Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan csoport, ahol...

Létezik olyan csoport, ahol ételfüggőkkel foglalkoznak? Mint az Anonim Alkoholistáknál.

Figyelt kérdés
Nagy szükségem lenne rá....És légyszí ne mondjatok olyanokat, hogy "ne zabálj annyit", mert azt én is tudom, de valami nagyobb "Erő", vagy nem tudom minek nevezzem, nem engedi, hogy mértéket tartsak...
2011. aug. 4. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De szívesen beszélgetnék veled akár erről, akár más problémákról is, mert én is benne vagyok a szarban, és tudom, hogy elcsesztem sokmindent (az étkezési zavaraimmal kapcsolatban is), úgyhogy jó lenne beszélgetni tényleg!
2011. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ha gondolod, írj privátot, szívesen válaszolok:)
2011. aug. 4. 18:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában már számtalan ilyen csoport létezik, itthon még nem hallottam róla. Érdemes egyébként kivizsgáltatni, hogy nincsenek-e hormonális okai a túlevésednek, illetve hogy tényleg ételfüggőségről van-e szó, vagy más zavarról (pl. bulímia).


Ha mindez megvan és tisztán lelki okokból eszel többet (és tényleg többet, mint amennyit az életkorod/súlyod/fizikai aktivitásod stb. megkíván), akkor érdemes felkeresned egy pszichológust, ő tud segíteni a továbbiakban, szükség esetén pedig fel tudja venni a kapcsolatot egy addiktológiai konzulenssel. Addig is ajánlom a témában "Doreen Virtue: Szabadulj meg a fájdalomkilóidtól!" című könyvét, az U.S.A-ban számtalan emberen segített a módszere.

2011. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
[link] Szia. Az első vagyok. Létrehoztam egy chatszobát, a szoba nevéhez azt kell beírnod, hogy "anonim", a jelszó "bowie", david bowie után. Utána megadsz egy nevet, a jelszó nem kell, és ott megtalálsz engem, szintén bowie néven. :)
2011. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) kedves bowie, csak ma vagy, vagy holnap is leszel a chaten?
2011. aug. 4. 18:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondj egy időpontot, hogy neked mikor jó. Nem tudom, hogy működik ez a csetoldal (mert én is fb-guru vagyok:)), de szerintem a szoba még holnap is működni fog, ugyanezzel a jelszóval és névvel, úgyhogy be tudok majd lépni akkor is:)
2011. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
holnap du. 14 körül leszek, ha az jó neked? vagy utána bármikor....
2011. aug. 4. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó, persze. Ha nem működik a fenti oldal, akkor írj ide, gyakran GYK-zok. De felírom a kezemre, hogy du. 2. :)
2011. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ok:)
2011. aug. 4. 18:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsánat hogy idepofátlankodom, teljesen véletlenül kattintottam a párbeszédetekre, nem is témában olvasgattam, de hasonló problémával küzdök.. sőt, elég "súlyos" nálam a dolog. Szeretnék sorstársakhoz csatlakozni, esetleg csoporttal, és néhány ötlettel (segítség terén) is tudnék tippeket adni!! nagyon köszi :)
2011. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!