Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Élőzene vagy hangfelvétel?

Élőzene vagy hangfelvétel?

Figyelt kérdés

Tőlem nemrég ezt kérdezték és nem tudtam választ adni mai napig sem. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert ez egy igazán megosztott kérdés eddigi tapasztalataim szerint, mindkettőnek sok előnye és hátránya is van.

Tehát szívesebben mentek el egy koncertre vagy inkább bedugjátok a fülhallgatót és onnan élvezitek a zene nyújtotta örömöket?:D Meg is tudjátok magyarázni, hogy miért melyik lett a választott?



2017. ápr. 30. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Könnyűzene otthon, felvételről. Utálom a tömeget, és élőben a minőség is sokkal rosszabb.

Komolyzene élőben. Tökéletes a minőség élőben is, kultúrált a közönség, és nagy élmény élőben látni, hallani.

Persze könnyűzenét is élveztem már élőben, kisebb rendezvényeken.

2017. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy ideje nálam az élő zene. Azóta, mióta elkezdtem zenét tanulni gitáron, és volt szerencsém kipróbálni a zenélést élőben is. Sokat tanultam belőle, és rájöttem mennyit trükköznek a stúdió felvételeknél. Korábban nem tartottam túl élvezetesnek az élő felvételeket, de miután nagyon sokat tanultam, tapasztaltam, rájöttem, hogy az élő miért ÉLŐ, és ott lehet a legjobban kiszűrni, hogy az előadó miért profi, vagy miért nem az. A hangfelvételeknél nagyon sokat lehet trükközni, és ezek a trükkök lebuknak egy koncerten. Ahol már azt mondom egy koncertfelvételre, hogy ez igen, ez jobb, mint a stúdió, az már tud valamit. Sajnos ez igen ritka, és egyre ritkább. Ilyen volt anno Pink Floyd, vagy Dire Straits. Érdemes az ő zenéiket összehasonlítani, és rájössz, hogy erre elég nehéz válaszolni, mert ők tényleg jók voltak élőben, de kérdés, hogy mi van a mostaniakkal. Ők még adtak arra, hogy a zenéjük minden szempontból élvezetes legyen, de ma már tényleg a fülhallgatóra mennek. Maguk a koncertek sem élők már, minden digitális. Ami élőnek tűnik, az sem az.
2017. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!