Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tisztálkodás - szerintetek...

Tisztálkodás - szerintetek ennyire gáz lenne a helyzet?

Figyelt kérdés

Olvastam egy portugálul megjelent írásban (úgyhogy csak a száraz adatokat teszem ide) a sorrendet egy Euromonitor által végzett felmérésben:


A naponta legalább 1x fürdésben ez a sorrend állítólag, na de én azon döbbenek meg h a magyarok tényleg ennyire gáz helyen lennének, hogy még csak adat sincs róluk, mert az 50%-ot se éri el a naponkénti tisztálkodás (itt konkrétan tusolást-fürdést értenek alatta):


Spanyolok: 74,1%

Australia: 65,8%

Franciao: 63,4%

Japán: 57,5%

USA: 57,4%


eddig tartanak az adatok, sajnos nincs több, na de akkor mi hol lehetünk?

+ azt is írja h a 15-29 évesek tisztálkodnak a legtöbbet a spanyolok közül: naponta 79,4%, a 45-59 éves pedig 74,4%-ban tusolnak naponta.


És ami még érdekes, hogy a fiataloknál is a fiúk vezetnek, a fiúk 84%-a naponta, a lányoknak csak 76,3%-a naponta.


Vajon hol lehetünk mi a rangsorban? azért meglepő nekem, mert akiket én ismerek, tuti h naponta 1x de inkább 2x tusolnak, fürdenek.

Valós lehet ez a becslés h akkor mi átlag 50% körül vagy alatta lehetünk a naponkénti tisztálkodásban?


2017. aug. 2. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

"Csak a saját magam által meghamisított statisztikákban hiszek!"

Sir Winston Churchill, vagy valaki más

2017. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ohh statisztika.

Fenti országokat nézték, ezért nincs Magyarország?

+ Most komolyan minden országban, minden embert megkérdeztek? :D


Ez az egész úgy működik szerintem, hogy megkérdeznek pár csoportot és az által általánosítanak. A munkát ezzel letudják, fizetést megkapják, az embereknek meg tök mindegy, csak számokat lásson.

2017. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oké de azért mindenkinek vannak személyes tapasztalatai is, amelyek alapján azért kb el tudja dönteni h valósak-e az adatok, nem?
2017. aug. 2. 23:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen személyes tapasztalat?

Azt tudod csak pontosan, hogy te és esetleg családod tisztálkodik-e?


Akkor mondok egy kitalált példát.


Reggel 6 órakor felszállsz egy tömött vonatra (legyen 100 utas a kocsirészben), az utasok munkába indulnak. Mindenki friss illatú, indulás előtt zuhanyzott

Te ebből azt veszed le, hogy juhé minden ember zuhanyzik reggelente. Azaz a statisztikádba 100%-ot írsz.


Aztán este 7-8 óra körül megint felszállsz egy tömött vonatra (szintén kb 100 utas a kocsirészben).

A vonaton nehéz fizikai munkások utaznak, munkából hazafelé. Tegyük fel, hogy olyan helyen dolgoznak, ahol nincs lehetőség munka után zuhanyozni.

A vonaton dől az izzadság szag mindenkiből.

Te ebből azt veszed le, hogy a vonaton senki sem zuhanyzik napi szinten.

A statisztikádba 0%-ot írsz.


Hazamész és összesíted a statisztikádat.

Volt 100% és volt 0%.

Összeadod a 2 számot és elosztod 2-vel.

Kijön 50%.

Ebből neked az jön le, hogy az emberek fele nem tisztálkodik, és nem csak a vonaton, hanem általában.


Ez lenne a saját tapasztalatod?


A felmérésekből pedig szeretnek kihagyni még egy elemet.

a "Nem válaszolok", "hagyj békén" válaszokat nem szeretik közölni. :D Róluk szag mintát készítenek?:D:D


Egyébként én szeretem a statisztikákat, munkahelyen csinálok is sokat. DE nem hasra ütőst, hanem konkrét adatokkal dolgozok.

2017. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!