Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtalálói jutalmat visszautas...

Megtalálói jutalmat visszautasítani vagy elfogadni illik?

Figyelt kérdés

Ha megtaláltam valakinek a telefonját, pénztárcáját, bármi értéktárgyát és természetesen vissza akarom neki szolgáltatni, de az emberi természetem miatt és keresztényi elveim miatt is, de tényleg nem akarok elfogadni semmi jutalmat ezért azt, hogy mondja az illem?


Azt tudom, hogy először illik visszautasítani, de ha nagyon ragaszkodik hozzá a tulajdonos, hogy megtalálói pénzt vagy bármit adjon cserébe akkor is illik kötni az ebet a karóhoz, hogy márpedig ne adjon nekem érte semmit, mert tényleg azért akartam visszaadni, hogy jót cselekedjek?



2017. júl. 4. 17:12
 1/4 anonim válasza:
Pont ma gondolkodtam ezen. Én is visszautasítanám, de ha annyira erőltetnék, akkor biztosan nagyon kellemetlen lenne a szituáció. Mindenesetre ezt most követem, érdekel, hogy mások mit mondanak. :)
2017. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

miert ha elfogadod akkor bunos celra hasznalnad fel


az mar a tied, es ha helyesen elsz akkor jo celra hasznalod

peldaul ha valakinek penz kell az aranylovesehez akkor annak adod...


vagy le kell irni mi az a jotekonysag, aldozas, adomany?

2017. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

aki erolteti az maga is jocselekedetet akar ezzel vegezni

es te ebben akadajozod ha nem fogadod el

hid el hogy aki nem erolteti az maga helytelenebb uton jar, vagy pedig nagy szuksege van az anyagijara hogy ne kelljen helytelen uton jarnia

2017. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak adni, hanem elfogadni is tudni kell a gesztusokat.
2017. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!