Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kell fiú szemszögből...

Hogy kell fiú szemszögből történetet írni?

Figyelt kérdés
Esetleg ajánlanátok fiú szemszögből íródott könyveket?

2017. jún. 14. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon egyszerű. A történet elején tisztázod az olvasóval, hogy egy fiúról van szó. Ezt tudván, később senki nem fogja azt gondolni, hogy mégis egy lány a szereplő/elbeszélő. Pl: Kiment a konyhába, és mivel fiú volt, szerette a tejet. Vagy: A fiú úgy gondolta, hogy...Vagy: Szerette a motorokat, és a szomszéd kislányt, hiszen minden fiú így van vele...
2017. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, szívesen ajánlok. Stephen King-től a "Hosszú Menetelés", végig egy 16 éves fiú szemszögéből íródott.

Ha nemtudod megvenni, kölcsönadhatom épp.

2017. jún. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%
Vagy a gyönyörű sorcsapásnak is a 2. része teljesen a pasi szemszögéből van.
2017. jún. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Olvass el néhány jobb fanficet, én azokból nagyon sokat tanultam. :)


Egyébként, semmi extrém. Attól még, hogy fiú, nem kell besablonozni, és ráaggatni az összes társadalmi elvárást. Képzeld el a karaktert, alakítsd ki a személyiségét, találd, milyen az ízlés világa. Minél többet használod a karaktert ( akár csak gondolatban történeteket alakítva róla ), annál jobban kiforr benned, és egyre jobban, ügyesebben tudod majd részletezni a gondolatait a történetben. Ne félj attól, hogyha esetleg érzelmesebb karakter lesz.

2017. jún. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen ugyanolyan női és férfi szemszögből írnom. Mindkettő lényege, hogy beleképzeld magad az adott karakterbe, hogy mit tenne, mit reagálni, hogy fejezné ki magát, akár nő, akár férfi. Annyi különbséget szoktam tenni, hogy egy férfinek nagyobb a fizikai ereje (ha ilyesmire sor kerül), és az én történeteimben általában előbb durran el az agyuk. :D


Linkelek két írást, ezeket a részeket férfi szemszögből írtam (Thranduil's POV, Neji's POV), de sajnos pont ezek vannak angolul... :)


[link]


[link]


Az utolsó két ilyen szemszögű könyv, amit olvastam:


Grey - E. L. James

The Night-Time Guy - Tony Kenrick

2017. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Luxen sorozatnak megjelent az Oblivion 3 része, amik Daemon Black szemszögéből vannak írva. [Jennifer L. Armentrout]

Angyali Kísértés [Wendy Higgins]

A Szörnyszívű [Alex Flinn]

2017. jún. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!