Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki volt már hasonló...

Valaki volt már hasonló helyzetben és ha igen mit csinált? Többi lent L\16

Figyelt kérdés
A barátom négy évvel ezelőtt balesetet szenvedett és eléggé beszédhibás ill.kb egy 13 éves gyerek agyával gondolkodik a baleset miatt.nagyon nagyon nagyon szeretem őt és bármit megtennék érte viszont a családom nagyon ellenzi a kapcsolatot hogy inkább hagyjam ott most mint később és ne bolondítsam.de hiába mondom hogy en nem bolondítom mert tényleg nagyon szeretem felőlem lehet bármilyen úgy szeretem ahogy van.segítsetek kérlek mit tudok tenni az ellen hogy elfogadjanak minket a családom

2017. júl. 29. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem voltam hála Istennek , tanácsot sem tudok adni De ha ez a baleset 4 éve volt ,és te kitartasz mellette akkor nagyon szeretheted.Ritka az ilyen önzetlen szeretet.Nem tudom mit tennék a helyedben,de megemelem a kalapom előtted.Bizom benne ,az élet visszaadja neked.
2017. júl. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Molyember ***** válasza:
44%
A beszédhiba nem számít, de ha értelmileg is sérült, akkor nem lehet valódi társad. Hosszú távon nem fog működni, de nem hibáztatlak, ha ezt 16 évesen nem látod be. A családod viszont nem ellened beszél, hanem érted, majd erre is rá fogsz jönni.
2017. júl. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek Molyemberrel. A helyzet az, hogy a mai társadalmak nem tolerálják az ilyen helyzeteket. Ezért csak az engedheti meg magának, aki olyan mértékben független (értsd: gazdag) és lelkileg erős, hogy nincs szüksége a társadalomra. Képes magáról gondoskodni, nem érinti meg a környezete rosszindulata se.

Ne haragudj, de kétlem, hogy bármelyik kritériumnak is megfelelnél. Ez nem a te hibád, ez a társadalom hibája, de emberként nem lehetséges kiszakítanod magad ebből. A baleset 12 éves korodban történt, nyilván akkor is barátodnak tekintetted. Csak hát az emberi tulajdonságok akkor is léteznek, ha az ember kamasz korában lázad ellenük (többségünk ezt tette!). A szüleid mindössze ezt az egyszerű szabályt alkalmazzák, mert szeretnek. Ha nem így lenne, egyszerűen eltiltottak volna tőle, megakadályozták volna a kapcsolatot. De nem, ők azt szeretnék, ha te látnád be e tekintetben a sajnálatos keserű jövő kilátástalanságát, mert tudják, életed végéig őket okolnád különben. Miközben pocsék életed lenne. Ismét mondom: nem a te hibádból.


Bármennyire szomorú, bármennyire igazságtalan, a szüleidnek van igazuk. De ettől 16 évesen még olyan szerelmes és világfájdalmas lehetsz, amennyire csak bírsz. Ezt tartsd magadnál mert hasznos, de a racionalitást egyelőre hagyd a szüleidre, nem fogod megbánni.

2017. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Viszont az utolsó nem én vagyok beszédhibás hanem a barátom és ő most 20 éves azaz akkor volt 16 éves:)
2017. júl. 31. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!