Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok a vegetárinusok/vegánok...

Azok a vegetárinusok/vegánok miért nem foglalkoznak ezzel?

Figyelt kérdés

Szóval...a vegetáriánusok ugye nem esznek húst. A vegánok pedig semmilyen állati eredetű terméket pl tojást.

Viszont miért van az, hogy például csokit meg esznek? Az nem zavarja őket, hogy nagyon sok csokoládé gyár kisgyerekekkel végezteti a kakóbab szedését, konkrétan rabszolgamunkával? Ugyan ez a helyzet a kávéval is.

A kisgyerekek/fiatalkoruak nem számítanak nekik? Akkor ilyen szempontból csokoládét/kávét sem kellene fogyasztaniuk, vagy rosszul gondolom?



2017. aug. 2. 06:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Rosszul gondolod mert a kettőnek nincs köze egymáshoz-mellesleg van fairtrade csoki is. Emelett a ruháid, cipőid is ióneséllyel gyerekmunka termékei... téged nem zavar?
2017. aug. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Munkát és megélhetést adnak azoknak a gyerekeknek... nyílván ezt innen kényelmes európából nem tudod átérezni... személyes jóbarátaim közt van olyan kínai származásu lány, aki örült neki 6 évesen, hogy tud dolgozni és így tud venni ételt magának meg az öccsének... mert egyébként nem jutott volna rá... ő pl fel van háborodva, mikor az okos európai meg usai kivenné azt a falatot is a szájukból, mert ne dógoztassunk már gyerekeket elven...
2017. aug. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
13%
Ez a vega/vegán kajálás is csak divat.
2017. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban én azt mondom, hogy minket ne zavarjon, hogy ők mit esznek. Az ő döntésük, ők tudják.

Minden más hozzáállás csak ugrálás rajtuk. Főleg akkor, ha hipokriták vagyunk.

2017. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Ha te még annyit se teszel, mint a vegák, vvegánok, akkor felesleges itt nyáladzani.

Minden vega/vegán úgyse fog válaszolni, a Gyk-n az emberek 95%-a mindenevő (=esznek húst), így mérvadó választ nem fogsz kapni.


Vegán vagyok lassan 7 éve. Piacra járok főként, "vegyszermenes" dolgokat veszek, szupermarketekben rizst, bulgurt, hüvelyeseket szoktam vásárolni. Kerülöm a műanyag csomagolású termékeket, mindig viszem magammal a kis szatyraimat. Van otthoni komposztom, szelektíven gyűjtöm a hulladékot. Kerékpárral járok dolgozni. A munkámmal a környezetvédelmet támogatom, fejlesztem. Csokikból, teából, kávéból far trade-t vásárolok. Ruhákat szintén fair trade üzletekből veszek. Évi 6-8 alkalommal ülök repülőn. A munkám miatt kell utaznom, így jó okkal repülök. Ha kocsival+hajóval mennék, sokkal több káros, környezetszennyező anyag kerülne a levegőbe miattam. Van 3 örökbefogadott kutyám. Párommal sokat gondolkoztunk a gyerekvállaláson, az örökbefogadás mellett döntöttünk. Még nincs gyerek, majd 2-3 év múlva igényelünk.

Úg érzem, minden tőlem telhetőt megteszek a környezet, az emberek, és az állatok védelméért.

2017. aug. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
Azzal véded a környezetedet, hogy örökbe fogadsz egy gyereket? Ki tudja milyen vér folyik benne...
2017. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Csak én nem értem az összefüggést? Mi köze van a gyerekmunkának ahhoz, hogy én nem eszek húst?


Te miért iszol kólát, amikor Észak-Koreában politikai munkatáborok vannak?

2017. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

" Párommal sokat gondolkoztunk a gyerekvállaláson, az örökbefogadás mellett döntöttünk. Még nincs gyerek, majd 2-3 év múlva igényelünk. "


Ez nagyon nem jó ötlet. Magyarországon hosszú várólista van, azok is nehezen jutnak gyerekhez, akik tényleg nem tudnak szülni. Nagyon kevés ténylegesen örökbe fogadható gyerek van, igazából csak akkor viszonylag könnyű hozzájutni gyerekhez, ha elfogadod azt is ,akinek valami defektje van. Ha jó neked a Down kóros vagy autista gyerek, akkor oké de ha csak egészséges kell, akkor ne vedd el a lehetőséget azoktól, akik tényleg rászorulnak.

2017. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha van lehetőséged saját gyerekre, én is inkább ezt ajánlom.
2017. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az olyanokkal semmi gond nincs, akik úgy élnek, mint Te. Tök jó, hogy vannak ilyen emberek, akik védik a környezetet/állatokat. Több ilyen emberre lenne szükség, nem is velük van a probléma.

Viazont tényleg vannak, akik divatból vegák, és fogalmuk sincs, hogy miért csinálják és, hogy mi a lényege. Egyszerűen mások akarnak lenni, hogy így legyenek menők vagy különcök.

A feltett kérdésemre a válasz bonyolult. Nyilván mindenki mashogy vélekedik erről a dologról. A ruhákkal kapcsolatban pedig... láttam nem rég egy dokumentum-sorozatot, amiben ázsiai fiatalkorúak dolgoztak éjjel-nappal semmi pénzért varrodákban, majd a ruhákat itt Európában/USA-ban háromszor annyiért eladták a cégek. Nekük pedig ételre is alig maradt valami. Persze vannak kivételek, mint például az egyik valaszoló ismerőse, de a legtöbben szörnyű környezetben élnek.

Viszont azt elég nehezen hiszem el, hogy 4-5-6 éves kisgyerekek lázadoznának azért, mert az európaiak el akarják venni munkájukat. Ami valóban rabszolga munka, csekély fizetéssel. Nem hinném, hogy dőzsölnek azok a gyerekek és úsznak a jólétben.

2017. aug. 2. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!