Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a magyarok folyton sírnak...

Ha a magyarok folyton sírnak hogy a romák több gyereket vállalnak akkor ők miért nem csinálnak gyereket?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 17:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Mert a magyarok nem szeretnek sorban állni a segélyért, nagyobb a büszkeségük annál, inkább saját erőből nevelik a gyereküket, nem másokon élősködve. Valamint gondolnak a jövőre, megalapozottan vállalnak gyereket, biztosítani szeretnének számára a megfelelő életszínvonalat, ne putriba szülessen szegény gyermek.
2010. máj. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A cigányok hány %-a dolgozik? (És akik dolgoznak, nekik is 4-5 gyerekük van?)


Nem vagy tisztában a dolgokkal, egyáltalán nem.

Ha te is és a feleséged is munkanélküliek lesztek, hogy tartjátok el a 4 gyereket? Segélyből mint a cigányok??

Oké, hogy kimész külföldre.

De ki tudod vinni a családod? Van elég nyelvtudásod hogy a gyerekeket iskolába beírasd? És a feleségednek is lenne munkahelye? Az ő szakmája is hiányszakma? Autó nélkül hogy mész ki? A repülőtérig is el kell jutni.


De az országnak is jobb, ha megszabadul az ilyen tuskóktól, mint te. A gyerekeidet sajnálom azért...

2010. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Valamint gondolnak a jövőre, "



Pont hogy nem gondolnak a jövőre.


Ki fogja fizetni a nyugdijukat?

Ki gondoskodik róluk öreg korukban?

Miért sír a szájuk hogy a cigányok verik a gyerekeiket az iskolába és ezért vihetik máshova??

A demográfia győz.

Ha nem vállalnak gyereket ne is szörnyülködjenek azon, hogy így meg úgy kell menekülniük.


Gyakorlatilag aki egy gyereket szül az a cigányok csicskásának szüli meg.

Ez van.

Ha kényelmesebb hétvégén bebaszni akkor tegyék azt de ne sírjanak hogy menekülni kell a saját hazájukból.

A mentalitással van a gond nem az anyagiakkal.

2010. máj. 17. 08:30
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is azért szültem csak 1 gyereket, hogy minden héten beb@szhassak. Ez az életcélom. Szerintem te mindenkit csak provokálsz. És szégyen, ha azért csinálsz gyereket, hogy meglegyen a nyugdíjad, ez is olyan cigány mentalitás. Ki a nyugdíjért, ki a segélyért.
2010. máj. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak kritizálni meg ilyenek, de van 4 gyermeked akik majd esetleg egyszerre akarnak egyetemre járni az ország különböző pontjain, azt miből fogod finanszírozni? 210 000 forintból? Egy kollégium is tizenezer egy embernek, akkor kajája még nincs, ruhát és tankönyvet még nem vett. +útiköltség, mert hétvégére csak hazamegy. Legalább 30 000-be kerül 1 gyerek havonta, és ez még a nagyon minimális összeg.

Én azért nem tudtam arra az egyetemre menni, amelyikre akartam, mert 1 testvérem van és a szüleim nem tudják fizetni (kb 180000-ből élünk). Oda kellett mennem, amelyik legközelebb van hozzánk és be tudok járni. (Ja, és államilag támogatotton vagyok, úgyhogy nincs a féléves 200-300000-es tandíjam, mint a többségnek.) Dolgozni nem tudnék mellette, mert így is nagyon sokat kell azért tanulnom, hogy 4-es fölött legyen az átlagom és kapjak pár ezer forint ösztöndíjat. Ha dolgoznék, akkor biztos vagyok benne, hogy a rossz tanulmányi eredményem miatt áttennének költségtérítésesre és arra kereshetnék fél évig, hogy csak a tandíjat kifizessem, úgyhogy ugyanott vagyok.

A cigányok ezzel nem foglalkoznak, mert fel sem merül bennük, hogy a gyerekeiket majd taníttassák. Tizenéves korukban majd azok is elkezdenek gyereket csinálni és folytatják a hagyományt.

Nem az lenne a megoldás, hogy akkor mi is szüljünk össze-vissza, hanem az ő szaporodásukat kéne visszaszorítani.

Persze, az egy gyerekes családok sem a legjobbak. Sok olyan egyedüli gyereket ismerek, aki magányos és nem szeret otthon lenni, mert mindig unatkozik. Irigyel másokat, akiknek van tesója.

2010. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"idehaza anem is külföldön biztost állást kapok de nem szünik meg a munkahelyem.

Tudod olyan szakmám van ami hiányszakma engem örömmel várnak nyugaton de új-zélendon is."



Köszönjük kedves Kérdező, hogy hozzájárulsz az új-zélandiak népességnövekedéséhez. Sokra megyünk a 4 gyerekeddel. Mivel elvinnéd mind a 4-et, így pontosan Te lennél az, aki miatt csökkenne Mo. (magyar)lakossága, azok, akik 1-2 gyereket vállalnak és itt maradnak sokkal többet tennének azért, hogy ne így legyen.

2010. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

a cigányoknál alacsonya várható életkor, ezért természetes hogy jobban szaporodnak. valamint alacsony iskolázottságuk, egyetlen céljuk van az életben amit elérhetnek, hogy szaporodnak. Ami bármely meglepő valójában génfenntartásra elegendő, mert nagy a halandóság és kevesen érik meg az öregkort.

Mihelyt az életkörülményeik javulnak (egészségügyi, szociális helyzet) valamint oktatás. rögtön csökkene a gyerekvállalási kedv. Ez egy teljesen természetes dolog, mindenhol így van a világban. Nézzetek körül öreg cigányra nemigen van gondja a társadalomnak, mert egyszerűen vagy nincsenek vagy nagyonkevesen. És nézd meg egy 36 éves cigány simán elmegy 60 évesnek.

Nem a cigányok a gond, hanem hogy öregszik a társadalom és a várt demográfiai ugrás (ratkó unokák) elmaradt. Így elöregszika társadalmunk.

2010. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van gond, hogy a cigáyok sok gyereket szülnek, hanem azzal, hogy ha nyomora szülik őket akkor nem lesz belőlük hasznos tagja a társadalomnak.


"Gyakorlatilag aki egy gyereket szül az a cigányok csicskásának szüli meg."

Ez baromság. Ha az én egyke gyerekemnek lesz két diplomája és magas keresete akkor majd ő fogja ugráltatni a tanulatlan csórókat éhbérért, nem fordítva.

2010. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Ez baromság. Ha az én egyke gyerekemnek lesz két diplomája és magas keresete akkor majd ő fogja ugráltatni a tanulatlan csórókat éhbérért, nem fordítva.

"


1, a diplomásokra egyre kevesebb szükség van a szakmunkás a nyerő pálya


2, [link]

2010. máj. 17. 19:06
 20/24 anonim ***** válasza:

hiány van mérnökökből, orvosokból, és úgy egyébként nyelvet beszélő bármilyen diplomásból (aki minimum két nyelvet a franciát és az angolt bírja, de angol +bármi)

Úgyhogy ez így nem igaz, sőt.

Persze szükség van szakmunkásokból, de azokra meg fizetőképes kereslet kell. Mert hiába jó festő, kőműves akárki valaki- egy cigány (de gyanítom a magyarok többsége sem) nem fog velük dolgoztatni és megfizetni a munkájukat.

2010. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!