Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eutanázia pro és kontra? Mit...

Eutanázia pro és kontra? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben mellette állok.

Ha valaki magatehetetlenül fekszik, a családjának és neki is jobb, ha hagyják elmenni.

Ha valaki szenved, nem tud teljes életet élni és reménytelen a gyógyulás, szintúgy.


Én sem szeretném, ha hasonló helyzetben erőszakkal életben tartanának. Akik szeretnek nem akarhatják, hogy szenvedjek.

2010. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mellette vagyok bizonyos esetben. Ha egy ágyhoz lennék kötve, és csak pislogni tudnék, én is a halált választanám!
2010. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is támogatom az eutanáziát.
2010. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszii :)
2010. máj. 15. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:

ellene vagyok maximálisan. ha a betegre nézek, azt mondom engedjék meg, sőt, mindenkinek joga van a halálhoz.

De! más szempontot is nézni kell. egy szenvedő ember nem képes releváns, átgondolt döntést hozni, mert olyankor a szenvedés vezérli. aztán ott van az is, hogy a rokonok vajon mit akarnak igazán...szenved a nagyi, nagypapi, nem tart sokáig rábeszélni, hogy jobb lesz úgy, az örökség meg jöjjön csak. nem mondom, hogy mindenki ilyen, sőt, ez remélem a kevesebb, de előfordulna. nem is kevés esetben. az emberek visszaélnének ezzel. aztán ki döntené el, hogy valakinek jár-e az eutanázia? bárki, aki kéri annál mehet? vagy orvosok döntik el? ki mondja meg, hogy a beteg mennyire szenved(a betegek mindig nagyobbnak élik meg a szenvedést, mint valójában)? nem lehet eldönteni.

végül pedig gyógymód bármikor jöhet-idealista elképzelés, de nem lehetetlen.

szóval elsőre jónak hangzik, de annyi mindent kell átgondolni, megfontolni, hogy nem szabad bevezetni. csak rosszat szülne.

2010. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!