Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Magyarország? Milyen...

Milyen Magyarország? Milyen élni ott?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit esetlen a kérdés ,de arra lennék kíváncsi hogy milyen az élet Magyarországon. Az emberek hozzáállása, az oktatási rendszer, a gazdaság, a munkalehetőségek, az egészségügy?

Gondolkoztam azon ,hogy milyen lenne egyetem alatt vagy az utolsó éveire kiköltözni oda. Igaz ez még csak gondolat a fejemben ,de kipróbálnám milyen az amikor a saját anyanyelvemen beszélő emberek vesznek körül. Persze eddig is magyarul tanultam de azért más egy idegennyelvű országban. Nincs semmi bajom az országom nyelvével csak kíváncsi vagyok Magyarországra. Tudom a fenti kérdésekre az interneten is tudnék választ kapni de az ott élő emberek véleménye érdekel. Eddig csak évente 1-2x mentünk át és akkor is csak vásárolgatni szóval a történelmen kívül mást nem nagyon tudok az országról ugyanis a politika távol áll tőlem. Főként az alap dolgokra és a megélhetésre vagyok kíváncsi. Tényleg sokba különbözik Nyugat-Európától , vagy ezek csak szóbeszédek?



2017. júl. 11. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, milyen országhoz képest, és miben keresed a különbséget. Anyagilag és infrastrukturálisan általában rosszabb Európa nyugati felénél szinte minden, de van, ami viszont jobb nála.


Kicsit több infó kellene tőled, főleg a viszonyítási alap, és akkor tudok segíteni.

2017. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ausztria a szlovák határhoz közel. Inkább Bécs körül. Ehhez viszonyítva.
2017. júl. 11. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy haladsz keletebbre úgy pusztul le egyre jobban. A Duna egy nagy határvonal. Budapest igazából "világváros", rengeteg szórakozási lehetőséggel. Éjjel is ugyanolyan élet van mintha nappal lenne. Én dolgozom, viszonylag jól élünk. Igazából én szeretek itt lakni.
2017. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Olyan jó ott élni, hogy alig lehet megállítani a nyugatról érkezőket.... ja várjunk csak egy kicsit.


Kirándulni, nyaralni nem egy rossz hely de minden más tekintetben. Én 17 éve élek itt NO-ban, de még csak kísértést sem éreztem, hogy egyszer visszaköltözzek. Évi 1-2 alkalommal rokonokhoz, ismerősökhöz megyünk, de tulajdonképp ennyi elég is pont, mindig csak megerősít benn, hogy jól döntöttem anno.

2017. júl. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Végigondolva hülyeség lenne odamenni tanulni, mert utánaolvastam és nagyon úgy tűnik hogy Budapest környékén és anyugati részén kívül nem sok jó van ott.( Letelepedés szempontjából)
2017. júl. 13. 17:26
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Jórész igazad van, de azért én annyit "javítanék" a képen, hogy mi Debrecenbe költöztünk jó pár éve, ami ugye Kelet-Magyarország fővárosa...

Nos, igen jó munkát kaptunk - szinte azonnal.

A város talán az összes magyar "nagyváros" közül a legélhetőbb, a legjobban felszerelt, igazi ember-léptékű, jó közlekedéssel, egyetemmel, sportolási lehetőségekkel, fesztiválokkal és sok minden mással. Igaz, mi is sokáig vacilláltunk, mert Kelet-Magyarország különben valóban lepusztult, de megnéztük Pécset, Miskolcot, Veszprémet stb. és aztán mindent összevetve Debrecen mellett döntöttünk - és nagyon nem bántuk meg...

2017. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Szar, Magyarország egy foskazán csak az nem veszi észre aki nem akarja, és nem csak a politikusok meg az oligarchák miatt. A természeti adottságai persze nem rosszak, és igen sok a szép lány, de amúgy emberileg és gazdaságilag is egy nagy nulla.
2017. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ha tényleg nem hozza a nyugati színvonalat vagy legalábbis hasonlót akkor sajnos le kell tennem a terveimről.
2017. júl. 23. 23:57
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Sziasztok! Olvastam hideget meleget és sajnálattal állítom van benne igazság majdnem mindenben. Először is vegyük alapul azt hogy csak 8 általánosom van mégis 200-300 között keresek. Korán kellett dolgozni mennem lehet követ dobálni. Sőt van munkatársam bankár végzetsége van és fizikai munkát végez..nem tehet arról hogy k..basztak vele. Azt hogy Magyarországon milyen az élet!? Talán egy kis hazaszeretet elkötelezettség tisztelet..mert hogy a miénk még ha szét is rabolták akkor is. Munkalehetőség mindig van csak előbb keresni kell aztán cselekedni. Én szeretem a hazámat de a politika tényleg csak fogalom itthol itt csak bábszínház van meg propaganda. Gazdaság tényleg nem a legjobb de ha termelőhöz megy az ember lehet jobban jár mint ha üzletben veszi. Pl: 150- a tej és tehénből jött ki. Túró kilója 800 és nem 1200 makói foghagymát vettem 500/kg áron ami piacon 1200 üzletben több. Ha valaki csak van persze nem él meg de ha tettre kész és nem rest megmozdulni esetleg élelmes szép az élet. ITTHON VAGYUNK!
2017. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy ott az a 200-300k huf kiugrónak számít a fizikai munkások között, a normális gondolom sacc harmada lehet.


Itt meg az utolsó utcaseprő is megkapja nettoban minimum az 1000eurot, ha rendesen be van jelentve teljes munkaidőre. ( Magyar ismerősök meg sírnak mikor kijönnek mosogatni pl és bejelentik őket 4 órára és csak 600-700 eurot kapnak... )


Na meg ugye normális munkahelyeken itt van 13. havi, nyári szabadság, karácsonyi bonusz...


Levegő ugyanúgy van, víz is van, sőt az embereknek is ugyanúgy egy fejük és két fülük van, mint Mo-on. A kérdés csak az, hogy mi értelme lenne ugyanezt a munkát csinálni mint amit itt dolgozok csak 5-öd - 6-od pénzért?

2017. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!