette, (na az még egy másik fura lény, sajnos nem találtam meg a facebookon)..
2017. ápr. 16. 00:04
 7/7 A kérdező kommentje:
#4/6 nál az első két mondat a volt páromról szól, a többi a mostani már...bocs a hirtelen átmenetért. Most már két napja nem tudom hol van, elment 80ezerrel valahova. A legdurvább, hogy a közös munkában én totálisan kikészültem, folyamatosan hívnak, de csak szenvedek mint a kutya és mindenkit tologatok arrébb, csak akkor megyek ki ha kicsit összekaptam magam, de így is furán néznek rám. Ha nem tudnám, hogy az edzetlenségtől, meg a stressztől és a gerincbajoktól vagyok ilyen szarul, azt hinném sclerosis multiplexem van, vagy volt egy stroke-om, csak nem tudok róla.. És a hab a tortán, hogy tavaly annyira felfejlődtünk, hogy már tisztán havi 3-400 ezret tudnék keresni, de csak heti 3 napot vagyok kb. képes dolgozni összesen és egy csomót hibázok. Voltam pár edzésen, hátha visszahoz, de 10 perc után össze akartam esni.
2017. ápr. 16. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!