Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok Zeusz viselkedés...

Mit gondoltok Zeusz viselkedéséről a Percy Jackson filmekben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,amikor egyből őt hibáztatja azzal hogy ellopták a villámát.

Meg hogy megtiltotta,hogy az istenek kapcsolatot tartsanak a gyerekeikkel.

Csak azért mert Poszeidón törődött Percyvel.



2017. jún. 2. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Zeusz egy paranoiás segg-fej. Aki félti a helyét mint király. És még a testvéreiben se bizik. És mivel Poszeidon a 2. legerősebb olimposzi így azt hiiszi hogy azért van gyereke hogy meg döntse őt. Mivel az istenek nem tudják el lopni egy másik isten hatalom szimbolumát. (Zeusz-villáma,Poszeidón-szigonya,Hádész-sisakja)

Ugyan a filmben Percy miatt tiltották meg az isteneknek hogy nem tarthatják a kapcsolatot a gyermekeikkel. De a könyvben(amit tekints a valóságnak). Elvileg a sors nővérek vagy egy magasabb rendű halhatatlan tiltotta meg. Ez már akkor is így volt amikor Dionüszosz megszületett. Mert ugye ő technikailag félisten volt aki meg kapta az isteni státuszt.(amennyire én tudom.)Bár ő a legfeleslegesebb olimposzi isten.

Ezek az ősi törvények. Ide tartozik az előbb emlitett nem érhetnek a más szimbolumához dolog is.

És nem azért tiltotta meg a látogatást mert Poszeidón törödőtt Percyvel. Hanem azért meg Poszeidón elhanyagolta a munkáját mint isten. És ezért el kezdett halandóvá változni. Ami a könyvet tekintve nagy hülyeség.

2017. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok. Amúgy igazad van az utolsó mondatot félreírtam. Tényleg azért tiltotta meg az istenek kapcsolattartását a gyermekeikkel,mert nem törődött az isteni teendőivel és elkezdett emberré válni. De ez szerintem nem indok hogy Zeusz eltiltsa az isteneket a gyermekeiktől. Én egyeltálán nemértem hogy tudták ezt egyáltalán elnézni a többi isten. Szerintem gyávák voltak szembeszálni Zeusszal. Pedig eggyütt legyőzték volna és kiharcolhatták volna hogy kapcsolatot tarthassanak a gyermekeikkel.
2017. jún. 3. 10:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem hogy Dionüszosznak miért nem szsbnak ki másik búntetést,amikor semmit nem tesz a félvértáborért.Tehát egyetértek veled:Dionüszosz a legfeleslegesebb isten.Egyáltalán miért adták meg neki az isteni státuszt?
2017. jún. 3. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a könyvben másként van. Így nem tudom hogy miért döntött úgy ahogy. Igazából Hesztia egy maga letudná győzni. Hisz ő a legerősebb.

Ha jól ismerem a mítoszokat. Akkor Dionüszosz nyafogot apucinál hogy ő is megérdemli az olimposzi státuszt. Hogy ne legyenek harok a Olimposzon Hesztia fel adta a trónját hogy Lord dilinyós megkapja amit akar és béke legyen a családjában.

Nem tudom miért nem szabnak ki neki más büntit.

2017. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt én se tudom.Lord dilinyós.Szívemből szóltál.
2017. jún. 3. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!